Sivilceli Ciltler Sivilcelere elveda

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Merhaba sevgili kadınlar kulübü üyeleri, aranıza henüz katıldım size başıma dert olan sivilcelerimden nasıl kurtulduğumu anlatacağım.
3 ay önce annem bir rahatsızlık geçirdi 2 ay hastanede yatmamız gerekti ve çok stresli günler yaşadık. Sanırım bu sebeple çenemde ve sağ yanağımda ucu olmayan büyük sivilceler çıkmaya başladı biri geçiyor üçü birden çıkmaya başlıyordu. Bu durum gerçekten psikolojimi bozmaya başladı. İnsanlarla konuşurken yüzlerine bakamıyordum adeta. Birçok doğal sivilce maskesi denedim ancak hiçbirinden sonuç alamadım. Sonunda dermataloğa gittim. Bana 2 kutu azitro, sivex losyon ve clindoxyl jel verdi. 3 gün azitroyu kullanıp 4 gün ara verdim. Geceleri clindoxyl sorunlu bölgeye sabahları sivex losyon aynı şekilde. Bunları böylece usanmadan kullandım. Birçok kişi birçok yerde işe yaramadıklarını yazmış. Aman kızlar doktorunuzun söylediğinin dışına çıkmayın sabırla kullanın 3 günde etki beklemeyin. Bu arada yüzümü sebamed kompakt sabunla yıkadıktan sonra kağıt havluyla silmeye başladım ayrıca bepanthol cilt bakım kremi sürdüm nemlendirici olarak. Kızlar inanır mısınız 3 ayda geçmeyen koca iğrenç sivilceler 3 haftada gitti. Şimdi sadece lekeleri duruyor. Onları da madacassol le halletmeyi düşünüyorum. Cildinizde oluşan sorunlar için kesinlikle bir dermatolağa gidin ve dediklerini birebir yapın. Ayrıca cilt temizliğinizi özenle yapın. Hepinize sivilcesiz huzurlu günler diliyorum.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım konunu okudum da bi öneri de bulunmak istiyorum:) doktorum ne sabunu olursa olsun-sebamed,kükürtlü sabun vs.- yüzüme sürmemem gerektiğini söyledi. Çünkü sabunun yapısında yağ var, sabunu sürüp suyla yıkadığımızda yağ gözenekleri tıkayıp uzun vadede sivilce oluşumuna neden oluyormuş

Canım konunu okudum da bi öneri de bulunmak istiyorum:) doktorum ne sabunu olursa olsun-sebamed,kükürtlü sabun vs.- yüzüme sürmemem gerektiğini söyledi. Çünkü sabunun yapısında yağ var, sabunu sürüp suyla yıkadığımızda yağ gözenekleri tıkayıp uzun vadede sivilce oluşumuna neden oluyormuş

:) teşekkür ederim peki yüzümüzü neyle yıkamalıyız onu da söyledi mi

:) teşekkür ederim peki yüzümüzü neyle yıkamalıyız onu da söyledi mi

Ben ilaç tedavisi gördüğüm için buna özel üretilmiş bi seriyi kullanıyorum. Benim doktorumun önerdiği bi kaç marka var. Avene yüz temizleme jeli, la roche posay yüz temizleme köpüğü. Biraz daha uygun olup güzel iş çıkaran 2 ürün daha var bence neutrogena deep clean ve sebamed yüz temizleme köpüğü :))

Ben ilaç tedavisi gördüğüm için buna özel üretilmiş bi seriyi kullanıyorum. Benim doktorumun önerdiği bi kaç marka var. Avene yüz temizleme jeli, la roche posay yüz temizleme köpüğü. Biraz daha uygun olup güzel iş çıkaran 2 ürün daha var bence neutrogena deep clean ve sebamed yüz temizleme köpüğü :))

Yine en sıcak gelen sebamed oldu :) teşekkür ederim. Yüzümde tek sivilce olsun istemiyorum öyle bıktım ki

Yine en sıcak gelen sebamed oldu :) teşekkür ederim. Yüzümde tek sivilce olsun istemiyorum öyle bıktım ki

Ahh canım onu ancak yaşayan bilir :) bence roaccutane tedaviis görüyorum şimdi öyle sıkıldım ki vala yüzüme hiçbişey sürmeden çıkıyım istiyorum artık

Ahh canım onu ancak yaşayan bilir :) bence roaccutane tedaviis görüyorum şimdi öyle sıkıldım ki vala yüzüme hiçbişey sürmeden çıkıyım istiyorum artık

Benim ki roaccutane lık değil belki ama ciddi çileden çıkıyorum. Peki tedavin nasıl gidiyor kesin olarak bitecek mi sivilcelerin

Benim ki roaccutane lık değil belki ama ciddi çileden çıkıyorum. Peki tedavin nasıl gidiyor kesin olarak bitecek mi sivilcelerin

3.ayı bitireceğim canım sivilcelerimin tamamı geçti diyebilirim izler kaldı işte doktoruma bakarsan onlar da geçicek ama lavanta çayı içiyorum şimdii iyi geliyomuş görcez artık :) tekrarlayan varmış hiç çıkmyan varmış ama bu da insnaın elinde sanırım cildi temiz tutmak yediklerine dikkat etmek lazım umarım bi daha çıkmaz :KK43:

Son düzenleme:
X