Sinyal veren araçlara yol vermek zorundamıyız

Seyyarbiri

Üye
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2024
108
8
Bugün trafikte bi adam arabayı önüme kırarak sinyal verdim niye yol vermiyorsun dedi bağırarak. Arabada karısı ve çocuklarıda vardı. Ben sinyalini görmedim. çünkü aynı mesafedeydik bende sağ şerite geçip arabanın yanına yaklaştım sinyal verdin diye önümemi kırmak zorundasın dedim. Sola sinyal verip bende adamın önüne kırdım. adam uyanıklık yapıp lambaları atlamak için sol şeride sola dönenlerin yoluna girmiş üstüne sinyal verdim neden yol vermiyorsun diye bana kızıyor. Sizce bu durumda ne yapılmalı

Bugün trafikte bi adam arabayı önüme kırarak sinyal verdim niye yol vermiyorsun dedi bağırarak. Arabada karısı ve çocuklarıda vardı. Ben sinyalini görmedim. çünkü aynı mesafedeydik bende sağ şerite geçip arabanın yanına yaklaştım sinyal verdin diye önümemi kırmak zorundasın dedim. Sola sinyal verip bende adamın önüne kırdım. adam uyanıklık yapıp lambaları atlamak için sol şeride sola dönenlerin yoluna girmiş üstüne sinyal verdim neden yol vermiyorsun diye bana kızıyor. Sizce bu durumda ne yapılmalı
Taksi şoförleri bunu ısrarla yapıyor. Sağ dolu, önüm dolu ama gözümü alacak şekilde tampona yaklaşıp sinyal veriyor. Yol müsaitse cekiyorum o ayrı.

sol seritte yavas giden bir abi vardı… sinyal verdim iki saat gecmedi sağa. yanına yanaştım arabada ailesi var. yavas gidecekseniz sağa gecin dedim. ileride kırmızı ışık var ondan yavas gidiyorum dedi. sanane ışıktan, yavas gideceksen seridine gir dedim. küfür etti. ben de ettim… hoş mu oldu? olmadı.. jfjfk eğer müsaitseniz evet yol verilmeli. he görmemissiniz olabilir. önünüze kırdığı için o hatalı zaten.

Hayır sinyal veren uygun bir anda yola girer. Sinyal vermeyi bir meziyet zannetmiş. Sinyali sen gerinde olan araçları bilgilendirmek için kullanırsın

Sinyal verdim diye atlayamaz. Sinyali vericek ve bakacak araba geliyormu sonra seridini degistirecek. Oyle sinyal verdim hop yol benim diye birsey yok. Arac kameralari var onlardan alin herseyi kaydediyor gerekli oldugunda polislere gosterebilirsiniz. Ama aracinizdan sakin cikmayin dursaniz bile. Polisin gelmesini bekleyin.

Bulunduğum ülkede sinyal verilince diğer şeritteki ayağını gazdan çekip müsaade ediyor. Genel olarak görgü bu şekilde. Trafik çok rahat ilerliyor. Didişmeler, gereksiz frenler oluyor. İki şerit birleşiyorsa misal bir sağ bir sol şeritten giriliyor, kaza varsa şerit kapanmışsa teker teker geçiliyor. Öyle olumca kimse durmuyor, herkes yavaş yavaş ilerliyor ve kilit olmuyor. O nedenle genel görgü olarak ben sinyal verilince ayağımı gazdan geçerim. (Çakallık yapıp sıra beklememekten bahsetmiyorum.)

Trafikte inatlaşmanın sonuçlarını hergün TV de görüyoruz maalesef.
Bunu bile bile hala aynı tavrı sergileyen , sinirlerine hakim olmayan insanları gördükçe şaşırıyorum.
O önüme kırdı , yok sağıma kırdı . sonra ben önüne geçtim soluna kırdım vs ... tarz eylemler size ne kazandırıyor. Kendinizi mi ispatlıyorsunuz , egonuz tavan mı yapıyor ?
Can güvenliğin için , kendin için , ailen için alttan alan her zaman sen olmalısın. 4 sn sonra çekip gidecek yol sana kalacak zaten.

Trafikte inatlaşmanın sonuçlarını hergün TV de görüyoruz maalesef.
Bunu bile bile hala aynı tavrı sergileyen , sinirlerine hakim olmayan insanları gördükçe şaşırıyorum.
O önüme kırdı , yok sağıma kırdı . sonra ben önüne geçtim soluna kırdım vs ... tarz eylemler size ne kazandırıyor. Kendinizi mi ispatlıyorsunuz , egonuz tavan mı yapıyor ?
Can güvenliğin için , kendin için , ailen için alttan alan her zaman sen olmalısın. 4 sn sonra çekip gidecek yol sana kalacak zaten.
Kendimi ispatlamak gibi bi çabam yok sinyalini görmediğim bi araç sahibi bana bağıramaz… 7 yıldır araba kullanıyorum böyle bir şey ilk defa başıma geldi ve direksiyon eğitmeniyim 3 senedir sinyali görsem yol verirdim… gideceğim yere 5 dk geç gideyim benim için çokta önemli değil… üslup çok önemli kusura bakmayın sinirlerime hakim olamıyorum… arabada arkadaşım ve çocukları olmasaydı daha kötüsü olurduda dua etsin…

X