Silikon cikarma ve sarkma ameliyati

Pamuktanbebek

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2017
226
62
34
7 sene önce 485 cc kas alti yuvarlak silikon ameliyati oldum.Su anda baya sarktilar ve omuz sirt bölgemde ağrilar yasiyorum.Boyum 1.70 kilom ise 80 olmusumdur.Minyon bir tip degilim.Silikonun boyutunu ben secmedim doktorum ameliyat sirasinda kendisi uygun gordugu boyutu takmisti.Ameliyattan once bir erkekteki kadar göğsum vardi daha dogrusu yoktu.Ama simdi deri baya sarkacak mecbur diklestirme toparlama ameliyati da olmam gerekecek.Bu ameliyati olanlar var mi ? Çok ağrili oluyor mu korkuyorum bakmam gereken kucuk cocuklarim var

merhaba, ben oldum. iyilesme surecimin rahat gectigini soyleyebilirim. fakat diklestirme yaptiracaksaniz yaklasik 5 hafta kollarinizi kaldirmamaniz ve agir tasimamaniz gerekiyor. muhtemelen kesilmis kaslariniz da dikilecektir. dikislerin tutmasi icin de gerekiyor bunlar. ayrica mutlaka kapsulu cikarttirin ve patolojiye gonderin. mumkunse ameliyatta cekim yaptirin.

Merhaba siz de mi silikonlari cikarttirdiniz ?Doktorum 140 bin lira istiyor rakami duyunca şok oldum.Gercekten bu kadar pahali mi bu ameliyat 5 hafta boyunca yemek bile yapamayacakmiyim yoksa ağir tasimamak gerektigi icin mi söylediniz Yardim edecek kimsem yok zor da olsa iyilesene kadar en azindan gunluk isleri yapabildigim kadar yapmam gerekecek.

evet ben de benzer bir rakam odedim. biraz komplike bir ameliyat, bunu her plastik cerrah yapamiyor. cunku kapsulu protezle birlikte cikariyor. benimki koterizasyon da yapti. kaslar kemige dikiliyor, toparlama ve meme ucu kucultuluyor. valla ben buzdolabinin kapagini bile acmakta zorlaniyordum, evdekiler yardim ediyordu. ama kolunuzu 90 dereceden fazla kaldirmadan hafif is yapabilirsiniz bence.

Çok tesekkurler benim doktorum iki kez ameliyat yapacakmis aksi bir durum olmazsa.Önce silikonlarin cikip vucudun kendini toplamasini bekleyecek daha sonra da diklestirme yapacakmis.Aslinda ben bir seferde olsun istiyorum hangisi daha iyi bilemedim.Siz de mi iki kez ameliyat oldunuz bu islem icin herkesin mi ayni oluyor acaba

Merhaba bu kadar ağrı çekmenizin sebebi dikleştirme ameliyatı olduğunuz için mi ? Benim 5 buçuk ay oldu kas altı yaptırmıştım ama uyuşmalar ağrılarım var çıkartıcam korkuyorum ağrı çeker miyim benim dikleştirme olmayacak galiba henüz muayene olmadım kimisi basit bi ameliyat diyor

Merhaba , benim de protezlerim dokuz yıllık oldu ve sarkma ayrıca bir tanesinde daha fazla büyüme sorunu yaşıyorum, kadim doğum doktorum mamografi ve usg istedi . Radyoloji doktoru bir şey yok demiş rapor vermiş . Ben direkt çıkarttırmayi düşünüyorum, sarkması falan umrumda değil. Siz aynı doktora mı oldunuz yoksa başka doktora mı gittiniz ? Çıkartma sonrası çok mu zor , 21 aylık bir bebeğim var koala gibi bana yapışık şu anda. M Makisa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…