Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
ben biodermanın yüz kremini dudak nemlendiricisini kullanıyorum ve çok rahatlatıyor yüzümü dudaklarımı. Mesela nivea lip stick aldım dudaklarımı tortulaştırıyor. Kalite farkı sanırım

Benim yüzümde kaşıntı olmuyor hiç jelle yıkayıp kremlerimi sürüyorum masaj yaparaktan... Ha bide bende duymuştum bepanthen tüyleme yapıyor diye doğruluk payını bilemem.. Bizde bir de hametan var kardeşim onu dudaklarına sürüyor yedirmeden

bişey sorcam sana nurnur2. bi aralar karaciğer enzimlerim yükseldi diye ilacı azaltmak zorunda kalmışsın galiba. kaç çıkmıştı senin değerlerin. benim de yüksek ama doktor dozu yükseltti güvenemedim şimdi

bişey sorcam sana nurnur2. bi aralar karaciğer enzimlerim yükseldi diye ilacı azaltmak zorunda kalmışsın galiba. kaç çıkmıştı senin değerlerin. benim de yüksek ama doktor dozu yükseltti güvenemedim şimdi

56-60 gibi değerlerde çıkmıştı benim ilk ay kullandıktan sonra. 10mg a düşürdü doktor. Doz düşünce sivilce artmıştı.

2aydır 10-25 arasında çok şükür bu ayda öyle olur İnşAllah...

canım bence vaktin varsa bi araştır bebek işini derim... Daisyy doğru söylüyor 5aydır evlisin neden kendini kasıyosun 5 yıl çocuğu olmayanlar bile ben kısırım demiyor forumdaki topikleri bi oku derim... Psikolojik etkiden dolayı bile olabilir.... Her şeyi ilaca bağlamayın okuyan insanları da korkutuyorsunuz

aslında işte ben belki bahane arıyorum ilaca sebep buluyorum bugün sonuçlar iyi çıktı çok mutluyum yani burada bebeğim olursa bu ilacı gönül rahatlığı ile kullanın kısırlık yapmıyor bebeğim oldu diye yazmayı ne çok isterim kusura bakmayın ama yinede tek tavsiyem gerekmedikçe son çare olmadıkça kullanmayın mesela benim için çok gereksizdi aslında izlerim vardı aslında kist varmış yada bazılarında guatr ya da erkeklik hormonunun fazla çalışması etkiliyormuş sivilceyi araştırın bi öyle kullanın inşallah rabbim derdinize derman verir doğru söylemiş arkadaşın biri de haklı o sivilceler bazen okadar yıpratıyordu ki insanı sevgilinin yanında gözünün içine bakamaz ediyordu uzun laf ettim eğer bebek haberi alırsam buraya da yazacağım allah şifalar versin arkadaşlar...

aslında işte ben belki bahane arıyorum ilaca sebep buluyorum bugün sonuçlar iyi çıktı çok mutluyum yani burada bebeğim olursa bu ilacı gönül rahatlığı ile kullanın kısırlık yapmıyor bebeğim oldu diye yazmayı ne çok isterim kusura bakmayın ama yinede tek tavsiyem gerekmedikçe son çare olmadıkça kullanmayın mesela benim için çok gereksizdi aslında izlerim vardı aslında kist varmış yada bazılarında guatr ya da erkeklik hormonunun fazla çalışması etkiliyormuş sivilceyi araştırın bi öyle kullanın inşallah rabbim derdinize derman verir doğru söylemiş arkadaşın biri de haklı o sivilceler bazen okadar yıpratıyordu ki insanı sevgilinin yanında gözünün içine bakamaz ediyordu uzun laf ettim eğer bebek haberi alırsam buraya da yazacağım allah şifalar versin arkadaşlar...

haber için sevindim inşAllah hayırlısı olur.

Sende kist olduğu için mi sivilce çıkıyormuş yani? Öyleyse ilaç tekrarlamadı mı. Bende erkeklik hormonu ya da Allah Korusun kist diye düşünüyodum kendim için.. Ama doktorum hormonla ilgili rapor istemeyince kaldı böyle...

56-60 gibi değerlerde çıkmıştı benim ilk ay kullandıktan sonra. 10mg a düşürdü doktor. Doz düşünce sivilce artmıştı.

2aydır 10-25 arasında çok şükür bu ayda öyle olur İnşAllah...

vücut ilaca alıştıkça değerler normale dönüyo galiba. benimki eskisine göre 14-15 artmış, hep böyle gider diye korktum

vücut ilaca alıştıkça değerler normale dönüyo galiba. benimki eskisine göre 14-15 artmış, hep böyle gider diye korktum

benim doktorum ilacın karaciğere etkisinin ilk 3 ayda görüleceğini daha sonra etkinin daha tolere edilebilir seviyelere gerilediğini söylemişti. hatta bu yüzden genelde hastalarına 4. aydan itibaren doz artırımı öneriyormuş. bana da 40 mg'den 50 mg'ye çıkarmayı önerdi, ama son 3 ayda bu kadarcık artık sadece 2 hafta kar ettiriyor bana. 2 hafta için 50 mg dozun ceremesini çekmeye değmez dedim ve kabul etmedim.

benim doktorum ilacın karaciğere etkisinin ilk 3 ayda görüleceğini daha sonra etkinin daha tolere edilebilir seviyelere gerilediğini söylemişti. hatta bu yüzden genelde hastalarına 4. aydan itibaren doz artırımı öneriyormuş. bana da 40 mg'den 50 mg'ye çıkarmayı önerdi, ama son 3 ayda bu kadarcık artık sadece 2 hafta kar ettiriyor bana. 2 hafta için 50 mg dozun ceremesini çekmeye değmez dedim ve kabul etmedim.

benim daha ilk ayımda bu kadar yükseldi. 3 ayda yükseliyosa diğer aylarda da artar herlde :/
ben 45 kilo olduğum için düşük doz alıyorum 30 dan fazla arttırmıcam dedi zaten. işte karaciğerde sorun olursa azaltır belki.

kızlar mrb.25 yasındayım ve hala sıvılce mağdryum.sert ve buyuk cıkıo.hormon testlerım normal,kist yok.hiçbi sorun yok ama sıvılceler var.bu ilaç son çarem olacak sanrım.tum sıvılce kremlerını antbıyotıklerı ıctım bır tek bu ılaç kaldı yan etkılerı benı cok korkutuyo.burada baya sayfalrca yazılmış ama su an kullanan veya onceden kullananan arkadaşlar dudak kuruluğu dsnda cıddı yan etkı gordu mu merak edıyorum....

benim ilk ayda 36- 40larda falandı neden öyle çıktı bilmiyorum ama 30la başladık ertesi ayda 50lere çıkınca doz düştü işte

kızlar mrb.25 yasındayım ve hala sıvılce mağdryum.sert ve buyuk cıkıo.hormon testlerım normal,kist yok.hiçbi sorun yok ama sıvılceler var.bu ilaç son çarem olacak sanrım.tum sıvılce kremlerını antbıyotıklerı ıctım bır tek bu ılaç kaldı yan etkılerı benı cok korkutuyo.burada baya sayfalrca yazılmış ama su an kullanan veya onceden kullananan arkadaşlar dudak kuruluğu dsnda cıddı yan etkı gordu mu merak edıyorum....

ilk olarak hormonla ilgili test yaptırmışsın bak ne güzel ben onu akıl etmeden başladım bu ilaca neyse soruna geleyim

bu ilacı kullanan ilk biz değiliz ve sonda olmayız. Her yolu denediysen ve artık cidden kurtulmak istiyosan netteki bu mahalle dedikodularını bırakmalısın. Çünkü çoğunun aslı yok. Ben ilacla ilgili bilgim yokken başladım sonradan araştırdım. ''Dudaklarım patlıyor yemek yiyemiyorum kupkuru oldum iskeletim çıktı'' vs. bir sürü yorum gördüm ama bunların hiç birini yaşamadım çok şükür. Ve böyle bişey yaşayan insanda görmedim kendi çevremde. Doktor kontrolünde ve nemlendiricilerinle başlarsan bu işe alnının akıyla çıkacağını düşünüyorum benim 15 gün sonra 4.ayım bitecek İnşAllah ha noldu öldün mü kaldın mı dudakların banu alkanınkiler gibi oldu mu iskeletin çıktı mı diyosan yoo ben benim hala :)

merhaba papatya,
öncelikle geçmiş olsun bende ilaca yeni başladım 1.5 ay oldu daha ama dudak kuruluğu dışında ciddi birşey olmadı arada mide bulantısı oluyor. Bende son çare olarak roaccutana başladım bakalım inşallah geçer.

benim de 3.5 ayım doldu. ilaca bana önerildiğinden 2 sene sonra başladım, çünkü çok korkuyordum. ama korkulacak hiçbişi yok (ki bunu diyen yan etkilerini yaşayan biri). en temel yan etkisi dudak ve cilt kuruluğu. ama inan bunlar nemlendiricilerle halledilen şeyler. ha noluyor, normal insanlar günde 1 kere dudaklarını nemlendirirken sen saat başı nemlendirmek zorunda kalıyorsun.

onun haricinde bendeki en belirgin etki ellerimdeki egzamalar oldu. dönem dönem artıp azalıyor ama tam geçti. doktor kortizonlu bir krem verdi ama ona da cesaret edip başlayamadım.

kas ve eklem ağrılarım oluyor, ama beni hayatımdan alıkoyan ağrılar değil. şöyle diyelim hani adette hafif bir karın ağrısı olur ya (en azından bende) ağrıyı yaşarsın ama işine gücüne de devam edersin, aynen öyle.

bence en sıkıntılı ay 2. ay, 2. aydan sonra ilacın etkilerini görmeye başlıyor ve gördükçe keyif alıyorsun...

Merhaba arkadaşlar bende aranıza katıldım, bugün doktorumla birlikte zoretanin kullanmaya karar verdik.
İlk günüm bugün. Zaman zaman girip bende durumum hakkında yazacağım.
İnşallah sabredip üstesinden geleceğim. :)

Arkadaşlar herkese selam.

Öncelikle 12 yıldır kullanmadığım sivilce ilacı kalmadı desem yalan olur.
Benim cildim eskiden tedavisini tamamlamadığım sivilceler yüzünden berbat halae geldi.
Roaccutane kullanmaya başlayalı 2. ay bitmek üzere hatta yarın doktora kontrolüme gidicem.
Dudaklarımda aşırı kuruluk ve kan düzeyimde düşme meydana geldi. Bir de bir kaç defa aç karnına almak zorunda kaldım.
Mideme dokundu. Onun dışında ben uzun zaman bu ilacı araştırdım. Artık son çare olarak kullanmaya başladım.
Başladıktan sonra 1. ayda bir arkadaşıma rastladım. O arkadaşımın suratında bir tane temiz yer yoktu sivilceden,
Öyle olmuştu ki artık fondoten kapatmıyordu. Kızın yüzü resmen bebek cildi gibi olmuştu. Ondan sonra daha kararlı bir şekilde ilaca devam ediyorum.
Kısmetse tedavim bitene kadar da devam edicem.
Dudak kuruluğu yapıyor cilt bazen aşırı soyulabiliyor özellikle çene ve alın.
Onun dışında bu psikoloji bozması tamamen yalan diye düşünüyorum. Ben normalde çok asabiyim. Ama ilaçta beni öyle yapacak birşey olmadı.
İntihara sürüklenen kişilerin cildi yüzünden asosyal olmak zorunda kaldıkları için kendilerini o derece bozduklarını düşünüyorum....
Gelişmeleri yine yazacağım. Hepinize temiz ciltli sağlıklı günler dilerim...:KK34:

Arkadaşlar herkese selam.

Öncelikle 12 yıldır kullanmadığım sivilce ilacı kalmadı desem yalan olur.
Benim cildim eskiden tedavisini tamamlamadığım sivilceler yüzünden berbat halae geldi.
Roaccutane kullanmaya başlayalı 2. ay bitmek üzere hatta yarın doktora kontrolüme gidicem.
Dudaklarımda aşırı kuruluk ve kan düzeyimde düşme meydana geldi. Bir de bir kaç defa aç karnına almak zorunda kaldım.
Mideme dokundu. Onun dışında ben uzun zaman bu ilacı araştırdım. Artık son çare olarak kullanmaya başladım.
Başladıktan sonra 1. ayda bir arkadaşıma rastladım. O arkadaşımın suratında bir tane temiz yer yoktu sivilceden,
Öyle olmuştu ki artık fondoten kapatmıyordu. Kızın yüzü resmen bebek cildi gibi olmuştu. Ondan sonra daha kararlı bir şekilde ilaca devam ediyorum.
Kısmetse tedavim bitene kadar da devam edicem.
Dudak kuruluğu yapıyor cilt bazen aşırı soyulabiliyor özellikle çene ve alın.
Onun dışında bu psikoloji bozması tamamen yalan diye düşünüyorum. Ben normalde çok asabiyim. Ama ilaçta beni öyle yapacak birşey olmadı.
İntihara sürüklenen kişilerin cildi yüzünden asosyal olmak zorunda kaldıkları için kendilerini o derece bozduklarını düşünüyorum....
Gelişmeleri yine yazacağım. Hepinize temiz ciltli sağlıklı günler dilerim...:KK34:

nemlendiricilerini sürersen kuruluk vız gelir şekerim :) bende 2ay yüksek dozdayım geceleri kemiğimde batmalar oluyor ama dayanıcam pes yok

X