sigortadan doğum parası alma

sece

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2008
462
11
merhaba

ben eşimin işyerinde çalışıyo görünüyorum ve eşimin muhasebecisi pek bilgili değil bu konularda danışmak istedim o yüzden

ben 37.haftamda çalışamaz raporumu aldım ve 38+4te doğum yaptım oda 06 şubattı
evraklarımı muhasebeci istedi ve yolladık sigortadan doğum paramı ne zaman alabilirim işe dönme tarihim doğum kağıdımda 03 nisan yazıyo o zamanmı başvurmak lazım sigortaya

canım ben 32 haftada doğum öncesi raporumu aldım hastaneden fotkopisini işyerine verdim 17 şubatta doğum yaptım doğum sonrası raporumu aldım onunda fotokopisini işyerine verdim doktorun asistanı asıllarıyla beraber sskya gidip paramı alabileceğimi söyledi benim işbaşı tarihim 25 nisan iş başı yaptıktan sonra gidilecekmiş bana böyle dendi

Merhaba

Ben eylül ayında doğum yaptım ve işe başlama tarihim kasım ayı idi ben sigortadan paramı geçen ay alabildim.Eğer işe başlama tarihiniz nisan ise muhasebeciniz ssk bildirecek.Ama evrakları elden götürün bu ödemeyi almanızı hızlandırır.Ben başta yanıltım sigortadaki yetkili evrak getirmenize gerek biz gerekli belgeleri hastaneden isitiyoruz dedi ama bu sadece süreci uzatıyor muhasebeciniz internetten bildirecek siz hemen ardından sigortaya evraklarınız ile başvurun....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…