Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

kizlar ben persembe gününden beri cok kötü hastaydim ve acile gittim doktorum roaccutane yi birakmami istedi. bana antibiyotik yazdi. iki gündür kullanmiyorum hapi. aslinda antibiyotik yasak bu hapla deilmi ama hepsi deil sanirim sadece sonu cyclin ile bitenler?

Çok geçmiş olsun...

arkadaşlar çok kötüyüm ben..günlerdir aynaya bakıp bakıp sinirimden ağlıorm.ilacımın bitmesine 16 günüm var.almam gereken dozu tamamlayalı 1 haftayı geçti.doktor fazladan kullanmamım bi problem olmıcaını söledi.yani aslında tedavim bitti.suratım kıpkırmızı iz dolu,çökük çökük hep yerleri.tüylenme yaptığını sölemiştim.elmacık kemiklerimlerimin üstünde ve çenemin altında siyahlaşmaya başlayan tüyler var.burnumun üstnde siyah noktalar var ve en önemlisi nohuttan daha büyük kıpkırmızı bi sivilcem var 3 gündür.çok canım yanıo çok kötü görünüo.yanağımı gerdirdim beyaz beyaz noktalar var.bacaklarımın arasında 5 6 tane nohuttan daha büyük gene sivilceler var.çok kötü durumdayım.tedavim bitti ve bu durumdayım.depresyondayım ya nefret ediorm herşeyden.herkes kaymak gibi gezio,ben bu durumdayım.çok inanmıştım,çok güvenmiştim bu ilaca kurtuşum olcaktı.ne izim vardı başlarken ne doru düzgün sivilcem.ve hatırlarsanız en kötü yan etkilerini bile yaşadım.hala ellerim kollarım egzamalı dolaşıorm.çok kötüyüm çok size kötü moral vermek istemezdim ama paylaşmamak için inanın 3 gündür direniorm.ama dedim ya çok kötüyüm ve kendimi çok yalnız hissediorm.eşim kendini paralıo geççek sen üzülme die.sürekli beni teselli etmek için urasıo..

arkadaşlar çok kötüyüm ben..günlerdir aynaya bakıp bakıp sinirimden ağlıorm.ilacımın bitmesine 16 günüm var.almam gereken dozu tamamlayalı 1 haftayı geçti.doktor fazladan kullanmamım bi problem olmıcaını söledi.yani aslında tedavim bitti.suratım kıpkırmızı iz dolu,çökük çökük hep yerleri.tüylenme yaptığını sölemiştim.elmacık kemiklerimlerimin üstünde ve çenemin altında siyahlaşmaya başlayan tüyler var.burnumun üstnde siyah noktalar var ve en önemlisi nohuttan daha büyük kıpkırmızı bi sivilcem var 3 gündür.çok canım yanıo çok kötü görünüo.yanağımı gerdirdim beyaz beyaz noktalar var.bacaklarımın arasında 5 6 tane nohuttan daha büyük gene sivilceler var.çok kötü durumdayım.tedavim bitti ve bu durumdayım.depresyondayım ya nefret ediorm herşeyden.herkes kaymak gibi gezio,ben bu durumdayım.çok inanmıştım,çok güvenmiştim bu ilaca kurtuşum olcaktı.ne izim vardı başlarken ne doru düzgün sivilcem.ve hatırlarsanız en kötü yan etkilerini bile yaşadım.hala ellerim kollarım egzamalı dolaşıorm.çok kötüyüm çok size kötü moral vermek istemezdim ama paylaşmamak için inanın 3 gündür direniorm.ama dedim ya çok kötüyüm ve kendimi çok yalnız hissediorm.eşim kendini paralıo geççek sen üzülme die.sürekli beni teselli etmek için urasıo..

cnm çk gçmiş olsun nadirende olsa böle durmlarla karşlaşıyorz demişti doktor bana. böle durumlarda 6 ay ara verip bi 6 aylık daha kullandırıyolarmış ilacı. blki seninde öyle olur. doktorun ne diyo peki bu duruma? belki ilacı bıraktıktan sonra düzelir. izler ilacı bıraktıktan belli bi süre sonra kendiliğinden geçi,yomuş ya da azalıyomuş. cilt kendini toparlayınca daha iyi oluyo diyolar. hatta ilacı bıraktıktan 3-4 ay sonra bile iyileşme oluyomuş. üzme kendini bekle bakalım inş geçerr.:KK50:

Ben de eccem'in söylediklerini diyecektim,belki bir iki ay içinde cildin kendini toparlar.Bazılarında ilaç alımı bittikten sonra toparlanma oluyormuş,şu an cildin çok hassas,kendine geldiğinde belki düzelir.Unutma stres,ruh hali çok etkiliyor,çok tetikliyor,bu yüzden üzülme,doktorunla bir görüş.İzler için ilaçlar var,onları kullanırsın.

herkese merhabalar..
öncelikle herkese geçmiş olsun diyorum.Az önce dermatoloğa gittim hiç bir zaman bitmeyen sivilcelerimi gösterdim..genellikle yüzümde( sıklıkla çene ve yanaklarda) ve sırtımın heryerinde vede kollarımda varlar..
Hergün makyaj yapan biriyim..Fondotensiz dışarı çıkamam..yüzümdeki sivilceler kist halinde değil çıkan en büyük sivilcem içinde beyaz iltihap olan 0.5mmden küçüktür ama az da olsa ufak tefekte olsa sivilcelerim ve onların nacizane izleri hep vardır:KK30:
Doktor sırtımda yağlanmanın çok fazla olduğunu söyledi yüzümede baktı ve teşhisi koydu (tam hatırlamıyorum).ama çok şiddetli bir sivilce sorunum yok..bana ne kadar sıklıkla peeling-kese yaptığı mı ve banyoda ne kullandığımı söyledi..bende 2-3 günde lif kullanıyorum dedim..güzel dedi..
sonra bana roaccutane tedavisne başlıyoruz dedi hakkında bilgi vermeye başladı..adını duyunca korktum çünkü çok fazla yan etkisi olduğunu duymuş ve okumuştum..
ama sadece lens kullandığım için bana göz kuruluğundan bahsetti..diğer yan etkileri söylemedi.Ve Doktorumda gerçekten işin ehli biridir ama böyle ağır bir ilaç hakkında daha fazla bilgilendirmemesi beni hayal kırıklığına uğrattı..
kan tahlili istedi yaptırdım ve sonuçları 1-2 saat sonra almaya gidicem hala tereddütteyim ve internette araştırıyorum..
Sivilcelerden kurtulmak için bu kadar fedakarlığa sağlığımızdan olmaya gerek var mı bilemiyorum:KK43:
sonuçta karaciğeri yoran ve bağışıklık sistemini çökerten bir ilaç.. düşünün hamile insanlar kullandığında bebeğin kalıcı hasar görmesi %90 ve ilacı sonlandırdaktan sonra 1-2 sene içinde eski değerlerinize gelebiliyorsunuz.

canım bende dozumu 7 ayda tamamladım birde üstüne 15 gun daha kullandım ki tam sınırda olsun istemedi doktorum. seninki nadirde olsa görülenlerden sanırım 6 ay snr tekrar doktora gitmeni tavsiye ederim stres yapma lüttfen dahada fazlalaşabilir. birz sabır buraya kdr sabretmişssin zten biraz daha sabret. el kol için neutraplus diye bir krem var kesinlikle onu tavsiye ederim ben gece sürüyordum sabaha hiç bişeyim kalmamıs oluyordu banada doktorum vermişti ellerine onu sür canım sen

Slm ewet ben kullandım hemde 18 aya yakın her 6 ay kullandığımda gecerdi sonra tekrar yenilerdi aslında kesin cözüm akneyi geçirmede birebir cozum ama benim cildimde problem olduğu için bende sürekli çıkıyo yoksa cok kullanan arkadasım oldu cok memnun kaldılar ewet bıraz kullandığında akneler artıyo ama daha çıkmıyoda kesin cozum.denemede fayda var derim tabi karar senin.

cnm çk gçmiş olsun nadirende olsa böle durmlarla karşlaşıyorz demişti doktor bana. böle durumlarda 6 ay ara verip bi 6 aylık daha kullandırıyolarmış ilacı. blki seninde öyle olur. doktorun ne diyo peki bu duruma? belki ilacı bıraktıktan sonra düzelir. izler ilacı bıraktıktan belli bi süre sonra kendiliğinden geçi,yomuş ya da azalıyomuş. cilt kendini toparlayınca daha iyi oluyo diyolar. hatta ilacı bıraktıktan 3-4 ay sonra bile iyileşme oluyomuş. üzme kendini bekle bakalım inş geçerr.:KK50:

işte o nadiren olan durum geldi beni buldu...

ya o kadar sıkıntı çektim değdimi şimdi..çok mutsuzum ya..egzamalarıma bende exipial kullanıorm akşam sürüorm sabah geçio yani tamamen deil de kızarıklığı geçio akşama kadar tekrar aynı duruma gelio.ikinci kürü kullanmıcam ama ben.gerçekten bıktım yani.başlamam bile hataydı zaten.doktorumla daha görüşmedim.çünkü kontrolüm vardı 15 gün önce bana çok güzel durumdayız bu ayın sonunda daha da güzel olacak demişti.dedim ya ben bu ilaca doktorlarıma çok güvenmiştim gerçekten çok kötü durumdayım.. umarım sizler benm yaşadığım şeyi yaşamazsınız...

evet iki seferde tam doz kullandım.ben çok fazla yan etkısını gormemıştım bu ilacın.ama ikinci kullanışımda son yaptırdıgım tahlıllerde kolestrolum 300 ü görmüştü.

saol canim bu bana cok iyi bi örnek oldu.. demekki tam doz kullansanda kisiden kisiye deisiyor eninde sonunda tekrarliyor. bende ilk kullandigimda sadece 1200 ikinci kullanisimdada iste hemen hemen 1100 falan oldu. simdi ikinciyi birakmak zorunda kaldim antibiyotik almam gerektigi icin.. doktoruma anlattim antibiyotikle isim bitince öyle devam etmemi söyledi. ama ben gidip konusucam tamamen birakmak istedigimi söylicem. cünkü ileride cikabilcek olan yan etkilerinden korkuyorum özellikle gözlerde falan cukurluk yapiyormus oyüzden. ne gerek var ki bunlara.zaten eninde sonunda yine cikicak.. insallah doktor birakmama karsi birsy demez.

yani 7 gün ara vermem gerekecek o kadar ara verilmesi normal mi bikere?

ya arkadaşlar malum bu ilaçla ağda epilsyon falan yapamıyorz. şu bıyık bölgesini nasıl alıyosunuz bi yardımcı olurmusunuz ben ağda yapıyodum hep şimdi yapamıyorum iple aldırdım 15 gün önce falan o bile kabuk kabuk yaptı dudağımın üstünü 3-4 günde anca düzeldi napcağımı şaşırdım:2:

Ya kızlar yaaa iyice korktum ben:KK53:
Canım sıkıldı valla...

Umarım herkes çok iyi olur.

saol canim bu bana cok iyi bi örnek oldu.. demekki tam doz kullansanda kisiden kisiye deisiyor eninde sonunda tekrarliyor. bende ilk kullandigimda sadece 1200 ikinci kullanisimdada iste hemen hemen 1100 falan oldu. simdi ikinciyi birakmak zorunda kaldim antibiyotik almam gerektigi icin.. doktoruma anlattim antibiyotikle isim bitince öyle devam etmemi söyledi. ama ben gidip konusucam tamamen birakmak istedigimi söylicem. cünkü ileride cikabilcek olan yan etkilerinden korkuyorum özellikle gözlerde falan cukurluk yapiyormus oyüzden. ne gerek var ki bunlara.zaten eninde sonunda yine cikicak.. insallah doktor birakmama karsi birsy demez.

7 gün ara verilebiliyor,normal o.

selam kızlar inşallah çektiğimiz sıkıntılara değer ve cildimiz güzelleşir ben bişey soracaktım ya:KK17:
kaç aydır saçlarımı boyamıyorum ve diplerim çok uzadı:78:
bakımsız hissediyorum kendimi:KK17:
boyamak istiyom ama saç dökülmemi artırmasından da korkuyom:97:
ne yapmalıyım boya yapıyormusunuz bu ilacı kullanırken 3. ayıma yeni girdim sayılır
bi yardım edin ne yapam lazım:26:

ya arkadaşlar malum bu ilaçla ağda epilsyon falan yapamıyorz. şu bıyık bölgesini nasıl alıyosunuz bi yardımcı olurmusunuz ben ağda yapıyodum hep şimdi yapamıyorum iple aldırdım 15 gün önce falan o bile kabuk kabuk yaptı dudağımın üstünü 3-4 günde anca düzeldi napcağımı şaşırdım:2:

cımbız olabilirmi? ben cımbız kullanıorum

selam kızlar inşallah çektiğimiz sıkıntılara değer ve cildimiz güzelleşir ben bişey soracaktım ya:KK17:
kaç aydır saçlarımı boyamıyorum ve diplerim çok uzadı:78:
bakımsız hissediyorum kendimi:KK17:
boyamak istiyom ama saç dökülmemi artırmasından da korkuyom:97:
ne yapmalıyım boya yapıyormusunuz bu ilacı kullanırken 3. ayıma yeni girdim sayılır
bi yardım edin ne yapam lazım:26:

benmde kötüydü dayanamadım boyattım,bitkisel boya kullandırdım kuaföre,hiçbir problem yaşamadım ne dökülme ne de herhangi bi tahriş canım.ama bitkisel boya kullandırdım dediim gibi oriyal veya peridrol oksidan kullandırmadım.

ben de antibiyotik kullandım hemde 3 kere falan bu ilaç süresince günde 2 gram aldıım bile oldu.ilacı bırakmama gerek olmadığını sölediler ben bırakmamıştım.ikisini aynı anda kullanmıştım.ama dediğin gibi nası olsa gene çıkıo ve gerçekten çukur çukur hep çıkan yerler çok siniimi bozuo ama burdaki arkadaşlar tedavi bittikten sonra da toparlanmaya devam edebilceini sölediler onun için sabırlı olucam.başıma gelenleri yazmıştım zaten okumuşsundur belki canım..umarım sizler yaşamazsınız benm yaşadığımı.ben çok pişmanım bu tedaviyi gördüüm için umarım sizler çok çok güzel olursunz..

bende iple alıorm canım ama dediğin gibi kabuk kabuk yara oluo..cımbızla da tam alamıorm..dayanamıorm iple yapıorm sonra bepanthene nin kremini sürüorm merhemi çok yoğun olduğu için.ertesi güne kızarıklığı geçio ama pul pul dökülüo.sanırım başka da yolu yok..

ben de antibiyotik kullandım hemde 3 kere falan bu ilaç süresince günde 2 gram aldıım bile oldu.ilacı bırakmama gerek olmadığını sölediler ben bırakmamıştım.ikisini aynı anda kullanmıştım.ama dediğin gibi nası olsa gene çıkıo ve gerçekten çukur çukur hep çıkan yerler çok siniimi bozuo ama burdaki arkadaşlar tedavi bittikten sonra da toparlanmaya devam edebilceini sölediler onun için sabırlı olucam.başıma gelenleri yazmıştım zaten okumuşsundur belki canım..umarım sizler yaşamazsınız benm yaşadığımı.ben çok pişmanım bu tedaviyi gördüüm için umarım sizler çok çok güzel olursunz..

evet canim okudum cok gecmis olsunmu diyim ne diyim bilmiyorum ama bosver cok fazla kafana takarsan daha kötü hissedersin kendini.. bende bu vesileyle doktorumla konuscam birakmak istedigimi söylicem.. bosuna kendimizi hirpalamayalim.bende pisman oldum gibi.. cünkü ileride birsey cikmasindan göz altlarimin cukurlasmasindan korkuyorum..ama ben toplam hemen hemen 2300 mg aldim bukadardan nekadar yan etki olur bilmiyorm. iyikide 10 mg kullanmisim sükürler olsun ya..

X