Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
:nazar::
evet canım kaldı..kocaman sivilcem de var beyaz ve siyah noktam da.izlerim de çok..çok tahribat yaptı bu ilaç bende.ben 6.ayımı bitiorm.49 kiloyum.40 mg kullandım ama ilk ay 30 la başladım.yani ortalama 5880-6000 mg kullanmam gerekiodu ben 6600 de flnım şuan.fazladan kullanıorm yani.haftaya kontrolüm var.toplamda 6900 mg kullanmış olucam yani.ama ben kurtulamadım.çok ümitliydim ama olmadı.belki okumuşsundur ben tedaviye başlarken tektük sivilcem hatta aktif olarak 3-4 tane ama onlarda iltihaplı falan deildi küçücüktü(yani bu tedavi boyunca çıkan sivilceler yanında onlara sivilce bile denmezdi)bi tane açık kırmızı izim yoğum beyaz sebum ve az siyah noktam vardı.ben yüzümde 1 tane de olsa sivilcesiz kalmıorm die gittim doktor bana senn son çaren bu dedi,hepsinden kurtulcaksın çok güzel olcak vırt zırt dedi bende başladım.ve gerçekten inandım ve ne gerekiosa uyguladım.tedavi dışına hiç çıkmadım.egzamalar döktüm aylardır iskelet sistemim berbat durumda,oturamıorm kalkamıorm dönemiorm boynumu önüme eğemiorm,yatakta eşim döndürüo,iş yerimde arkadaşlar kaldırıo oturtuo.ya kısacası ben çok çektim bu ilaçtan ve şuan gelecek konusunda şüphelerim var..inşş sonradan bi sağlık problemi yaşamam malum bide fazladan kullandım bu ialcı.hep sölüorm burdaki arkadaşlar bana çok destek oldu,şimdi onlarn sayesinde toparladım kendimi ve sabırsızlıkla bi kaç ay daha beklicem..sen çok çabuk kurtulur çok çok güzel olursun inşş.. benm yaşadıklarımı kafana takma çünkü burda ben bir istisnayım,yüzde 90 dan fazla tedavisi ii giden.sende onlardan olrsun inşş..

çok üzüldümm cnm yaa ama tedavin bitmedi bünyeden bünyeye değişir belki senin ilaçladan sonra cvp verir dr ne diyor bu duruma benim 2. haftam bitiyor mevcut sivilcelerim kurudu yüzümde sivilce vb. kalmadı:nazar::nazar::nazar: kuruluk desen fazla yok dudaklarımı sürekli nemlendiriyorum saçlarım içinde ürün kullnıyorum ondada sorunum yok:nazar::nazar::nazar: diyet uygulamamında faydası olabilir bunda drum ilaç yanında diyette verdi bana ...gözlerimde biraz yanma ve yüzümde kaşınma sıkıntım var biraz onun dışında çok bi sorunm yok çok şükür:nazar::nazar::nazar:

roaccutane sonrası sac dökülmesi yasayanlar nasıl cözü buldular ? yardım edebilcek var mı bn sole yaptım da bnm kı düzeldi diyen ılacı bırakalo 2 bucuk ay oldu sac dökülmem durmadı napcaqımı sasrdım

cnm tedavim bitmedi ama kullandığım üründen dolayı saçlarım dökülme sorunu yok istersen bi dene ben ilaçtan öncede kullanıyordum tavsiye ederim sitedede reklamı var HC saç bakım complexi

bu arada bannucm ilaca kac mg la başladın kaç kiloydun?? sh1087 yazan ark sanırım fazla dozunda zararlı olabilcegine işaret etti suan bende 30 mg kullanıyorum ama 40 olursam aynı etkilerin olabilmesi kaçınılmaz

canım bende anlamadım bendeki sorunun ne olduğunu..doktorum doz yükseldikçe kuruluğun artacağını söledi sadece.dayanabilirsen 60 mg ma kadar yükseltebilirim dedi.bende bununla zor başediorm dedim.iyice araştırın,her doktorun dediği farklı.belki dediğin sebepten yaşamış olabilirim bu sorunu..

:nazar::

çok üzüldümm cnm yaa ama tedavin bitmedi bünyeden bünyeye değişir belki senin ilaçladan sonra cvp verir dr ne diyor bu duruma benim 2. haftam bitiyor mevcut sivilcelerim kurudu yüzümde sivilce vb. kalmadı:nazar::nazar::nazar: kuruluk desen fazla yok dudaklarımı sürekli nemlendiriyorum saçlarım içinde ürün kullnıyorum ondada sorunum yok:nazar::nazar::nazar: diyet uygulamamında faydası olabilir bunda drum ilaç yanında diyette verdi bana ...gözlerimde biraz yanma ve yüzümde kaşınma sıkıntım var biraz onun dışında çok bi sorunm yok çok şükür:nazar::nazar::nazar:

ben diyet uygulamadım canım zaten yağlı yiyeceklerden ve aperatif şeylerden oldum olası haz etmemişimdir.yaptığım tek şey aşık olduğum heleki bu mevsimde tadından yenmez olan havucu yemeği bırak koklamamak.saçlarımda artı bi dökülme vb yaşamadım.hatta saçlarım çok yumuşaktır şimdi daha da yumuşadı ve inceldi,şampuanma çamterebentin koyuyorum ışıl ışıl parlıolar ve ne kadar oynarsam oynayım yağlanmıolar:):) kaşıntın büyük ihtimal kuruluktan kaynaklanıo.rahatsız edici bi kuruluk olmasa da sonuçta vücutta yağ üretimi durduğu için cildin ihtiyacı olan nemi kaybedio,buda kaşıntıya neden olur.gözlerini de doktoruna kontrolünde söle,göz kurması yan etkisini yapıo heralde sende de.daha çok başındasın,benmde ilk 3 4 hafta kuruyup ay gibi parlamıştı yüzüm nemlendirici kulladığım sürece tabi,sonra bi kudurdu hala kusuo işte..umarım sen kusma yaşamazsın.dediğin gibi bünye meselesi işte.benm bi de artı tüylenme yaptı yüzüm komple ve özellikle omuzlarımda baya tüylenme var.bioder vırt zırt oluo ya onlara başlıcam yüzüm ve omuzlarım için..dudaklarım içinde hala bi kat bebek vazelini,üstüne bepanthene sürüorm çok güzel oluo.kollarımdaki ve bacaklarımdaki egzamaya da exipial kullanıorm.ama çorak topraklara döndüm resmen,zaten kuruydu da cildim.bitse de kurtulsam svilceden geçtim de bıktım kremlenmekten ya :):):) ve artık gülebiliorm ağlancak halime :):):)

Bende 10 kasım da roaccutane'yi kullanmaya başladım.20 miligrm olarak.her ay kan tahilili yaptırmak zorundaymışım vücuduma zarar verip vermediğini anlamak için:KK43:aralıkta zoratenin verdi.onuda bitirdim ama benm kolestrolüü tavana çıkardı diyebilirim 235 oldu:KK43:15 gün ara verdim.ve yine roaccutane'ye başladım.8-9 ay kullanacaksın dedi:KK43:üf yaaa yan etkiside çok ama ben henüz 3.kutudayım kullan kullan geçmiyor bu sivilceler yaaa:KK43:Sizede kan tahlili yaptırıyormu doktorunuz arkadaşlar???vede ne kadar sürece geçermişş söyledimi size?

Son düzenleme:
bende tam 10 kasımda başladım.kolestrol için yiyeceklere diikat edilmesi gerekiyo.kırmızı et yememeye çalış.ayrıca bendede duruyo daha erken geçmesi için.ve mg düşük oldugu için uzun sürücek senin tedavin

ben diyet uygulamadım canım zaten yağlı yiyeceklerden ve aperatif şeylerden oldum olası haz etmemişimdir.yaptığım tek şey aşık olduğum heleki bu mevsimde tadından yenmez olan havucu yemeği bırak koklamamak.saçlarımda artı bi dökülme vb yaşamadım.hatta saçlarım çok yumuşaktır şimdi daha da yumuşadı ve inceldi,şampuanma çamterebentin koyuyorum ışıl ışıl parlıolar ve ne kadar oynarsam oynayım yağlanmıolar:):) kaşıntın büyük ihtimal kuruluktan kaynaklanıo.rahatsız edici bi kuruluk olmasa da sonuçta vücutta yağ üretimi durduğu için cildin ihtiyacı olan nemi kaybedio,buda kaşıntıya neden olur.gözlerini de doktoruna kontrolünde söle,göz kurması yan etkisini yapıo heralde sende de.daha çok başındasın,benmde ilk 3 4 hafta kuruyup ay gibi parlamıştı yüzüm nemlendirici kulladığım sürece tabi,sonra bi kudurdu hala kusuo işte..umarım sen kusma yaşamazsın.dediğin gibi bünye meselesi işte.benm bi de artı tüylenme yaptı yüzüm komple ve özellikle omuzlarımda baya tüylenme var.bioder vırt zırt oluo ya onlara başlıcam yüzüm ve omuzlarım için..dudaklarım içinde hala bi kat bebek vazelini,üstüne bepanthene sürüorm çok güzel oluo.kollarımdaki ve bacaklarımdaki egzamaya da exipial kullanıorm.ama çorak topraklara döndüm resmen,zaten kuruydu da cildim.bitse de kurtulsam svilceden geçtim de bıktım kremlenmekten ya :):):) ve artık gülebiliorm ağlancak halime :):):)

Anladım cnm kusmaların tam olarak ne zaman başladı....bide bepantn tüylenme yapıyormuş başka bi forumda duymuştum bunu ve bi kaç kişiye daha sordum hatta saç çıkarsın diye şampuanların içine tüpünden koyuyolarmış bi sor istersen eczacıya fln

sagol cnm önerilerin için..bunları ilacı kullanırken yaptın sanırım.. bana doktor yüzüne bişey sürme dedigi için dokunamıyorum ikinci haftam olucak yüzümde sivilceler yara seklinde oluyo bazen elimi götürmemek için zor tutuyorum kendimi bunada kendimce bi çözüm bulmam lasım acilen yoksa daha beter izler kalıcak

canım meyvelerin sularını cildine sür o zaman hani kil kullanma ama meyveler doğal sonuçta bir zararı olmaz özellikle her akşam elma suyu sürersen çok faydası olur benden söylemesi:80:
Bir de eğer imkan varsa yaz tatillerde felan denize girmeni tavsiye ederim sivilcelerimi soldurmuştu çok iyi geldi :KK9:

bu arada bannucm ilaca kac mg la başladın kaç kiloydun?? sh1087 yazan ark sanırım fazla dozunda zararlı olabilcegine işaret etti suan bende 30 mg kullanıyorum ama 40 olursam aynı etkilerin olabilmesi kaçınılmaz

Canım mg ı doktor söylemişti kiloya göre ayarlıyorlar mg ını sen doktora bırak yeter ayrıca evet bencede dozunun fazla olması zararlı ki bu ilaç hormonları biraz dengesizleştiriyor ben ilacı bıraktığımda doktor bırak dememişti ben bırakmıştım zaten de iyileşmişti o zaman sabırla bir kaç ay daha bekle ve elma suyunun gerçekten işe yarayacağına eminim hem ye hem cildine sür :KK9: ben öyle ki her sabah kalktığımda elma yemeden güna başlamazdım diyorm ya sivilcelerle benim kadar savaşan olmamıştır.

Bende 10 kasım da roaccutane'yi kullanmaya başladım.20 miligrm olarak.her ay kan tahilili yaptırmak zorundaymışım vücuduma zarar verip vermediğini anlamak için:KK43:aralıkta zoratenin verdi.onuda bitirdim ama benm kolestrolüü tavana çıkardı diyebilirim 235 oldu:KK43:15 gün ara verdim.ve yine roaccutane'ye başladım.8-9 ay kullanacaksın dedi:KK43:üf yaaa yan etkiside çok ama ben henüz 3.kutudayım kullan kullan geçmiyor bu sivilceler yaaa:KK43:Sizede kan tahlili yaptırıyormu doktorunuz arkadaşlar???vede ne kadar sürece geçermişş söyledimi size?

walla cnm 20 mg kolestrol arttırdıysa sana bünyen zayıf demektir kan tahlillerinin sonucu ve kilona indexle veriyo ilacı 20 mg uzun sürer ztn tedavin duygununda dediği gibi ilaç yanında diyette uygulaman şart kaç kilosun bu arada

walla cnm 20 mg kolestrol arttırdıysa sana bünyen zayıf demektir kan tahlillerinin sonucu ve kilona indexle veriyo ilacı 20 mg uzun sürer ztn tedavin duygununda dediği gibi ilaç yanında diyette uygulaman şart kaç kilosun bu arada

kiloluda değilim ki canım ya,işin ilginç yanıda bu zaten:)boyum 165 eyakın.kilomda 48 idi en son.bu aralar kullandığım ilaçtanmıdır nedir anlamadım ama çok yemek yemeğe başladım:)ama kansızlık var.birde bu roaccutane kolestrolü yükseltiyormuş.mesela kolestrol yüksek geldiği için 15 gün ara verdik benm kolestrol normal seviyeye düştü.herhangi bir sorun yok.ama çikolata,cips,asitli içecekler tetikliyormuş ben ise bunları çok seviyorum.:KK43:ama azalttım artıkın mecburen:)

arkdaşlar merhaba ben yıllarca kullandım bu ilacı evet cildi muhteşem güzel yapıyor ama ben kan kaybından ölüyordum sebebine gelince içerdeği aşırı a vitamini cildimi en çokta burnumu kuruttu tam 6 ayhemen hergün burun kanaması çektim hemde öyle böyle değil kova koyuyordum önüme çok dikkat edin

kiloluda değilim ki canım ya,işin ilginç yanıda bu zaten:)boyum 165 eyakın.kilomda 48 idi en son.bu aralar kullandığım ilaçtanmıdır nedir anlamadım ama çok yemek yemeğe başladım:)ama kansızlık var.birde bu roaccutane kolestrolü yükseltiyormuş.mesela kolestrol yüksek geldiği için 15 gün ara verdik benm kolestrol normal seviyeye düştü.herhangi bir sorun yok.ama çikolata,cips,asitli içecekler tetikliyormuş ben ise bunları çok seviyorum.:KK43:ama azalttım artıkın mecburen:)

cnm hem kansızlık problemin var hem abur cubur yiyosunn normal bence ara vermen:))) benden tavsiye yağlı yoğur süt peynir kırmızı et abubur cubur kes bol sebze su meyve özellikle ayva ve enginar kolestrol düşürmede birebir bunları uygularsan ilacın etkisini görür ve besinsiz kalmaz ayrıca sağlıklı beslenirsin:)))

ben temmuz ayında estetik oldum bazılarınız burnu kanatıo falan demiş haftaya baslıcam bnd roaccutane a sizce bi skıncası olur mu yardımcı olursanz cok sewnrm arkadaslar

Anladım cnm kusmaların tam olarak ne zaman başladı....bide bepantn tüylenme yapıyormuş başka bi forumda duymuştum bunu ve bi kaç kişiye daha sordum hatta saç çıkarsın diye şampuanların içine tüpünden koyuyolarmış bi sor istersen eczacıya fln

bepanthene aşırı tüylenme yapıo hemde ben dudaklarım dışında asla başka biyere uygulamam.hatta dudaklarıma sürerkende taşırmamaya özen gösteririm.kaş yapaken göz çıkarmak olmaz dimi :) zaten tüylenme yaptı ilaç.kusmam yanlış hatırlamıosam 3. haftada başladı.kurumam ertesi günü.ama garip bi berraklaşma vardı yüzümde.nemlendirici sürdüğümde çok berrak görünüodu.takii 3. haftaya kadar.bi günde 3 4 tane çıkmaya başladı aşırı acılı bi şekilde öpüşemiodum bile kimseyle içim deliniodu resmen acılarndan.4,5 ayım bitti bıçak gibi birden kesidi sivilceler.ama bu zman zarfında bu yüz hayatında görmedii kadar çok sivilce gördü.ben meğer bu ilaca başlamadan önce sivilce falan çıkarmıomuşum ve harbiden güzelmişim bu ilaçtan önce :):) bi sivilce çıktı şimdi yüzümde 2.haftası hala oturuo aynı yerinde.haftaya kontrolüm var işte.bakalım doktor bey bu duruma ne dicek.her ay gördüğünde hmm çok güzel gelişme var diolardı küfür gibi :):) valla ben sivilce falan takmıorm artık dedim ya bitsin artık bu işkence daha da ağrı kesici bile içmem :):)

ben temmuz ayında estetik oldum bazılarınız burnu kanatıo falan demiş haftaya baslıcam bnd roaccutane a sizce bi skıncası olur mu yardımcı olursanz cok sewnrm arkadaslar

bu ilacın burun kanatma sebebi kuruluk yapması.bence doktoruna sölemelisin.biz ne sölesek yanlış olur..

kızlar benim 4. ayım bitti bu ilaçla.6 ay kullanıcam topamda.Şu an cildimde öyle koca koca siwilceler yok.Geçti artık adet olmama rağmen öle büyük siwilce çıkarmadım bu ay.Ama deri altında pürüzler war hala küçük küçük sanki cildim soyulsa tertemiz olucakmış gibi gelio ama soyulma durdu artık çoktan.2 ayda bunlar da geçermi acaba merak ediyorum.
Bir de ayrıca şu sivilce izlerini takıyorum kafama şimdi de onlar gözüme batmaya başladı:KK43:((
küçük küçük delikler war bu tedawi sürerken soyucu krem kullansam etkisi olur mu küçük deliklere?????
tretin die krem ismi çok dolaşıo doktoruma sorsam werir mi bu tedawi bitmeden acabaa

bepanthene aşırı tüylenme yapıo hemde ben dudaklarım dışında asla başka biyere uygulamam.hatta dudaklarıma sürerkende taşırmamaya özen gösteririm.kaş yapaken göz çıkarmak olmaz dimi :) zaten tüylenme yaptı ilaç.kusmam yanlış hatırlamıosam 3. haftada başladı.kurumam ertesi günü.ama garip bi berraklaşma vardı yüzümde.nemlendirici sürdüğümde çok berrak görünüodu.takii 3. haftaya kadar.bi günde 3 4 tane çıkmaya başladı aşırı acılı bi şekilde öpüşemiodum bile kimseyle içim deliniodu resmen acılarndan.4,5 ayım bitti bıçak gibi birden kesidi sivilceler.ama bu zman zarfında bu yüz hayatında görmedii kadar çok sivilce gördü.ben meğer bu ilaca başlamadan önce sivilce falan çıkarmıomuşum ve harbiden güzelmişim bu ilaçtan önce :):) bi sivilce çıktı şimdi yüzümde 2.haftası hala oturuo aynı yerinde.haftaya kontrolüm var işte.bakalım doktor bey bu duruma ne dicek.her ay gördüğünde hmm çok güzel gelişme var diolardı küfür gibi :):) valla ben sivilce falan takmıorm artık dedim ya bitsin artık bu işkence daha da ağrı kesici bile içmem :):)
he he bnimde yüzüm kusmaya başladı bugün çenemde 4 tane küçük kulak arkamda iki tane büyük ve dudağımda hemde üstü sağı solu değil tam dudağımda yağ bezesi oldu küçük....:) siyah noktalarım ve akne gibi küçük kabarcıklarım sivilce artık:))) hadi hayırlısı...:)

cnm hem kansızlık problemin var hem abur cubur yiyosunn normal bence ara vermen:))) benden tavsiye yağlı yoğur süt peynir kırmızı et abubur cubur kes bol sebze su meyve özellikle ayva ve enginar kolestrol düşürmede birebir bunları uygularsan ilacın etkisini görür ve besinsiz kalmaz ayrıca sağlıklı beslenirsin:)))

canım ya bişey sormak istiyorumm...burda bir arkadaş karaciğerlere zarar verdiği için ben hergün yoğurt ve 1 bardak süt içiyordum demiş.şimdi süt ya da yoğurt yemek içmek zararlı mı faydalı mı?doktor bana herhangi bir perhiz falan uygula demedi o yüzdende yediklerime içtiklerime hiç dikkat etmemiştim.ama artık ediyorum:)

canım ya bişey sormak istiyorumm...burda bir arkadaş karaciğerlere zarar verdiği için ben hergün yoğurt ve 1 bardak süt içiyordum demiş.şimdi süt ya da yoğurt yemek içmek zararlı mı faydalı mı?doktor bana herhangi bir perhiz falan uygula demedi o yüzdende yediklerime içtiklerime hiç dikkat etmemiştim.ama artık ediyorum:)

Walla cnm ben yoğur süt peynir yiyorum ama light yani yağsızından öyle abartıda yemiyorum ...özellikle ye diye bişey yok dr bana kırmızı et yağlı peynir süt yumurta ve hayvani yağları yasakladı...evet karaciğerde olumsuz etkileri vardır ilacın her ilacın var ...ama sen hem bu ilacı içer hem içinde ne olduğunu bilmediğin yağlı abur cuburları ye ...hayvani yağlarla beslen a vitamini bombası bi ilaç kullandığın halde üstüne a vitamini besinleri abart...o zaman karaciğerin napsın burda suç ilaçta değil sende...:) ben tüm süt ürünlerinin yağsızından yiyorum sıvı yağ değil zeytin yağı kullanıyorum tüm yemeklerde ...Et çok istersem ki iki haftadır sadece bir kere yedim yağsız dana yerim...derisini yememe sartıyla tavuk ızgara ve her türlü sebze yemeğinden mümkün olduğunca zeytin yağıyla pişirilmişinden yiyorum ve çok mutluyum dudak kuruması yüz kaşıntısı başka bi şikayetim yok...Özellikle söylüyüyorum ilaç kullanın yada kullanmayın Katı veya Sıvı ayçiçek yağlarını kesin çok zararlı...:KK28::KK28::KK28:

X