Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
arkadaşlar 24 yaşındayım ve senelerce bu illetle resmen savaştım kullanmadığım ilaç krem kalmadı nerdeyse gözümü kapadım ve bu ilaca başladım benimde 60ncı günüm yarın doluyo yarın tekrar doktora kontrole ilaç yazdırmaya gidecem sabah10 akşam 20 mg kullanıyorum ilaçtan çok memnunum ama buaralar sanki çene bölgemde tüylenme oluşmaya başladı buda bende rahatsızlık vermeye başladı ya daha çok çoğalır rahatsız edecek duruma gelirse ne yaparım kafam çok karışık ama ilaçların etkisi çabuk gösterdi herkes çok değiştin tenin bebek gibi olmuş diyo buda beni çok sevindiriyo neyapmam lazım arkadaşlar sizdede böyle sorunlar varmı

kızlar bnmde 2,5 ay fln oldu sanırsam :d
yüzümde baya düzelme oldu da kas agrılarım halsizlik çok oluyor..
bide gözlerim çok acıyor kruluktan sanırım,arada damla damlatıyorum ama damlattgmda bi yanma oluyor normalmidir acaba?
göz çevremde de kuruluk hissediyorum gözlerimin yanısıra* göz cevresine özel bi nemlendrici almak istiyorum bi öneriniz varmı? ama kırışıklıktı bilmem neydi öle etkileri olmasına gerek yok cildimi şimdiden yormak sitemiyorum sadece nemlendirsin canlandırsın sonra bu kurumalar yüzünden kırış kırış olmayalım yeter...
buarada yasım 20 :)

arkadaşlarrr saç diplerinizde bi kuruma yanma hissediyor musunuz? bende çok oluyor.rahatsız ediyor artık.tedavi sürecinde hangi şampuanı kullanıyorsunuz?

bir de yüzünüze nemlendirici olarak ne kullanıyosunuz? doktorum bana ceradolin diye bi krem önermişti.onu kullanıyorum fakat o da kısa sürede bitiyor.siz ne kullanıyorsnuz? kafama göre gidip bi krem almak istemedim zararı olur diye.size sorayım dedim

Saç dipleri kuruyor,hatta deri değiştiriyor :) Şampuan olarak prozinc i aldım, doktorlar da onu tavsiye ediyorlar genelde. Eczanelerde satılıyor. Kuru saçlar için olanı kullanın. Ben içine menekşe yağı da ekledim, olası dökülmeyi engelleyebilmek için bepantene ampül ve çam terebentin de ekledim. Bana iyi geliyor.

Yüze ise la roche posay effeclar h serisinden krem-temizleyici köpük (zaaten bu seri roaccutane kullananlar için üretilmiş)ve yine aynı markanın güneş kremini öneririm. O da yetkili eczanelerde satılıyor, hepsinde değil sanırım, sorarsınız onu eczacılar hangisinde satıldığını bilirler.

Dudaklarınızın kenarlarında çatlama yarılma falan varsa bunun için özel üretilmiş isokeilit diye bir krem var. O da eczanelerde Ben de çatlama yarılma yok, o yüzden gece yatarken hametan pomad, diğer zamanlar da neutrogena nın lip stick ini kullanıyorum bana yetiyor.

canım ben de 2 aydır kullanıyorum bugün tekrar kontrole gittim ve kontrolden sonra doktor 3. ayiçin ilaımı yazdı benimde aynen senin gibi burnumda felaket kuruma oldu yara haline geldi burnumu elimle ellerken bile acısını hissediyorum ama doktor bunların olabileceğini söyledi tek çaremz dayanmak sabretmekmiş Allah yardımcımız olsun ne yapalım.

Merhaba arkadaşlar siteye bugün üye oldum ancak uzun zamandır bu siteyi takip ediyorum..Roaccutane'la ben burada tanıştım diyebilirim. Çok yağlı ve sivilceli bir cildim VARDI. Yaklaşık 5 yıldır sivilce problemim vardı ve cildim kendiliğinden gözenekli olduğu için çıkan sivilcelere ben dokunmasam bile iz kalıyordu.Özellikle yanaklarımda şakaklarıma doğru olan bölgede belirgin bir şekilde izler vardı. İnternette gördüğüm roaccutane kullanıcıları kadar sivilcem yoktu Allah'a şükür,özellikle regl dönemlerinde çok çıkıyordu ama ben rahatsız oluyordum özellikle psikolojimi çok etkiliyordu,onlarla yaşamaya alışamamıştım kurtulmam lazımdı.Önce özel bir hastanede kontrol oldum ve doktor direk bana Roaccutane söyledi,yan etkilerinden bahsetti. Hem ailem ilacı kullanmamı istemedi hem de ben cesaret edemedim.Aradan 1 ay kadar geçtikten sonra bu sefer başka bir özel hastaneye gittim.Doktorum önce Tetradox ve Tretin kullanmamı istedi bir buçuk ay.Kullandım ama hiç işe yaramadı bende. 1 buçuk ayın sonunda kontrole gittiğimde doktorum roaccutane'a başlayacağız dedi.Anneme ve bana yan etkilerinden söz etti,karşılaşabileceğimiz sorunları anlattı ve kan tahlili istedi.Kan tahlilim de normal çıkınca ilaca 30 mgla başladım.Doktoruma çok güveniyordum ve içimde hiç bir korku olmadan 1 ay boyunca ilacı içtim. Ben ilaca başlamadan önce internette okuduğum şeylerden o kadar çok korkmuştum ki tabiri caizse öleceğim falan sanıyordum bu ilacı kullanırken.Tabi ki bu bünye meselesi herkeste aynı şeyler olacak diye bir şey yok.İlk ayım sorunsuz geçti,herkesin söylediği gibi sivilcelerimde artış falan da olmadı aksine yüzüm tertemiz oldu bembeyaz oldu herkes yüzüne ne yaptın demeye başladı. Kontrole gittiğimde sonuçlarım gayet iyiydi yediklerime çok dikkat etmemiştim de. İlaç bu sefer 30 mg'dan 70 mg'a çıktı,günde 4 tane hap içiyordum 2 tane 20'lik sabah 1 20,1 10'luk da akşam.İkinci ayımda dudaklarımda kuruluk oldu ama öyle yarılmadılar kanamadılar abartı bi kuruluk olmadı neutrogena'nın lipstickiyle rahatlıkla nemlendirdim onları hatta ilacın bitmesine rağmen hala kullanıyorum.Neyse,saçım kurudu saçımın kuruması beni rahatsız etmedi hatta işime geliyordu çünkü kirlenmiyordu,1 kere sabunlasam bile yetiyordu.Ama saçlarım dökülmeye başladı ilacın bi etkisi olduğunu bildiğimden fazla takmamaya çalıştım.Gözümde hafif kuruma oldu göz damlasıyla hallettim,burnumun içi de kurumuştu ama bana rahatsızlık vermiyordu.Bende ki en büyük yan etkisi regl düzensizliği oldu.1 ay regl olmadığımı biliyorum ve ilacı bırakmama rağmen bu sorun devam ediyor gerçi ilacı bırakalı henüz 1 ay olmadı bile. Sonuç olarak ilacı 4 buçuk ay kullandım sivilcelerimden Allah'ıma çok şükür kurtuldum.Çok az izim var onlara da Ocak ayında peelingle elveda diyeceğim,doktorum peeling yapalım sana dedi. Ben hiç kurtulamayacağım sanıyordum sivilcelerden ama roaccutane sayesinde kurtuldum. Çok yararlı bir ilaç mı ? Kesinlikle değil ancak herkesin bildiği ve hakkında bilip bilmeden konuştuğu bir ilaç. O yüzden güvendiğiniz bir doktor eşliğinde tahlillerinizi düzenli olarak yaptırır ve bu süreçte siz de biraz dikkatli olursanız inanın bana sonuca değiyor. Ama dediğim gibi bu tamamen bünye meselesi benim bir arkadaşım da Aknetrent kullanıyordu 2 ay günde 100 mg ancak onun yüzü soyuldu bembeyaz oldu falan..yani denemeniz gerekiyor kimse size şu şu olacak şu şu olmayacak diye garanti veremez ama artık bıktım yeter diyor ve başka bir şekilde sivilcelerinizi geçiremiyorsanız son çare olarak roaccutane'ı kullanmanızı öneriyorum. Eğer merak ettiğiniz sormak istediğiniz bi şey olursa da sizlere seve seve yardımcı olabilirim.Hepinize sivilcesiz günler diliyorum :)

Ama dediğim gibi bu tamamen bünye meselesi benim bir arkadaşım da Aknetrent kullanıyordu 2 ay günde 100 mg ancak onun yüzü soyuldu bembeyaz oldu falan..

Günde 100 mg mı?? Arkadaşınız 100 kilo muydu peki? Ben bu ilacı kilogram başına en fazla 1 mg alınır diye biliyorum. Prospektüste de bu yazıyor. Erken bitsin diye doktorlar dozu neredeyse 2 katına çıkartabiliyorlar mı kafalarına göre? Ben günde 50 mg kullanıyorum, kilom 60. 60 ta kullandırtabilir dilerse doktor. Ama 70 bile fazla olur bana..

İşin ilginç ve anlayamadığım kısmı da bu zaten,arkadaşımın bana söylediğine göre 100 mg kullanıyor ve benden zayıf erkek olduğu için baya zayıf hemde. Ben de 70 kiloyla ilaca başlamıştım ve ilk ay 30 kalan aylarımda da 70 mg ilaç kullandım,dediğiniz gibi doğru olanı da bu.Ancak onun doktoru ne yapıyor nasıl uyguluyor bilemiyorum..Bu ilacı kullanırken doktor seçmekte çok önemli zaten,bildiğim kadarıyla onun doktoru da tanıdıklarıymış ama dediğim gibi bilemeyeceğim..

merhaba arkdaşlar bende bu ilacı kullanmaya başladım..bklm zamanla görücem etkisini..benim ilk tahlillerimde kolestrolüm 214 çıktı 30 mg baslattı doktor beni..şimdi 15 gün sonra yine gidcem kan testi yaptırmaya Allah herkese şifa versin

geçmiş olsun canım. banada yaklaşık 3 ay önce kullanmamı söylemişti doktor. yaklaşık 3-4 yıldır çok hafif te olsa yaşıyorum bu sivilce sorununu ve her gidişimde tetradox verdiler ilk kez 3 ay önce bu kadar şiddetli olsular ve gittiğim 2 doktorda raucotan verdi. ama ben istemeyip tetradoxa devam etti. şimdi bakıyorum 3 aydır yüzümde hiç bir değişme yok ve dediğim gibi 3-4 yıldır sürekli her sivilce çıkışında tetradox kullandım.sonra şöyle düşündüm. roucotan kullanırsam en fazla 7 ay kullanıcam ki çok az bölgemde var 7 ay bile süreceğini tahmin etmiyorum, ama tetradoxu nerdeyse senelerdir kullanıyorum, ve şimdi düşünüyorumda tetradoxa sürekli ihtiyaç duymak yerine 7 ay roucotan kullansam ve bitse artık diyorum sanki tetradox zarar vermiyormu. ve çok sıkıldım artık hap kullanmaktan yıllardır. tam düzelir ilacı keserim sonra yine başlar sil baştan. ama dediğim gibi ilk kez bu kadar şiddetli bu zamana kadar hiç bi doktor roucutan dememişti. şimdi çok pişmanım 3 aydır yapmadığım şey kalmadı geçmedi hala aynı, keşke 3 ay önce doktor dediğinde hemen başlasaymışımda belki bu kadar ilerlemezdide. bazen doktorlardan çok biliyoruz kızıyoruz onlara, yargılıyoruz. bana roucutan dediğinde işin kolayına kaçtıklarını düşünmüştüm. tabi araştırdığımda okuduklarımında psikolojik etkisi var. 4 aylık evliyim. bekar olsam hiç düşünmez kullanırdım belki ama şuan cinsel hayatımıda düşünmek zorundayım. yinede başka çarem yok gibi. neler neler denedim kızlar. kendi haline bırakmayıda denedim hatta bir müddet hiç bi ilaç hiç bi şey kullanmadım ama geçmediler geçmediler. sanki yüzümde köstebek geziniyor . çok kötü değil çok şükür yaygın bi alanda değil toplasan 6 7 tane şiş intahaplı. şimdi sormak istiyorum sana hapı kullanma süresi en az kaç ay? sen 4,5 ay demişsin neye bıraktın doktor mu bırakılmasını istedi? birde evliysen eğer başka bir soruda sormak isterim. sana çok geçmiş olsun. darısı tüm bu dertten müzdariplerin başına

peki roucutana başlamadan önce bir antibiyotik yada hap kullanıyormuydun canım? eğer kullanıryorsan roucutana başladığında sivilceler yüze kusma yapmıyormuş diye duydum. bi arkadaşım kullanmıştı sonra çare etmeyince roucutana başladı hemen geçirdi hiç kusmadı.

Sanada çok geçmiş olsun canım.Ben doktor değilim biliyorsun ancak kişisel görüşümü söyleyecek olursam madem doktorunda sana roaccutane önerdi senin de dediğin gibi keşke başlasaydın da kurtulsaydın.Dediğim gibi gerçekten zararlı bir ilaç ama en azından bir süre kullanıyorsun ve yan etkileri de ilacı bıraktıktan 1 ay sonra geçiyor. Tetradox bana hiç iyi gelmemişti boşuna kullandım resmen ve en de iyi gelmediğini ancak yıllardır hap kullandığını söylüyorsun ve bence kendine yazık etmişsin.Sonuçta her türlü ilaç vücudumuz için zararlı bu tetradoxta olabilir roaccutane da en basitinden minosette.Benim ilk gittiğim doktorda sen şimdi başlamazsan ilerde keşke şimdi başlasaydım diyeceksin demişti bana ve tedavim bitti kendi kendime düşünüyorum da kesinlikle başlamasaydım pişman olurdum.Çünkü ben de senin gibi yıllardır uğraştım,bi aralar Aknefug diye bir krem kullandım 1 yıl boyunca o bana çok iyi geldi sivilce falan kalmadı suratımda ancak o geçici bir çözüm olduğundan bünye alıştı ve o da etki etmemeye başladı.Kendi haline mi bırakmadım gül suyu soda karışımları yapıp yüzüme mi sürmedim neler neler yaptım ma yok geçmedi işte roaccutanea kadar.Ben doktorun gider gitmez roaccutane vermesine de karşıyım.Benim dokorun önceden bahsettiğim gibi önce tetradox kullandıttırdı hatta hormon testi falan da istedi çünkü regl düzensizliği de sivilcelerin çıkma sebeplerinden.Bi de benim sırf yüzüm değil sırtım da berbattı,sırtım yüzüm kadar iyileşmese de eski haline göre kat kat iyi izler kaldı sadece..

Canım hapın kullanma süresini doktor belirliyor bide kilo,kullanacağın doz ve sivilcelerin yoğunluğu da tedavi süresini etkiliyor.Benim yakın bir arkadaşım 3 buçuk ay 30 mg kullanmıştı onun doktoru öyle uygun görmüş. Evet bana doktorum tedavin 4 buçuk ay sürecek dedi 4 buçuk ay doldu ve bıraktım.Ayrıca ilaca başlamayı düşünüyorsan internette her yazılana inanma,doktorum da bana aynısını söyledi çünkü herkesin bünyesiyle alakalı bir ilaç bu.Ben evli değilim ancak senin çok dikkatli kullanman gerekiyor zaten doktorun sana evli olup olmadığını önceden sorar ilaca başlamadan da bildiğim kadarıyla hamilelik testi falan yapılıyor..

kızlaaaar sizlere bir sorum olacak.
yüzümü nemlendirmek için bebek losyonu sürüyorum ve sanırm etkili oluyor.sizce yanlş mıı yapyrm acabaa? :26: kokusu nemlendirmesi çok gzl ama yine de aklmda bi soru işareti var malum...

peki bu ilacı kullanırken sivilceleriniz patlattınız mı hiç? hani şu kusma döneminde iri iri çıkarsa ve biz onlara bi el uzatırsak iyi mi olur kötü mü?

peki bu ilacı kullanırken sivilceleriniz patlattınız mı hiç? hani şu kusma döneminde iri iri çıkarsa ve biz onlara bi el uzatırsak iyi mi olur kötü mü?

Patlatınca iz kalabilir diyorlar ama ben dayanamadım açıkçası. İnşAllah iz kalmaz. Artık çıkmıyor bende. 2. ayım bitti, yeni 3. ayıma başladım. Bugün arkadaşlarım bana cildimin çok düzeldiğini söylediler, mutlu oldum. :)

Bu ilaca başlayalı 2 gün oldu. 20mg kutu verdi doktor. sabah akşam alıyorum birer tane. Sizce bu başlangıç için çok mu düşük? Burada okuduklarım hep 40-50mg ya da 70mg alıyormuş :/

Aslında ilacı içmeye başlamadan önce yapılan yorumlardan dolayı vazgeçecektim neredeyse. Dudaklarım normalde de kuru zaten, yani hep soyulur ve çatlar. İlaç yüzünden daha da beter olacak sanırım. Ama en çok korktuğum olay cildin kusma döneminde suratı çok fazla sivilce kaplaması hem de kanlı ve irinli sivilceler. Saç dökülmesi de cabası ayrıca.
2 gündür gözlerimde çok fazla ağrı olmaya başladı. Daha önce yoktu

Merhaba canım geçmiş olsun öncelikle. Doktorun 20 mg verdiyse bir bildiği vardır elbette,kilona göre ya da tedavi sürene göre ayarlamıştır dozu o..Dudaklarını iyi bir nemlendirici kullanarak koruyabilirsin bol bol su içmekte önemli tabi.Ben de kusma döneminden çok korkuyordum çünkü öyle şeyler okudum ki nasıl insan içine çıkacağım falan diye düşünüyordum ancak bende kusma dönemi falan olmadı aksine kullanmaya başladım ilk ay yüzüm tertemiz oldu ikinci ay toplamda 5 sivilce çıkarttım 2tanesi iltihaplı ve büyüktü gerçekten.Bu dönemde çıkan sivilceler bi de zar zor geçiyor 2 hafta falan kalmıştı benim suratımda o iltihaplı sivilceler.Saç dökülmesi bende çok çok oldu ama fazla takmamaya çalıştım çünkü ilacı kullanırken ne olsa ilaçtan biliyor insan Gözlerin için doktorun göz damlası vermiştir onu sık günde 3 kez falan geçer diye düşünüyorum..

kusma dönemini bence o kadar abartmayın... ilaca başlamadan önce benim yüzümde sürekli fındık büyüklüğünde ucu olmayan sivilceler çıkıyordu ve geçmeleri aylar alıyordu.biri bitse diğeri çıkıyordu.sivilcesiz günüm geçmiyordu yani.ilaca başladım yüzümde büyük 2 sivilce vardı.kullanmamın 2.gününde indi sivilcem.ayrıca 2.ayımdayım.daha hiç sivilcem çıkmadı çok şükür.aksine cildim o kadar düzeldi ki çevremdeki herkes farkediyor... kullanmaya değer yani.korkmayın bence.. herkese göre yan etkileri değişiyor.ben kuruluk ve burun kanaması dışında yan etki görmedim hiç... çok abartan var ölürsün şöyle olursun böyle olursun çocuğun olmaz vs. vs. vs. bunlara takılmayın bence ve herkeseeee mutlu yüzler , kaymak gibi ciltler nasip etsin Allah derimmmmm

teşekkür ederim, doktor sadece bepanten krem verdi dudak için. ilaçlar bitmeye yakın tekrar doktora gideceğim zaten hem ilaç yazdırmak hem tahlil yaptırmak için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…