SisterHooD

Aklını biri mi karıştırıyor yoksa gelinin yoksa 10 seneden sonra kolay kolay değişmez insan ya da rengini 10 senede belli eder diye düşünüyorum.özel değilse abinle neden görüşmüyosun
Şimdi şöyle, bizim gelinin varsa tuhaf şeyleri ama biz alttan alıyorduk.
Saygılı biri ağır başlı biri.
Dırdırcı biri değildi. Abimin lafı sözü geçer.
Annemle babamı aramıyordu hiç gelin hanım.
Gelip gitme de azdı.
Ses etmiyorduk.
Annemle babam bu duruma üzülünce bende onunla kız kardeş gibi konuşmak istedim.
Sen küçüksün dedim, bu ewin gelini değil kızısın dedim. Biz seni hep öyle gördük taaa ki abimle flört döneminden beri bile dedim.
Oyuzden annemleri sıkça ara cuma günleri cumalarını kutla sen kazanırsın daha cok dedim.
Bu salak benim bu laflarımın hepsini yanlış anladı.
Olayı dramatize hale getirdi uzattı uzattı, sonrada mesajları abime okutup, abimi üzerime saldı.
Ağlamış birde hanfendi, abimde bana hesap sorunca bende altta kalmadım.
Açtım ağızımı yumdum gözümü bildiğin cinnet geçirdim.
Ben eğer senin karını gerçekten üzsem gel saldır öldür beni dedim.
Ulan ben onunla arkadaş gibi konuştum hesap sormayarak dedim.
Asla güçlü bir kadın değilmiş senin karın dedim.
Gözyaşlarıyla kendini acındırmaktan başka bi bok yaptığı yok dedim.
O günden beri görüşmüyoruz.
Yeğenlerim var 2 tane, annemlere getiriyorlar bazen öyle görüyorum.
Kiii ewlerinin kapısından da gider alırım o konuda karışmazlar biliyorum.
Oda gelip görüyor benim oğlumu ama ben yokken.
Şimdi annemle babam düzenlice aranıyor.
Demek ki benim kötü olmam gerekiyormuş bunları yapması için.

Son düzenleme:
Sus len görümce değil misin

Benim görümcem de bana sen yılansın sokak köpegisin yazmıştı sonra benim yazdıklarımı eşime göndermişey kendikileri silmiş eşim ve görümcem baskına gelir gibi geldi ama bende altta kalmadım mesajları silmiş olabilir ama ben silmedim dedim eşime kız kardeşinin telini al whatsapı silip yeniden yükle dedim silinenler geri geldi :)) şimdi 3 yıllık evli bana yaptıklarının fazlasıyla çekiyor görüşüyormuyorum hastalık vs olmadıkça bu bana mesaj atmış 6 7 aylık evliyken gelin olmak zormuş yenge diye cevap bile yazmadım

Bunda ne var ki arkadaş gibi konuşmuşsun doğru olanı gösterip daha iyi olması için çabalamışsın.sinsi sinsi anneni babanı dahası abini fitleyip üstüne salsan yaranır mıydın acaba?biz de sorun aslında benzer.gidip gelmiyorum arayıp sormuyorum diye hepsi kocamı fiyleyip üstüme salmaya çalışıyor.ama benim gidip gelmemem arayıp sormamam için çok geçerli sebeplerim var şimdi anlatıp kafanı şişirmeyeyim.sizin gelin hiç de öyle sessiz sedasız değilmiş.abiyle kardeşin arasına girmeyi başarmış.en nefret ettiğim şey ağlayarak birilerini inandırmaya çalışan insanlar.

Aynen o uyanıksa sen ondan daha uyanıksın..
Senden küçük herhalde ozaman görümcen.
Bizim gelin 1 yaş büyük benden.
Abimde 3 yaş büyük benden.

Aynen o uyanıksa sen ondan daha uyanıksın..
Senden küçük herhalde ozaman görümcen.
Bizim gelin 1 yaş büyük benden.
Abimde 3 yaş büyük benden.
Küçük 16 yaşındaydı evlendiğimde ama zehrettiler Ana kız 3 4 yılımI 20 yaşında evlenip ele karışınca anladı o da kv de de
Ben çok safdım başlarda ama bir cinnete bakıyormuş herşey şimdi hakaret etmem laf söylemem ama duracakları yeri bilirler

Hepimiz görümceyiz kv adayıyız
Benim de erkek kardeşim var 22 yaşına girdi yeni bakalım eşinle nasıl anlaşacağız diyorum kız arkaşları önce hep benimle tanışmak istiyor sanırım 1 kişi sevmemişti beni :) oda kardeşim 18 yaşındayı kız arkadaşıda 19 civarı kız hemen evlenelim demişti söze nişana gerek yok demişti,daha 2 aylık bile değil di galiba tabi ben karşı çıkmıştım okul bitmemiş birşey yok ayrıldılar şimdi başkasıyla evli kız mutludur inşallah.

Aynen aramıza girdi.
Babam çağırıcam bi akşam barıştırma babında.
Bende dedim ki baak eğer gelirse ben susmam çatır çatır yüzüne söylerim dedim.
Çünkü ben hatalı değilim dedim. Hatalı olsam çoktan gider özür de dilerdim okadar yürekliyim ben dedim.
Benim annemle babam gelin olduğunu hissetirmediler ona işte.
Kaynanalık kayınpederlik yapmadılar.
Aynı semtte ve yakın oturmamıza rağmen 2 ayda 1 gelirdi ve sadece kocasıyla.
Hani şöyle öğlen cocukları okula gödnerdikten sonra anne gelsene bana kahve içelim.
Ya da anne sana kahveye gelicem demedi 10 senelik gelinimiz.
Annem ayağına hizmet etmiştir.
Benim annem 50 yaşında genç kayınvalide, her işini kendi yapar ve tez canlıdır.
Hani şöyle oturayım da gelinim bana hizmet etsin olmadı hiç bir zaman.
Sadece bu kadar anlayışa bu kadar sevgiye karşın, neden biz sıkça aranmıyoruz.
Neden gelinip gidilmiyor diye sorgulamaya başladılar.
Baktım bayağı bayağı kafalarına taktılar bu durumu ve hatta bizim bir suçumuz mu oldu ona karşı diye de düşünmeye başladılar. Dedim yeterrrrr bu böyle olmucak. Ben en iyisi konuşayım dedim güzelce.
Biz dertleşirdik, derdimi anlatırdım ben ona. Çok yakındık kız kardeş gibi.
Bir kere kavgamız olmadı. AMa diyorumya bazı şeylerini görmezden gelmişiz şimdiye kadar.
Aman Ali Rıza Bey ağızımızın tadı kaçmasın HanimKelesimiGetir bu anlattıklarıma cukka oturdu hemşerim dimi.
Ama bir yere kadardı L Light Of God
İçi fesatmış onun, demek ki bunca zaman beni göstermelik seviyormuş ki benim sakince onunla konuşmam bile gözüne batmış, ağlamış sızlamış abimde neden ağlıyorsun diye sorunca cep telefonunu elinden almış okumuş yazışmalarımızı.
Ben de hepsini tutuyorum yazışmaların.
Ya bana dedi ki, anneninde oğlunun ewi davet beklememesi lazım, her zaman kapımız açık gelsin dedi. Onlarda sıkça gelmiyorlar dedi. Bende dedim ki, annem hiç bir zaman oğlunun ewine çat kapı davetsiz giden bir kayınvalide olmadı. Sanırım sen öyle bir kayınvalide olmasını istiyorsun dedim haksızsam söyle dedim.
4 sene birlikte oturdunuz ilk evlendiğinizde dedim. Hiç mi tanımadın kayınvalideni dedim.
Ben haklı çıktıkça sinirinden ağladı gerizekalı.
Güçlü ve akıllı bir kadın değilmiş onu anladım ama.
Bundan sonra ewet ben görümceyim.

Senin yüreğin güzel bir kere belli yazdıklarından

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…