Sivilceli Ciltler Sivilce belası

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
Ya eşimin de bir türlü geçmeyen sivilceleri vardı elmacık kemiği üstünde. Bir cildiye doktoru kıl kökü iltihabı dedi bi ilaç verdi geçmedi. Sonra başka bir doktora gitti, ilacın adını hatırlamıyorum 250 TL idi fiyatı, devlet karşılamıyor, bir sivilce kremi verdi. Adamın suratı bebek götü gibi oldu 😅 eğer bununla geçmezse roaccutane başlarız demişti ama çok şükür geçti.

bir de bu aralar Known markası çıktı. intagramda ilkyaz var, onun eşinin firmasının markası. sebum dengeleyici set satıyorlar. kullananlar memnun, yorumları okumuştum. Ben de serumunu aldım siyah noktalarım için. Düzenli kullanımda göreceğim işe yarayıp yaramadığını.

size de geçmiş olsun Ama 2 ayda bir regl olmak normal değil bence ya. Doktor değiliz tabii ama her ay görmek varken neden 2 ayda bir adet görsün ki?
Alsem sivilce kreminin adini esine bi sorar misin? Benim de siyah noktalarim cok, bi cozemedim gitti. Kremle cozerim belki 🥲

Ya eşimin de bir türlü geçmeyen sivilceleri vardı elmacık kemiği üstünde. Bir cildiye doktoru kıl kökü iltihabı dedi bi ilaç verdi geçmedi. Sonra başka bir doktora gitti, ilacın adını hatırlamıyorum 250 TL idi fiyatı, devlet karşılamıyor, bir sivilce kremi verdi. Adamın suratı bebek götü gibi oldu 😅 eğer bununla geçmezse roaccutane başlarız demişti ama çok şükür geçti.

bir de bu aralar Known markası çıktı. intagramda ilkyaz var, onun eşinin firmasının markası. sebum dengeleyici set satıyorlar. kullananlar memnun, yorumları okumuştum. Ben de serumunu aldım siyah noktalarım için. Düzenli kullanımda göreceğim işe yarayıp yaramadığını.

size de geçmiş olsun Ama 2 ayda bir regl olmak normal değil bence ya. Doktor değiliz tabii ama her ay görmek varken neden 2 ayda bir adet görsün ki?
15 yaşında oldugu için adeti daha tam düzene girmemiştir. Bu normal. Her bünye bir değil kizkardesim 5. Sınıftan şimdiye kadar günü gününe adet olur ben evlenip doğum yapana kadar duzensizdim.😁 Şimdi de günü gününe değildir de en azından 30-35 günde bir oluyor😂

Dermoskinin acnegun serisine bir bakın derim, ben o meşhur sivilce ilacını kullanmama rağmen geçmedi benimkiler, rutin olarak bunları kullanmaya başladım tekrar. Önce döküyor sivilceleri sonra sönüp gidiyor hepsi

Merhabalar.Konum taşınmaz ise çok sevinirim çünkü bu da bizim için bir dert.

Konuyu 15 yaşındaki kızım adına açıyorum.İki senedir yanak bölgesinde ciddi seviyede sivilcelenme var.Artik psikolojisini bozacak seviyeye geldi.Liseye başladığından beri kapatıcı kullanmasina izin veriyorum çünkü ruhsal olarak gerçekten kötü durumda ve evden çıkmak istemiyor.Malum tam ergenlik dönemi,tek bir büyük sivilce bile yaşıtlarını etkiliyorken kocaman iltihaplı sivilcelerle ve izlerle dolu bir yüzle psikolojisini siz düşünün.Şu an yüzü acıyor resmen sızlıyor...Tabi buna da şükür ama onu üzgün gördükçe ben de çok üzülüyorum,elimden de bir şey gelmiyor.

İki kez cildiyeye gittik çözüm olmadı.Hormonlarina da baktırdık (iki ayda bir regl oluyor) onda da bir problem yok dendi.
Bir sivilce ilacı var R... ile başlayan ama onun da yan etkileri çok fazla imiş.Zaten kaygı seviyesi yüksek bir çocuk psikolog desteği de almisti bir dönem(başka bir konu için).

Var mı önereceğiniz mucizeler yaratan bir doktor,bir ürün ,bir tavsiye ?
Malum ilaçtan 9 ay kullandım 3 sene önce yaşım 23 ilacın şuan tekrar ufak ufak çıkıyor bende gittim cildiyeye o ilacın aknetrent olanı nj verdi asırı bi yan etki ysamadım çok su içmek lazım o kadar

İlk olarak kendisine, güzel cilt yıkama jeli, nemlendirici ve güneş kremini içeren bir rutin oluştursun. Doktorların verdiği kremler cildi çok kurutuyor, nemlendirmek gerekiyor. Cilt yağlı olsa da nemlendirici şart.

Bir de sivilce o kadar garip bir şey ki, şehir değiştirince bile yok olabiliyor.

Şu an ben, hydrocolloid içeren sivilce bantları almayı düşünüyorum. Bayağı övüyorlar ama, deneyip göreceğiz.

Cildi ciddi sivilceliyse esinize sorun o zamaninda ergenlihi nasil gevirmis .benimde bir arkadasimin devasa irinli sivilceleri vardi. R ile baslayan ilavi kullandi ve kurtuldu .otelediginizde sadece vakitvkaybediyorsunuz bide simdi mudhaa etmezseniz ileride izleride kalacak .

Bence o ilacı doktor gözetiminde kullanın insanı tabiki etkiler sivilce psikolojisini bozar.

Konuyu 15 yaşındaki kızım adına açıyorum.İki senedir yanak bölgesinde ciddi seviyede sivilcelenme var.Artik psikolojisini bozacak seviyeye geldi.Liseye başladığından beri kapatıcı kullanmasina izin veriyorum çünkü ruhsal olarak gerçekten kötü durumda ve evden çıkmak istemiyor.Malum tam ergenlik dönemi,tek bir büyük sivilce bile yaşıtlarını etkiliyorken kocaman iltihaplı sivilcelerle ve izlerle dolu bir yüzle psikolojisini siz düşünün.Şu an yüzü acıyor resmen sızlıyor...Tabi buna da şükür ama onu üzgün gördükçe ben de çok üzülüyorum,elimden de bir şey gelmiyor.

İki kez cildiyeye gittik çözüm olmadı.Hormonlarina da baktırdık (iki ayda bir regl oluyor) onda da bir problem yok dendi.
Bir sivilce ilacı var R... ile başlayan ama onun da yan etkileri çok fazla imiş.Zaten kaygı seviyesi yüksek bir çocuk psikolog desteği de almisti bir dönem(başka bir konu için).

Öncelikle yüz tipine uygun güzel bir yüz temizleme jeli almalisiniz öneri olarak Bioderma, Yves Rocher gibi markalar Önerebilirim, ürün olarakta Mia klinika sivilce ve akne giderici kremi var çoğu kişi memnun ben hiç kullanmadim ama araştırabilirsiniz. Kendi yöntemlerime gelirsek yüzüm sivilcelenince ben ufak bir lifim var sabunlayip yüzümü lifliyorum her gün sivilce zaten yağlı yüzlerde olduğundan o sabun yağı alıyor sivilceler sönüyor az da olsa, birde madecassol sürüyorum gece uyumadan sabahta temizliyorum tekrardan sabun ve lif ile. İlk soylediklerimi deneyin fayda etmezse benim yaptiklarimi yaparsiniz sabun olarak dovenin yeşil renkteki sabununu kullanabilirsiniz yüzü çok fazla kurutmuyor ben özellikle bu lif-sabun ikilisinden çok memnun kalıyorum sivilcelendigim zamanlar

cildine uygun bakımlara başlasın tabi dermatolog kontrolündeki klinik tarzı bir yerde
kendi başınıza da ürün falan almayın dermatolog ne derse onları alın
ergenlik döneminde bir süre daha sivilceleri olacak en azından cildi temizlenir hava alır

28 yasındayım. O yaşlardan beri sivilce belasıyla uğraşıyorum. R.. dışında İçmediğim ilaç kalmadı. Sayamadığım kadar cilt bakım ürünleri kullandım. Her markayı denemişimdir. Artık kurtuluşumun o ilaç dışında olduğubu düşünmüyorum. Ama şuan çocuk planlıyorum. O yüzden sadece güzellik merkezine gidip yüzeysel cilt tedavisi görüyorum. İzlere faydası oldu ancak hala sivilce cıkarıyorum. Yani anlayacağınız hiçbir şey fayda etmiyor. Çocuk olduktan sonra R… ilacına başlayacağım. Çok pişmanım daha önce başlamadığıma. Keşke bu kadar direnmeseydim diyorum. Bence iyi bir dermatoloğa gidin. O kızınızı bir şekilde ikna eder o ilaç için. Çevremde geçmişte kullananlar var hiç bir sorun yaşamamışlar.

Öncelikle yüz tipine uygun güzel bir yüz temizleme jeli almalisiniz öneri olarak Bioderma, Yves Rocher gibi markalar Önerebilirim, ürün olarakta Mia klinika sivilce ve akne giderici kremi var çoğu kişi memnun ben hiç kullanmadim ama araştırabilirsiniz. Kendi yöntemlerime gelirsek yüzüm sivilcelenince ben ufak bir lifim var sabunlayip yüzümü lifliyorum her gün sivilce zaten yağlı yüzlerde olduğundan o sabun yağı alıyor sivilceler sönüyor az da olsa, birde madecassol sürüyorum gece uyumadan sabahta temizliyorum tekrardan sabun ve lif ile. İlk soylediklerimi deneyin fayda etmezse benim yaptiklarimi yaparsiniz sabun olarak dovenin yeşil renkteki sabununu kullanabilirsiniz yüzü çok fazla kurutmuyor ben özellikle bu lif-sabun ikilisinden çok memnun kalıyorum sivilcelendigim zamanlar
Aktif sivilceli yüze lif sürülmez ki. Daha beter olur

Merhabalar
İki ayda bir regl olması açıkçası normal gelmedi . Farklı bir kadın doğum veya endokrin doktoru ile görüşmeyi düşünmez misiniz ?
Malum ilaç hakkında da şöyle soyleyeyim . Sulalemdeki erkeklerin cilt kaliteleri berbat aşırı yağlı lekeli delik delik ve iltihapvari sivilce dolu ciltleri var genetik olarak iki erkek kardeşim de bu ilacı kullandı . Evet kullanırken tüm şartlara uyulmasi ve çok yağlı beslenilmesi gerek . Şuan ikisininde cildi bebek gibi benden düzgün ciltleri var . Her ilacın yan etkisi vardır . Bence bu sivilce ilacına karşı önyargılı olmayın hatta şuan tam mevsimi . Benim kardeşlerim 4 t ayda tedavisi bitti

Sivilcelerin tekrarlama ihtimali var diye okumuştum.Sanirim en son yine onu kullanacak.Yaşi küçük olmasa ısrarlı olacağım ama şimdilik kendisi de korktuğu için pek istekli değil.
Bir arkadaş yastık kılıfı ve süt vb demiş. Yüzde yüz katılıyorum. Yastığını bir gün bı yüzü diğer gün diğer yüz sonra değiştirin.
Benim kızım da 13 yaşında çok çok kötü oldu yüzü. R... Benzeri Z.tanin ilaca başladık 6 aykullandi yüzü düzeldi. Başkası çözüm olmadı. Eninde sonunda bu ilaci kullanacak neden ergenligini sivilceli geçirsin?
Bir yan etkisi olmadı.

Instagram fenomenlerin ve kocalarının çıkardığı hiçbir ürünü (çay, krem, serum, şampuan...) asla kullanmayın. İyi bir cilt rutini oluşturmanız lazım. Sadece yüz yıkama jeli ve nemlendirici yetmez. Asitlerin de rutininizde olması lazım. R...dan önce son çıkış bu. İyi bir dermatologa giderseniz ve ilaç kullanmak istemediğiniz bildirirseniz size doğru ürünleri önerir. Ha belki pahalıdır önerdiği urunler ama insta fenemonlerinin falan ürünleri ile 1 senede göremeyeceğiz faydayi birkaç ayda görürsunuz, tabi göreceğiniz varsa.

Yani sivilce konusunda bazen ne yaparsanız yapın R'den başka bir şey işe yaramıyor. Çevremde çok fazla kullanan var. 3 kardeşim de kullandı. 2 3 sene bebek gibi oldular sonra az az da olsa çıkmaya başladı. Ama o 2 seneki rahatlığı hiçbir şeye değişmezler. Eltim kullandı onda geri çıkmadı. Memnun baya. Görümcem de kullandı ama tedaviyi tamamlayamadı. Çünkü biraz psikotik rahatsızlıkları tetikledi(intihar düşüncesi falan değil bu arada). 15 yaş çok kritik bir yaş. Bu yaşta bu sebepten ozguveni zedelenmesi dense R kullanması daha mantıklı olur bana kalırsa.

Bende R ile başlayan ilacın muadili Z ile başlayan ilacı ilacı kullandım lise 2 deydim sanırım kullanırken çünkü başka bir çözüm bulamadım... iyi ki kullanmışım yüzüm tertemiz oldu ama kullanalı 10 sene olmasına rağmen etkisi şu şekilde devam ediyor ve yağlı cildim aşırı kuruya döndü, ve dudaklarımda ki kuruluk (ilacın yan etkisiyle başladı) asla geçmiyor sürekli vücudum kuru.

Ben de diğer üyeler gibi en kesin çözüm o kaçtığınız ilaç demeye geldim. Ben de kullandım cilt dudak kuruluğu bel ağrısı dışında yan etkisi olmadı. Kızınızla yaşıt öğrencilerim de kullandı onlar da aynı şekilde çok memnunlar. İntihar eden kendini kesen olmadı. O yaşlarda yüzün o hali daha büyük psikolojik sorun yaratıyor ilaçtan ziyade. Değilse onu sür bu kremi kullan şu maskeyi yap hiçbir şey fayda etmiyor

Ben de uzun yıllar tüm ergenliğim ve yarı üniversite hayatım boyunca sivilcelerden çok çektim. En sonunda kullandım R’yi. Abartılacak bir şey yok, sonucundan çok memnunum. İlacı kullanırken cildin tüm sivilceyi dışarı kustuğu dönem baya ağlak zırlak olmuştum ama o atak geçip kuruma ve yenileme başladı ve sonuç çok iyi. Yıllardır söylerler ya senin cildin ne güzel diye 🧿 Kendiliğinden değil malesef R kullandım derim 😂
Cildine öyle sirke mirke yiyecek içecek şeyler sürmesin sakın.
Bepanthol bepanthene kıl kökünde güçlenme yapar, onu yüze sürmesin başka bir nemlendirici alın yüz için.

Yaptı bir sorun yok dedi.Ultrasonda da görünmedi.

Alsem sivilce kreminin adini esine bi sorar misin? Benim de siyah noktalarim cok, bi cozemedim gitti. Kremle cozerim belki 🥲
Kızlar, akşam sordum eşime ama bu sabah attı fotosunu. Ben annemdeyim de o yüzden yazamadım akşam ismini. 0B6ABB96-E1BD-47E7-9DB0-20D03D4E5C34.jpeg

Kuzenim kullandı o ilacı işe yaradı. Son çare olarak kullanın derim.

X