Sim simi denilen uygulamayı duydunuz mu

Telefon ya da tablet için Google bir uygulama yapmış bu konuyu görünce paylaşmak istedim.

Sizede çok geçmiş olsun. Telefon ,tablet cok tehlikeli oğlum 10 yaşında beşinci sınıfa başladı çoğu kişinin telefonu varmış. Cok uzucu aslında her türlü fenalık olabilir.

Eklentiler

• Screenshot_2024-09-21-00-15-10-85_0b2fce7a16bf2b728d6ffa28c8d60efb.jpg
    Screenshot_2024-09-21-00-15-10-85_0b2fce7a16bf2b728d6ffa28c8d60efb.jpg
    107,1 KB · Görüntüleme: 21
Yapay zeka falan değil bu. Evdeki insanları tembihleyin herkes telefonuna sahip çıksın. Çocuğunuzla da oturup konuşun sizden izinsiz başkasının telefonunu alıp uygulama yükleyemeyeceğini öğrenmesi gerekiyor.

İyi akşamlar bu uygulamayı kızım indirmiş birinden duyup yapay zeka ile konuşma olarak bilip indirmiş ben telefon elinde oynarken kız kardeşim bakmalısın yazılanlara dedi uygulamadan haberim yok inanın. Bir baktım ki kızıma karım demeler sapıklık içeren cümleler ve kızım bana getirip bir sorun var demedi en çok buna üzüldüm. Anlamadım diyor sekiz yaşında kızım dediği şeyler iyi mi diyorum ben sus yazdım yada anlamadım diyor ağlaya ağlaya anlattı. Sonra uygulama da güya yapay zeka konuşan bana cevap verenin ekran görüntüsünü ekliyorum ürktüm nereye nasıl şikayet edebilirim lütfen yardım edin
Of çok üzüldüm alta eklediğiniz mesajı görünce elim ayağım titredi hiç çekinmeden yazmış Allah cezasını versin .. mutlaka mahkemeye verin umarım kızınız özel bilgiler dışarıya aktarmamıştır okul adres vs. Gibi çocuklar bazen düşünemiyor 8 yaşındaki çocuk ne anlasın ona da hak veriyorum keşke getirip anne bu ne diye verseydi sana 😔 bu yaşlarda çocuklara dokunmatik telefon verilmemeli bence normal telefon daha iyi olur ama onlarda da takip etme uygulamaları yok tabi veya çocuk saatleri var takip etmek için o ayrı mesela sadece söylemek istedim umarım bişeyler yaparsınız bu böyle kalmamalı 😔🙏🏼

Evet duydum da yapay zeka değil, canlı chat programı . Yapay zeka nerden çıktı?

X