Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

benim de hala çıkıyor, ama eskiye nazaran çok büyük bir gelişme var.

kızlar peki sizdeki kızarıklık ne boyutta? benim kıpkırmızı bir suratım var. sivilceli surat mı daha çok dikkat çekiyor kırmızı surat mı bilemedim açıkçası.

yaa yorum yazıp gidenlere cevap yazıyorum hatta soruyla cevap veriyorum kimse nedeeen bana dönmüyo :) Aklımda kalıyo yani......

ohafalanoldum;

benim yüzüm beyazladı hele sabah kalktığımda hiçbir iz yok gibi görünüyor. Yıkayınca falan kızarıklıklar oluyo tabi yanaklarımda var izlerim.

peki sivilce izi kızarıklığı değil de normal genel bir kızarıklık var mı?

Evet çok büyük bir gelişme var ama, 5.ayıma girerken hala sivilce çıkacağını tahmin etmemiştim açıkcası, tek bildiğim ömrümün sonuna kadar yüzümde sivilce görmek istemediğim:)

aynen benim yüzüm vücudumda yağlıydı. Staja gittiğim günler sabah 8 de fondoten sürerdim akşam 8de çıkarırdım. hakettim ben bunları....

Öyle deme ya, çevreme baktığımda herkesin yüzünde bir karış makyaj var valla, hiç de hak etmemişsindir inşallah geçicek hepsi

acaba bu sivilce artışı dozun düşürülmesinden mi kaynaklanıyo. doktor bazı aylar 10 mga düşürüyo ya ondan olmuş olabilir mi?

Yok valla ben ilk ay 20mg, ikinci ay 30, gerisi hep 40mg şeklinde gidiyorum ve gideceğim de inşallah, benim hep çıkıyo valla bakalım ne zaman durucak, ama ilk aylara göre bayaa fark var tabi

Bugün resmen roaccutane tedavime başladım kızlar. Çok araştırmıştım bu ilaçla ilgili, internette o kadar çok bilgi karmaşası var ki, en mantıklı olan doktor kontrolünde olması bence. Gidin doktorla konuşun mutlaka. Ben antidepresan kullanıyorum, buna rağmen doktorum bana önermekte sakınca görmedi bu ilacı, çünkü daha önce denediğim farklı antibiyotikler bi fayda etmemişti. İşim gereği sürekli makyaj yapmak zorundayım ve bu zaten sorunlu cildi daha kötü hale getirmekten başka bi işe yaramıyor. O yüzden çaresiz kabul ettim bende. Özellikle sağ yanağım çok doluydu, burnumun üzeri sürekli siyah noktalarla kaplı, gözeneklerim aşırı derecede geniş, dudak kenarlarım pıtır pıtır siyah noktalardan geçilmiyodu. Cildim çok yağlı, elimi sırtıma attığımda yağı rahatsız edici boyutta hissedebiliyodum. Kan değerlerimi inceledikten sonra 20 mg ile başlatmayı uygun buldu doktorum. Antidepresanlarla 2. ayımdayım, bunalıma sürükleyeceğinden yana süpheliyim bu ilacın beni. Zaten depresif bi bünye olduğum için çok da korkutmuyor açıkçası bu etkisi. Gelişmeleri fırsat buldukça yazmaya devam edicem.

KIZLARRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRRR

sağ kulağımın arkasında bişey çıktı bugün farkettim daha. sivilce falan değil resmen tümsek. Neden olur bu ilaç mı yaptı Hay Allah'ım bu ay ne kadar çok şey oldu bana ya

herşeyi ilaca bağlama ya
öyle bi yan etkisinin olduğunu sanmıyorum. geçer bikaç güne :)

herşeyi ilaca bağlama ya
öyle bi yan etkisinin olduğunu sanmıyorum. geçer bikaç güne :)

ilk defa böyle bişey oldu dişim ağrıdığında boğazımdaki lenf bezleri şişerdi, bi kaç gün önce sağdaki yirmilik dişim ağrı yapmıştı ondan mı şişti acaba... ama araştırdım kulak arkası şişliği ilacın yan etkilerinden dolayı da olabilirmiş

merhaba kızlar.. benim ilaca başlayalı tam 1ay oldu yarın kontrolüm var.. benim öyle çok fasla sivilcem yoktu.. ama aşırı yağlanma vardı.. saat başı cildimi kurulamaktan pudralamaktan bıkmıştım.. yıllarca hep böyleydi.. makyaj yaptıktan sonra yarım saat içince akardı fondoten.. pudra. ne varsaa.. hiç abartmıyorum. zeytinyağı fabrikası gibiydi cildim.. bu yüzden hep bi özgüven eksikliği oldu bende.. dışarda . iş ortamında.. gezerken. tek rahat oldugum ortam evimdi.. çünkü kimse görmüyodu yağdan parıldayan yüzümü.. şimdi gelelim şimdiki durumuma. ilacı kullanalı bir ay olmasına rağmen cok MUTLUYUM. heran yıkanmış tertemiz yağsız bir cilt :) evet pullanma olmuyomu oluyo.. kızarma olmuyomu oluyo.. ama hiç önemli değil.. görmüyorum bunları bile.. dudak kuruluguna gelince bepanten nivea idare ediyorum şimdilik.. çok kurumadılar. devamlı nemli tuttugum için.. evet arada asabiyet.. ağlıyacak moddada olduğum zamanlarda oluyor. ama takmıyorum.. çünkü mutluyum şuan..şunuda söyliyim arada bel ağrım oluyor. ilaçtanmı bilmiyorum.. ama ben her ihtimale karşı yağsız yoğurt tüketiyorum.. süt ürünleri yasak normalde..ama yağsız yoğurdun sakıncası olacagını sanmıyorum..pes etmeyi düşünmüyorum..sabredicem.. şimdilik benden bu kadar.. herkese bol sağlıklı günler diliyorum

Benim de alt ast değerlerim artmış bu ay, bana da ne çok şey oldu yaa aman hayırlısıyla bir bitseydi, geçmiş olsun bu arada gelişmeleri yaz buraya hemen geçsin inşallah

Benim tedavim biteli 5 ay oldu hatta daha fazla.
Bende 2 ay önce tesadüfen farkettim, lenf bezlerimde sağlı - sollu şişmeler meydana geldi.
KBB Doktoruna gittim, ultrason çektirdim. Lenf bezlerim büyümüş.
Doktor iltihaplanmış korkulacak birşey yok dedi. Sivilcelerinle çok oynuyormusun yanaklarını kaşıyormusun dedi.
Bende hayır ama Roaccutane kullandığımı ama tedavimin bittiğini söyledim.
Ondan olmuştur dedi. Korkulacak birşey yok dedi. Antibiyotik ve birtane ilaç verdi.
Kullandım ama üzerinden 2 ay geçtiği halde hala bir değişme yok. Lenf bezlerim hala şiş.
Roaccutane kullanan başka bir arkadaşıma sordum onda da aynı sorun olmuş ama geçmiş.
İçiniz rahat etsin istiyorsanız sizde bir KBB uzmanına gidip ultrason çektirebilirsiniz.

rahat ol o tümseklerden bende de çıkıyor, doktora sordum tamamen normal dedi. o tümseğin içi dolacak ve kendi kendine kuruyup gidecek. hiç endişelenme.

rahat ol o tümseklerden bende de çıkıyor, doktora sordum tamamen normal dedi. o tümseğin içi dolacak ve kendi kendine kuruyup gidecek. hiç endişelenme.

ben dişimden de şüpheleniyorum bu yirmilik dişlerim ilk çıkmaya başladığı zamanda boynumun altı falan şişerdi hemen bu sefer kulak arkası şişti ve ilk defa oldu.

sağ kulağımın arkası şişti dün, geçen günde sağ dişim ağrımıştı. Oyyşşş dişti yüzdü derken ömür bitecek ya:)

sizin tedavi biteli 5ay olmuş ama vücut ilacı bünyeden atmamış mıdır

Diş ağrınız oluyosa ondan dolayı da olabilir ben kendime o ihtimalide veriyorum. Bide lenf bezleri şiştiği zaman vücut mikroplarla savaşıyo olurmuş bizim vücutlara mikrop saldırısı var

Bende 8 ay kullandım roaccutaneyi geçen sene aralık ayında bıraktım.. ilacı kullanırken burun içinde çok fazla yara oluyordu ve ilacı bırakalı 13-14 ay olmasına rağmen yaralar hala var hiç geçmedi bazen geçer gibi oluyor ama geçmiyor üstelik dağılarak yayılıyor burun içine bu şekilde olupta yaralar için krem önerebilecek var mı ?? ilk önce önemsemedim geçer diye gitmedim doktora şu anda işimden dolayı gidemiyorum

ilaçtan sonra doktorunuz iz tedavisine başlamadı mı?

Son düzenleme:
hayır ilaçtan sonra bi tedavi görmedim, bu nasıl bir tedavi ki

ben kontrole ne zaman gitsem şu şekilim..

''ya doktor hanım sivilceler söndü sönmesine de bu izler hala duruyor''

ciddiyim 5kere gittiysem 5inde aynı şeyi söyledim. Kadında bıkmadan onları dert etme iz tedavisiyle hepsi geçecek diyor Zaten gelen kızların hepsi aynı dertten yakınıyormuş iz iz iz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…