Sistit'i olan kadınlar...

Pisocan

memi&bebi
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2014
36
74
Merhabalar kızlar, ne yazık ki benim sistitim var bu başlık altında bildiğiniz, önerebileceğiniz tüm bilgileri paylaşalım.. ben doğal yöntemler taraftarıyım. ilaç vs tercih etmiyorum pek.. çünkü düzenli olarak ilaç kullandım geçmedi.. siz nasıl tedavi ettiniz kendinizi biraz paylaşır mısınız?

Bendeee de ewliligmin ilk zamani olmustu doktra ggtmstm bi adt. Suda eriyen ilac vermsti hehemen gecmsti

öncelikle geçmiş olsun canım. senin adına sevindim gerçekten. bende kullandım o ilacı ancak daha sonra tekrarladı yine

Aallaaha sukur bnde bsey yok
ama ins. Sennde gecer ck kotu bsey tuvalte gtmek istemydm resmen.

Amin inşallah canım ya ben wcden çıkamıyordum hatırlayınca hala kötü oluyorum .. uzun zamandır olmuyorum ama biliyorum hala iltihap var ve ben bunu atmak istiyorum vücudumdan bol su içiyorum başka neler yapabilirim bilmiyorum keşke birileri iltihabı nasıl atabileceğim için öneride bulunsa :/

Çok geçmiş olsun. Idrar yolu enfeksiyonları antibiyotik ile tedavi edildiğinde geçiyor aslında ama ilaç tedavisi görmek istemediğini belirtmişsin. Doğal çözümlerden birisi papatya banyosu, denemeni tavsiye ederim canım. Bu rahatsızlık daha fazla ilerleyip kronikleşmeden bir çözüm bulunmalı. Benim arkadaşımda aynı dertten muzdaripti çocukluğundan beri, artık kronik hale geldiği için bir çeşit aşı yöntemiyle yendi rahatsızlığını (idrar kesesine aşı vuruluyor). Ayrıca kendini sıcak tut ve bol su iç. Tekrar geçmiş olsun, umarım en kısa sürede atlatırsın.

canım benim ya çok teşekkür ederim paylaşımın için.. arkadaşının atlatmasına sevindim gerçekten. çok büyük bir sıkıntı haline gelmeden bende fikir almak istedim sizlerden o yüzden bu başlığı açmakta karar verdim.. :) İnanır mısın bugünde papatya aldım tesadüfün böylesi :) peki canım beni biraz daha bilgilendirir misin papatya banyosunu nasıl yapmalıyım?

Rica ederim canım, yardımcı olabilirsem ne mutlu bana. Inşallah bir faydasını da görürsün. Papatya banyosunu iki şekilde yapabilirsin. 1. küveze su doldurup sıcak suyun içine oturacaksın. 2. sıcak suyu bir kovanın içine doldurup üstüne oturacaksın. Ben ilk yöntemi uygulamıştım zamanında ama sanki ikincisi daha mı iyi ki? Hani buharı daha faydalı olur mu acaba? Bilemedim

Çok yardımcı oldun hemde.. İnşallah canım benim teşekkür ederimm :) ikisininde ayrı avantajı olabilir inan bende kararsız kaldım ama ikincisini uygulamayı düşünüyorum canım dediğin gibi buharı daha faydalı olabilir, bende ikinciyi deneyeyim gelişmeleri aktarırım canım benim buraya..

İnşallah gülüm, gelmiş geçmiş olsun. ALLAH şifa versin

Ma
maydonoz suyu iç tatlım iltihabı atar vücttan diye çok duydum bide ben yurtdışındayım türkiyede varmı bilmiyorum eczaneden bi çay almıştım idrar yolu iltihabı için sallama çay onun çok faydasını gördüm bu arada bende bi ara çok çektim o hastalıktan antibiotik kullanmışlığım var yani

Canım yaa sana da çok geçmişler olsun çok teşekkür ederim bilgilerin için.. Maydonoza başlayacağım en kısa sürede.. Tatlım eczaneye yarın soracağım o çayı. faydasını görmüşsün ne güzel! :) bakalım inşallah vardır..

Tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu-Sistit
Arkadaslar merhaba,
bende evlendikten sonra uzun yıllar idrar yolları enfeksiyonu yaşadım 3 hafta da 4 hafta da bir sistit oluyordum . Gitmediğim doktor kalmadı kaç kez acile gittim her doktor her ürolog bir antibiyotik veriyordu geçiyordu. sonra tekrar ediyordu. Doktorun birisi 6 aylık az dozajlarda antibiyotik tedavisine başladı. 2. paketi kullanırken yine enfeksiyon oldum. Artık morelim o kadar çok bozulmuştu ki ne cinsel hayatım kaldı ne de normal günlük hayatım. sürekli tuvaleti bekliyrdum. Gözümden yaş gelinceye kadar ağlıyordum. Sonra internetten bir doktor buldum. Doktor daha önceden kültür testi yapıldımı diye sordu bende evet dedim. Mutlaka başka bir bakteri olmalı dedi. Meğerse bize hastanelerde hep idrar kültürü yapıyorlar çıkmıyordu ben onu anlamışım bu başka bir kültür testiydi. Mantar-bakteri teşhis edilen özel bir yere gittim. Orada ucu demir olan tüplerle ürogenital bölgemden20 kadar örnek aldılar. 1 hafta sonra sonuçları aldım. vajina ve üretritte Ureaplasma urealyticum denilen bakteri benzeri bir organizma varmış. Bu organizmayı da ancak belirli antibiyotikler öldürebiliyor çünkü antibiyotiklerin etki edeceği bir hücre duvarı yok. 2 paket tetracyclin etkin maddeli günde iki kez kullanılan antibiyotik kullandım. Eşime de aynı test yapıldı onda da vardı. Bir pakette o kullandı. o süreçte fiziksel anlamda da korunduk. Değilse pin pon topu gibi birbirimize geçiyormuş doktorumun söylediğine göre. yıllardır çektiğim o eziyetten hiç bir eser kalmadı çok şükür. Lütfen bu testi yaptırın sizde bizim hastaneler de sadece rutin idrar kültürü alıyorlar. o da ne kadar güvenilir tartışılır. Gereksiz yere antibiyotik kullanıp, durup durup ultrayona, sistoskobiye girmeyin. Umarım işinize yarar ,Daha fazla soru için çekinmedden yazın.
Sevgilerle...

Merhaba Demet, öncelikle çok geçmiş olsun sana da.. Beni çok bilgilendirdin çok teşekkür ediyorum. Gereksiz antibiyotiklerle bitmiyor bu hastalık gerçekten, benim birde çok antibiyotik kullanmamam lazım.. dediğin gibi bir mantar-bakteri testi yapan özel bir yere gitmemiz gerek.. Tekrardan çok teşekkür ediyorum bizimle paylaştığın için canım..

İbrahim Saraçoğlunun kronik idrar yolları enfeksiyonu için karnabahar kuru var. Ben yaptım. Memnun kaldım bende 8 aylık evliyim 7 kere falan sistit oldum.

Ayrıca her gün 1-2 çay kaşığı elma sirkesi ni suyla 1 bardak suyla karıştı iç. Bakteri öldürür. Aynı şekilde 1 çay kaşığı karbonat ta suyla karıştır iç. Yararını görürsün.

tatlım çok teşekkürler bilgilerin için.. sirke ve karbonatı ilk defa duydum deneyeceğim

canım benim ne kadar da yardımcı olmaya çalışmışsın..çok çok teşekkür ederim..sanada geçmiş olsun..kurtulduğuna sevindim..türk,yede mi yaptırdın.? .her özelde yapılıyor mu..? belli yerler mi var..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…