Sistiti nasıl yendim

merveee1234567890

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2017
2
3
35
Merhaba arkadaşlar . Ben de sistit sıkıntısı çekerken sürekli yardım almaya çalıştım internetten ve dedim ki eğer geçerse mutlaka anlatıp paylaşacağım herşeyi , Sırf yardımcı olabilmek amacıyla kadınlar kulübüne üye oldum .hiçbir İLAÇ KULLANMADIM SADECE SAĞLIKLI BESLENEREK ATLATTIM . Şimdi yaşadığım problemi ve seyrini ve sonucunu paylaşıyorum . Yaklaşık 3.5 yıl önce sistit problemiyle tanıştım. Koşa koşa çok iyi bir doktora gittim özel bir hastanede başhekimdi kendisi , tahliller yapıldı vs ilaç kullandım phiyeloseptyl zaten sistit sorunu olan herkes mutlaka kullanmıştır . Geçmedi Tekrar başladı tekrar gittim üç kez gittim ve doz artarak devam ettim ürispas antibiyotik kullandım daha sonra . Geçmedi . Daha doğrusu geçiyor 2 ya da 3 ay sonra geri geliyor , ağrılı sancılı adet dönemleri de cabası. Üşüme titreme sık idrar hepsi mevcut . Böyle böyle 1 yılı atlattım . Son kez doktoruma gittiğimde kadın Doğumcuya görün dedi bu süreçte 1 yılımı aldı gittim kadın Doğumda da hiçbir sıkıntı çıkmadı . Ama sürekli tahlillerde iltihap mevcut . Mesela herhangi bir durum için idrar tahlili veriyorum doktor diyor ki idrarda iltihap var haberiniz var mı artık alışmıştım bu duruma . Ama geçtiğimiz kış kullandığım antibiyotiğin , ilacın haddi hesabı yok artık karaciğerime zarar vermeye başlamıştı ilaçlar . Ağrı sızı has safhada sürekli titreme ani kasık ağrıları böbrek ağrıları . Bu böyle olmaz diyip internette sürekli araştırdım çok yakın bir arkadaşım çölyak hastalığından muzdarip Türkiye de çölyaktan çok az haberi olan doktor olduğu için sürekli yabancı makaleleri okuyup kendi kendisinin doktoru oldu sağlıklı beslendi ve şuan kendisi çok iyi çok şükür . Bana da yardımcı oldu. Sürekli araştırıp okuyup bilgi edindim şu kitabı aldım ilk olarak Önce bağışıklık sistemini düzelt dedi. Daha sonra GAPS diyetiyle tanıştım natasha campbell gaps diyeti yazın çıkıyor . Burda hiç bir ilaç ve kişi tanıtımı yoktur sadece sağlıklı beslenerek bu durumu atlattım. Bir blog kızının yazısına denk geldim o bu süreçte bir çok ilaçta kullanmış bir kaç ilginç yöntem kullanmış ama ben hiçbirini yapmayıp sadece sağlıklı beslendim . Herkeste işe yarar mı bilemiyorum kendimde de işe yarayıp yaramayacağını bilemiyordum ama zaten başka çarem kalmamıştı antibiyotik etki etmiyordu, doktorlar yardımcı olamıyordu sürekli hastanelerde sürünüyordum . Deneyeyim dedim ve en önemlisi inandım . Size ufak bir bilgi aktarayım gaps diyetiyle ilgili : yediğimiz şekerli paketli asidik doğada olmayan yani işlenmiş tüm ürünlerin zararlı olduğunu bağırsaklarda kötü bakterileri çoğaltarak bizi olumsuz etkilediğini anlatıyor . Ama özellikle de şekerli ürünlerin . Doktorlar ilaç verip verip yolluyor ne olduğunu araştırmıyor maalesef Türkiye de böyle . Çok iyi okuyup bu diyeti araştırmanızı Öneriyorum GAPS diyetiyle ilgili tüm bulduklarınızı okuyun . Hatta otizm şizofreni epilepsi gb hastalıkların temel dayanağının yediğimiz sağlıksız hormonlu paketli işlenmiş ürünler olduğu söyleniyor . Aslında CANAN KARATAY DİYETİNE ÇOK BENZİYOR . Sadece biraz daha katı olanı . Sistit e gelecek olursak zararlı bakteriler bağırsaktan idrar yoluna vajinaya geçerek orda sistite sebep oluyor . Ben gaps diyetini elimden geldiğince uyguladım . Doğada varolan meyve şekerini tükettim , paketli ürün kullanmadım , harfiyen olmasada elimden geldiğince uyguladım 3 ay boyunca ( diyeti 1 yıl devam ettirmeniz en iyisi ) ve şuan bir sıkıntım yok . Hemen geçmiyor ama zamanla azaldığını gördükçe şaşkına döndüm . O kadar ilaç antibiyotik doktor boşunaydı. Ve şuanda da devam ediyorum . Bağırsaklarıma kolonoskopi yapıp baktırmak istedim biraz korktuğunu için vazgeçtim . Çünkü annemde bağırsak problemi var ve nasıl atlattın diye sorduğumda doktorun diyet verdiğini yani yine sağlıklı beslenmekten geçtiğini anladım bu işin . Sizi şişiren dokunan ağrı yapan ne varsa yemeyin yoksa önce bağırsak ardından idrar yolunuza inip zarar veriyor. Bu diyeti okuyun kitap internette satılıyor 24 tl olması lazım . Ama kitabı almasanız da olur internett deli gb bilgi çeşitliliği var GAPS DİYETİ BEYİN BAĞIRSAK İLİŞKİSİ . Dediğim gb eğer geçerse mutlaka insanlra anlatacağım herkes bilgi sahibi olsun DEDİM çünkü ben çok çaresizim kaldım . KimSE ÇARESİZ kalmasın arkadaşlar . SİSTİT Yaşamayan BİLEMez HERKESe acil şifalar diliyorum .

Merhaba, ben Sema Şeker. Ben de sistis hastalığı sıkıntısı yaşamış biri olarak sizin tavsiyelerinizden çok yararlandım. Çok teşekkür ediyorum. Bana buradan ulaşırsınız çok sevinirim. İyi akşamlar dilerim.

Merhaba, çok teşekkür ederim bilgilendirme içim. Ben de intersitiyel sistit hastasıyım. Tıpta bir tedavisi yok, doktor deneyerek bulmam gerektiğini belirtti. Bu belkide bu tür otoümmin hastalıklarda en zoru. Çünkü size göre zararlı birşey yemiyoruz, yediğimiz ne olabilir ki diyoruz ama bakıyorum çay tüketmek bile bana inanılmaz dokunuyor. Sizinde bu şekilde beslenmede problem yaşadığınız neler vardı, neleri kestiniz mesela ve neyi kattınız? Teşekkürler bilgilendirme için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…