simir testi yaptıranlar !!!!

dalya05

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2008
272
3
arkadaşlar..uzun zamandır karın ve kasık ağrıları çekiyordum....gittiğim doktor simir testi istedi..ama nasıl olduğunu yani acı verirmi vermezmi..zormu kolaymı yaptıran ve bilenlerin yorumlarını bekliyorum..lütfen....bilgilendirirseniz sevinirim.....

simir testi zor değil.kendini kasmassan tabi.vajinayı dr açıyo bi aleti var(o alet kötü değil sakın korkma biraz aralıyo vajinayı hiç acımıyo gerçekten) .sonrada ordan bi çubuğun ucunda pamuk var onunla rahmine azcık sürtüyo kültür alıyo yani.sonra aleti alıyo .bitti.ben ağlaya ağlaya yaptırmıştım ilk muayenemdi ve çok korkuyodum tabi utanıyodumda.allahtan doktorum çok iyiydi anlatamam resmen kadınla el eleydik yani okadar korkuyodum ama hiçte korkunç değil.(ilişkiye giriyoruz ya simir esti daha kolay valla)

arkadaşlar..uzun zamandır karın ve kasık ağrıları çekiyordum....gittiğim doktor simir testi istedi..ama nasıl olduğunu yani acı verirmi vermezmi..zormu kolaymı yaptıran ve bilenlerin yorumlarını bekliyorum..lütfen....bilgilendirirseniz sevinirim.....

hiç acı yok ben bu zamana kadar iki defa yaptırdım smear testini...,hiç anlamıyosun bile nasıl geçtiğini, doktor kulak çubugu şeklinde bi şeylen vajinadan sıvı alıp labaratuvara gönderiyor canım..biran önce yaptır çok önemli bu çünkü....geçmiş olsun...:teselli:

Valla ben henüz bebişimiz olmadıgı icin dr. gittim beni muayene etti o arada almış ne aldıysa anlamadım bile al bunu simir testi olcak dedi sonuçları 10 gün sonra cıkcak dedi :) Ne zaman aldı ne oldu anlmadım ben zannettim muayene ediyo :)

cnm 10 gün önce yaptırdım.5 dk sürüyor hiçbir zorluğu da yok.endişelenme.

muayene sırasında bir çubukla alınıyor cnm korkulacak birşey yok.şimdiden geçmiş olsun inşallah temiz çıkar.

Hissetmiyorsun bile..
Keşke her jinekolojik muayene simir testi kadar basit olsa..mirmirmirmir

Ben de yaptırmıştım yaklaşık 7ay önce felan...
Kendini kasmamaya özen göster,ne kadar kasıntı o kadar acı
Smear testi rahim ağzı kanserinin teşhis testidir..
jinekolojik muayene esnasında, bir özel fırça veya tahta çubuk yardımı ile rahim ağzı bölgesinden salgı alma esasına dayanıyor.
Kesinlikle cerrahi bir işlem değil.
Sürüntü materyali olan salgı, lam denilen ince bir cam üzerine yayılıp, patologa gönderilir. Patoloji laboratuvarında boyama işlemlerinden geçirilen cam, mikroskop altında incelenerek, değerlendirilir...
Korkma sakın,geçmiş olsun canım a.s.

hepinize çok teşekkür ederim..biraz olsun rahatladım..o masadan nefret ediyorum..herkadın aynı şeyi hissediyor sanırım...

ben smear için dr.a gidene kadar kendime işkence yaptım.ne yapıcam acıyacak yok yaptırmicam falan dedim.- boşa endişelenmişim.hiç canım yanmadı sende rahat ol.kendini kasma hiç bişey hisetmezsin..

canım korkulcak bişey yokki normal bi vajinal muaynede alıyor örneği anlamıyosun bile ben 2 kere yaptırdım hemde devlet hastanesinde hiç de bişey yok normal muayne

Sorunlu ya da sorunsuz olsun.. her kadının muhakkak senede bir kere düzenli "smear testi" yaptırması gerekir. Ki.. böylece bir sorun varsa önceden bu durum teşhis edilebilir.

canim smear dedigin vajinadan su alinmasi ve incelenmesidir. doktor jinekolojik muayenedeki gibi vajinayi kontrol eder ve ufak bir siringa gibi birseyler vajina suyundan numune alir. bu kadarcik. cok basit. ben defalarca yaptirdim zaten her 6 ayda en gec senede bir yaptirilmasi gereken bir sey.

X