Sinirlerim bozuk. Haksızmıyım?

Melegimiz89

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2018
265
158
35
Arkadaşlar zor bir dönemden geçiyorum. Hamileyim, iki çocuğum var ve çalışıyorum. İlk üç ay bir şey içim almadı sürekli bulantılı ve aşırı halsizdim. Yeni yeni toparlanmaya başladım ve hamileliğimde riskli bi virüs geçirdiğim için biraz zor ve stresli geçiyor.

Bugün çalıştım. İşten sonra alışveriş. Çocuklar çıldırttı. Yemek yaptım, sofrayı kurdum acele acele çünkü akşam yemeği saati geçmek üzereydi. Yemek yemek istemedi çocuklar . Sürekli kavga ettiler, bağırtı çağırtı sabrım tükendi. Zar zor yedirdim ve kızıma ikinci kase çorbasını içirirken eşimden süt ısıtmasını istedim. Eşim bu arada sürekli cumartesi maç için ara ara arkadaşlarıyla mesajlaşıyordu. Gidip gelip mesajlaşıyor. Ses etmedim. Mutfağa gitti ve geri döndü mesajlaşmaya devam etti. Bekledim ve normal bi şekilde sütün nerede olduğunu sordum. Gitti ısıtmaya ve tekrar mesajlaşmaya devam ettiği için sütler fazla ısındı..ılımasını beklerken tekrar mesajmaya devam etti. Artık sabrım kalmamıştı. Çorba bitti ve sütleri hala gelmedi. Bende yatak odama geçtim çünkü orada dursaydım kavga edecektim. Ben odadayken çocukları yatırması tam 1,5 saat sürdü. Saat 21:30 da sesleri kesildi ve uyudular.

Ardından biz kavga ettik. Üste çıktı. Benim anlayışsız olduğumu söyledi. 3 saat uykuyla duruyormuş. Ne varmış sanki. Alış verişi yerleştirmiş boş mu durmuş. Çok yorgunmuş.sanki her gün mü mesajlaşıyormuş böyle.

Çocuklar yatınca mesajlaşabilirdin. Maça daha üç gün var dedim. Ve her gün geç yatıp az uyumasının kendi hatası olduğunu söyledim. Ama üste çıkmaya devam etti en sonunda artık patladım ağlayarak odama geçtim. Kötü oldum. Teselli etmeye geldi özür diledi ama artık içimden düzeltmek gelmedi. Uyuyacaktım oda mutfağı toplayıp yatacağını söyledi.

Gece saat 1:30 odaya geldi. Çekmeceleri açıp kapattı ışığı açtı. Giyeceği şeyi çırptı ve ben bu seslerden rahatsız olup uyandım. Sabah yine işe gideceğim ve çocukları hazırlayıp okula götürmesi de var. Uyumaya çalıştım ama uyuyamadım ve kendisine teşekkür ettim. Oflayıp pofladı. Ne yapsaymış. Birşey giymesemiymiş. Kendisi biliyor gece uyanınca bir daha uyuyamadığımı. Özellikle ışıkta Rahatsız olup uyandığımıda. Kızdı bana ve odadan gitti koltuğa.

Berbat durumdayım ama ben mi abartıyorum? Gece neden ta o saatte yatıyor madem bütün derdi 3 saat uykuydu? Hergün ya film ya birşey geç yatıyor kendi tercihi. Bu günde sebebi dinlene dinlene toplamış mutfağı ondan geç yatmış. Sanırsın savaş alanıydı. Bir makına dolmaz yani çıkan bulaşık ve geriye kalan kısım temizdi zaten

Seytan diyor sabah çık git tek başına halletsin çocukları görsün benden destek bitince bi işi yetiştiremediğini ama çocuklara kıyamıyorum. Kendimi şuan zaten suçlu hissediyorum onları uyumadan önce opemediğim için. Duygusal anlamda bitkinim kendimi tükenmiş hissediyorum.

Haksızımıyım kızmakta? Hormonlardan bazi şeyleri göremiyormuyum?

Şimdi kiminiz neden üçüncüyü yaptın gibi yorumlar yapacak. Buna gerçekten ihtiyacım yok. Planlı bi hamilelik değil ve eşim son dönem herşeye sinirlenen alınan bir tip oldu. Yoksa her konuda elinden geldiği kadar bana destek. Bildiğim iş sıkıntısı filanda yok.

Son düzenleme:
Çorba içen çocuğa neyin sütünü ısıttınız ?
Okurken iki ayağım bir papuca girdi bu kadar hızlı yaşamak yoruyordur sizi. Evet kurallar olması tertip düzen bunlar çok güzel aliskanliklar ama bir akşam 15-20 dk geç yemek çok da yıkım etkisi yaratmaz. Siz kendi kendinize fazla sorumluluk yukluyorsunuz. Hamilelik de başlı başına duygu durum değişikliği demek. Eşinizle sakin kafayla konuşun derim. Belki o da bu hengameden bunalmıştir. Yaptığı doğru demiyorum yanlış anlamayın.

Arkadaşlar zor bir dönemden geçiyorum. Hamileyim, iki çocuğum var ve çalışıyorum. İlk üç ay bir şey içim almadı sürekli bulantılı ve aşırı halsizdim. Yeni yeni toparlanmaya başladım ve hamileliğimde riskli bi virüs geçirdiğim için biraz zor ve stresli geçiyor.

Bugün çalıştım. İşten sonra alışveriş. Çocuklar çıldırttı. Yemek yaptım, sofrayı kurdum acele acele çünkü akşam yemeği saati geçmek üzereydi. Yemek yemek istemedi çocuklar . Sürekli kavga ettiler, bağırtı çağırtı sabrım tükendi. Zar zor yedirdim ve kızıma ikinci kase çorbasını içirirken eşimden süt ısıtmasını istedim. Eşim bu arada sürekli cumartesi maç için ara ara arkadaşlarıyla mesajlaşıyordu. Gidip gelip mesajlaşıyor. Ses etmedim. Mutfağa gitti ve geri döndü mesajlaşmaya devam etti. Bekledim ve normal bi şekilde sütün nerede olduğunu sordum. Gitti ısıtmaya ve tekrar mesajlaşmaya devam ettiği için sütler fazla ısındı..ılımasını beklerken tekrar mesajmaya devam etti. Artık sabrım kalmamıştı. Çorba bitti ve sütleri hala gelmedi. Bende yatak odama geçtim çünkü orada dursaydım kavga edecektim. Ben odadayken çocukları yatırması tam 1,5 saat sürdü. Saat 21:30 da sesleri kesildi ve uyudular.

Ardından biz kavga ettik. Üste çıktı. Benim anlayışsız olduğumu söyledi. 3 saat uykuyla duruyormuş. Ne varmış sanki. Alış verişi yerleştirmiş boş mu durmuş. Çok yorgunmuş.sanki her gün mü mesajlaşıyormuş böyle.

Çocuklar yatınca mesajlaşabilirdin. Maça daha üç gün var dedim. Ve her gün geç yatıp az uyumasının kendi hatası olduğunu söyledim. Ama üste çıkmaya devam etti en sonunda artık patladım ağlayarak odama geçtim. Kötü oldum. Teselli etmeye geldi özür diledi ama artık içimden düzeltmek gelmedi. Uyuyacaktım oda mutfağı toplayıp yatacağını söyledi.

Gece saat 1:30 odaya geldi. Çekmeceleri açıp kapattı ışığı açtı. Giyeceği şeyi çırptı ve ben bu seslerden rahatsız olup uyandım. Sabah yine işe gideceğim ve çocukları hazırlayıp okula götürmesi de var. Uyumaya çalıştım ama uyuyamadım ve kendisine teşekkür ettim. Oflayıp pofladı. Ne yapsaymış. Birşey giymesemiymiş. Kendisi biliyor gece uyanınca bir daha uyuyamadığımı. Özellikle ışıkta Rahatsız olup uyandığımıda. Kızdı bana ve odadan gitti koltuğa.

Berbat durumdayım ama ben mi abartıyorum? Gece neden ta o saatte yatıyor madem bütün derdi 3 saat uykuydu? Hergün ya film ya birşey geç yatıyor kendi tercihi. Bu günde sebebi dinlene dinlene toplamış mutfağı ondan geç yatmış. Sanırsın savaş alanıydı. Bir makına dolmaz yani çıkan bulaşık ve geriye kalan kısım temizdi zaten

Seytan diyor sabah çık git tek başına halletsin çocukları görsün benden destek bitince bi işi yetiştiremediğini ama çocuklara kıyamıyorum. Kendimi şuan zaten suçlu hissediyorum onları uyumadan önce opemediğim için. Duygusal anlamda bitkinim kendimi tükenmiş hissediyorum.

Şimdi kiminiz neden üçüncüyü yaptın gibi yorumlar yapacak. Buna gerçekten ihtiyacım yok. Planlı bi hamilelik değil ve eşim son dönem herşeye sinirlenen alınan bir tip oldu. Yoksa her konuda elinden geldiği kadar bana destek. Bildiğim iş sıkıntısı filanda yok.
Bunalmışsınız. Hamilesiniz iki tane daha var ki anladığım bebek sayılır onlar da... millet bir bebekle başa çıkamıyor. Evin düzeni çocukların idaresi yemek temizlik üstüne gebeliğin beden yorgunluğu hormonlar derken böyle hissetmeniz normal... evet eşinize sitem etmekte haklı olabilirsiniz gecenin bilmem kaçında ben de tepemde çamaşır çırpmasına kızardım... 3. Kez gebe olsanız da sanırım unutmuşsunuz süreci sakince eşinizle konuşun. Hormonal olarak etkileniyorum yoruluyorum tahammül sınırım azaldı diyin. Maddi durum yeterli ise eve temizlik için biri çağrılabilir sizin yük biraz hafifler... çocukları üzmeyin bolca öpüp koklayın. Ev toplanır bebek bakımı bazen kayar istediğimiz gibi olmaz.. biraz destek bekleriz iki sohbet güler yüz isteriz. Eşiniz telefon yerine sizinle konuşup biraz etkileşime girse bu seviye yükselmezdiniz. Biraz sohbet biraz dertleşme biraz destek öyle öyle büyüyorlar anlatın izah edin durumu sakince

Çorba içen çocuğa neyin sütünü ısıttınız ?
Okurken iki ayağım bir papuca girdi bu kadar hızlı yaşamak yoruyordur sizi. Evet kurallar olması tertip düzen bunlar çok güzel aliskanliklar ama bir akşam 15-20 dk geç yemek çok da yıkım etkisi yaratmaz. Siz kendi kendinize fazla sorumluluk yukluyorsunuz. Hamilelik de başlı başına duygu durum değişikliği demek. Eşinizle sakin kafayla konuşun derim. Belki o da bu hengameden bunalmıştir. Yaptığı doğru demiyorum yanlış anlamayın.

İki çocuğum var. Çorba içmeyen kızım süt içmeden uyumuyor akşamları. Çorba içiriğim kızım ise onun içeceğimi duyduğu için bende istiyorum dedi..

Belki durumu açıklasaydım daha net olurdu.. eşim bugün alışverişi yapacaktı ben çalışırken ama çocuklarla yapamam. Okuldan almıştı ve arabada bile durmadıklarını söyledi. O yüzdem bana kaldı.

Akşam saat 20:00 dan sonra uyuyunca sabah okula kalkamıyorlar ve öğretmende bugün halsizdi filan gibi yorumlar yapıyor öyle günlerde.

Eşimin oldu bitti herşeyi erteleme huyu var ve bu hamilelikte bana çok batmaya başladı.

Yorumunuz için teşekkür ederim ayrıca. Kendime fazla sorumluluk yüklediğim doğru kesinlikle katılıyorum :)

Bunalmışsınız. Hamilesiniz iki tane daha var ki anladığım bebek sayılır onlar da... millet bir bebekle başa çıkamıyor. Evin düzeni çocukların idaresi yemek temizlik üstüne gebeliğin beden yorgunluğu hormonlar derken böyle hissetmeniz normal... evet eşinize sitem etmekte haklı olabilirsiniz gecenin bilmem kaçında ben de tepemde çamaşır çırpmasına kızardım... 3. Kez gebe olsanız da sanırım süreci sakince eşinizle konuşun. Hormonal olarak etkileniyorum8 yoruluyorum tahammül sınırım azaldı diyin. Maddi durum yeterli ise eve temizlik için biri çağrılabilir sizin yük biraz hafifler... çocukları üzmeyin bolca öpüp koklayın.
Evet onlarda daha küçükler biri 5 ve diğeri 3 yaşında. Bunaldığım doğru ve eşimin ihtiyacı olduğu için geçen hafta sonu çık gez biraz kafa dağıt dedim hafta sonunu arkadaşlarıyla mangalla filan geçirdi. Anlayışsız biri asla değilim.

Yardımcım var ve tesadüf bügün gelmişti ev pırıl pırıldı sadece iki küçük tencere ve yediğimiz tabak kaşıklar vardı yani öyle dinlene dinlene yapacak bir durum yoktu 🤷🏻‍♀️

İki çocuğum var. Çorba içmeyen kızım süt içmeden uyumuyor akşamları. Çorba içiriğim kızım ise onun içeceğimi duyduğu için bende istiyorum dedi..

Belki durumu açıklasaydım daha net olurdu.. eşim bugün alışverişi yapacaktı ben çalışırken ama çocuklarla yapamam. Okuldan almıştı ve arabada bile durmadıklarını söyledi. O yüzdem bana kaldı.

Akşam saat 20:00 dan sonra uyuyunca sabah okula kalkamıyorlar ve öğretmende bugün halsizdi filan gibi yorumlar yapıyor öyle günlerde.

Eşimin oldu bitti herşeyi erteleme huyu var ve bu hamilelikte bana çok batmaya başladı.

Yorumunuz için teşekkür ederim ayrıca. Kendime fazla sorumluluk yüklediğim doğru kesinlikle katılıyorum :)
Sağlıkla buyusunler. Süt eskiden bize dünyanın en yararlı mükemmel içeceği olarak öğretildi ancak son yıllardaki araştırmalar çok da gerekli olmadığını savunuyor , siz daha iyi bilirsiniz gerçi de sütü bırakmayı deneyin derim. ( Bu yorum konu dışıydı ,içimden geldi😁)

Konunuzla alakalı işten izin alma şansınız varsa 1-2 gün evde ayaklarinizi uzatıp dinlenin. Çocuklar okula gitmeye devam etsinler siz de tembellik yapın. İyi gelebilir biraz mola.

Evet onlarda daha küçükler biri 5 ve diğeri 3 yaşında. Bunaldığım doğru ve eşimin ihtiyacı olduğu için geçen hafta sonu çık gez biraz kafa dağıt dedim hafta sonunu arkadaşlarıyla mangalla filan geçirdi. Anlayışsız biri asla değilim.

Yardımcım var ve tesadüf bügün gelmişti ev pırıl pırıldı sadece iki küçük tencere ve yediğimiz tabak kaşıklar vardı yani öyle dinlene dinlene yapacak bir durum yoktu 🤷🏻‍♀️
Yani evet bazen gıcık olabilir eşlerimiz bazen benim de tahammül sınırlarım zorlanıyor heralde biraz da hormonal :) sakin kal kendini yıpratma

Son düzenleme:

Aslında adam yardım ediyor size sanki. Market eşyalarını yerleştirmiş,çocukları uyutup mutfağı toplamış. Ki çocukları uyuturken 1.5 saatte sizi de bunaltmamış. Sadece uyurken ses ve ışık olayını saçmalamış. Bu arada ben de çoluk çocuk yatınca kendime zaman ayırıp geç yatmayı seviyorum sonra söyleniyorum az uyudum diye 😀 ama kendime zaman ayırmazsan da mutsuz oluyorum.Sen biraz fazla hassassın sanırım şu süreçte.

Neden geç yattığını size söyleyeyim. Ben de böyle yapıp 2 3 saat uykularda hayatıma devam ediyordum. Günlük rutin öyle yorucu ve boğucu ki herkesin uyumasını ve biraz yalnız kalmayı bilinçli bir şekilde kendimle baş başa kalmayı uykuya tercih ediyorum. Bu durum eşimi kızımı sevmiyorum onlara tahammül edemiyorum diye değil. Uyalniz kalmaya ihtiyacım var. Eşiniz de belki bu yüzden geç yatiyordur.

Sağlıkla buyusunler. Süt eskiden bize dünyanın en yararlı mükemmel içeceği olarak öğretildi ancak son yıllardaki araştırmalar çok da gerekli olmadığını savunuyor , siz daha iyi bilirsiniz gerçi de sütü bırakmayı deneyin derim. ( Bu yorum konu dışıydı ,içimden geldi😁)
ben de konu dışı yorumunuza bi yorum ekleyeyim dedim😁 süt ve süt ürünleri halen(süt 1 yaşından büyük çocuklar için) anne sütünden sonra en yararlı besinler olarak kabul ediliyor.kanıtlanmayan birtakım söylentileri yayıyor sadece zararlı diyenler, henüz çalışmalar aksini gösteriyor hala. Özellikle ciddi kalsiyum kaynağı çocuklar için, tabi bizim için de

ben de konu dışı yorumunuza bi yorum ekleyeyim dedim😁 süt ve süt ürünleri halen(süt 1 yaşından büyük çocuklar için) anne sütünden sonra en yararlı besinler olarak kabul ediliyor.kanıtlanmayan birtakım söylentileri yayıyor sadece zararlı diyenler, henüz çalışmalar aksini gösteriyor hala. Özellikle ciddi kalsiyum kaynağı çocuklar için, tabi bizim için de
İyi o zaman 🙃

Beğenmedimler gelmiş ama ben çok anladım sizi ya.
Benim de çok rahatsız olduğum konular.

Artık çok bunaldığımda, eşimin ortamdan çok koptuğunu düşündüğümde evden çıkıyorum.
Hadi bakalım ben yokken gömülsün telefona.

valla ben okurken bile içim daraldı, bunaldım, eşinizin yerinde olmak istemezdim
adamın kaçta uyuduğuna bile laf etmişsiniz
sütün ılınmasını beklerken arkadaşlarıyla mesajlaşmasında ne sakınca var ?
yok ışığı açtı yok uykumu böldü.. askeriye mi ev mi belli değil
buradan bakınca maalesef sizinle aynı evde yaşamak çok zor gibi görünüyor
adam yardımcı oluyorsa bu kadar sıkboğaz etmeye gerek yok bence

valla ben okurken bile içim daraldı, bunaldım, eşinizin yerinde olmak istemezdim
adamın kaçta uyuduğuna bile laf etmişsiniz
sütün ılınmasını beklerken arkadaşlarıyla mesajlaşmasında ne sakınca var ?
yok ışığı açtı yok uykumu böldü.. askeriye mi ev mi belli değil
buradan bakınca maalesef sizinle aynı evde yaşamak çok zor gibi görünüyor
adam yardımcı oluyorsa bu kadar sıkboğaz etmeye gerek yok bence
Sıkıntı da bu bence, adamlar yardımcı olmaya çalışıyor.
Kendi işi olduğunu fark ederek yapsa konu sahibinin sorunu çözülecek.

Çok yorgunsun güzel anne. Biraz destek, yanındayım sesi duymak istiyorsun biliyorum. Olay süttü mesajdı değil aslında farkındayım. Böyle hissetmeniz normal. İş öncesi çocuk telaşını iyi bilirim, sonra eve gel yemek telaşı vs. Eşinizi alın karşınıza ve ondan beklentinizi, tam olarak ne istediğinizi tek tek anlatın. O düşünsün o yapsın istiyoruz ( bende öyleyim ) ama anlamıyorlar. Talimatla çalışıyor bazıları..

Sizi anlıyorum,2 çocuk üstelik hamilesiniz yorgun olmanız normal ama eşiniz hicbirşey yapmayan erkeklerden değil en azından. Bence sıkboğaz etmeyin,alışverişi yerleştirmis,süt ısıtıp çocukları uyutmuş,mutfağı toplamış,2 saat oturup tv izlemeyi,nette takılmayı da çok görmeyin derim. Siz sanırım herşey zamanında olsun bitsin istiyorsunuz,eşiniz yavaş kalıyor sizin fikrinizce ama isterse 2 saatte toplasın mutfağı,siz yaptı mı yaptı,ona odaklanmalısınız bence. Bende biraz hızlı hareket etmeyi severim,oyalanarak iş yapmam ama kızıma,eşime müdahale etmiyorum bu konularda ,yapsında ne zaman yaparsa yapsın kafasındayım,o zaman strese de girmiyorum,sinirlenmiyorum da. Aksi halde rahatsız oluyor insan. Biraz rahatlamaya çalışın. Yakında 3 çocuk olacak evde,yükünüz fazlaysa eşinize biraz daha paslayın ama ne kadar sürede,nasıl yaptığına takılmayın,isin yapılmış olmasına odaklanın.
Ha gece ışık yakması (siz uyurken)odada sizi uyandıracak şekilde davranması konusunda hak verdim size. Bunu da yatarken uyararak çözersiniz. Ben olsam "ben yatıyorum geç uyuyacaksan şayet odadan alacaklarını al,ışığı yakma beni uyandırma "derim peşin peşin. Demişliğimde vardır,eşimde düzeltti zamanla bizi uyandıracak tavırlarını. Gece çok kalkar eşim mesela tuvalete,su içmeye terlikleri çok ses yapıyordu değiştirdim terliklerini. Ona da söyledim terliklerin ses yapıyor uyanıyorum diye. Banyo kapısını yavaş kapat vs diye. Bunlar düzelecek şeyler,iletişimde kalın, anlatın,soyleyin kendi kendine anlamasını beklemeyin.

X