Sıfırdan uygun fiyata ev düzmek

Mesela baktım şu an şu set çok uygun

3 lü set derken yatak odasi takimi tv ünitesi ve yemek masasi hepsi mi o fiyat baya baya uygun degil çok ucuz hatta 😊
Kalitesi nasil ki çok merak ettim

Bir tanıdık aldora mobilyadan dizmisti evini taş gibi sağlamdı ve oldukça sıkı pazarlık yapmışlar.

3 lü set derken yatak odasi takimi tv ünitesi ve yemek masasi hepsi mi o fiyat baya baya uygun degil çok ucuz hatta 😊
Kalitesi nasil ki çok merak ettim
Evet evet her şey var bi tek yatağın sünger kısmı yok, yatak bazalı değil. Parçalarda eksiltme de yapılabiliyor şunu alcam bunu almıcam diye ama öyle daha pahalıya geliyordu. Valla mağazadan inceleyin detaylı ama yemek odası tv ünitesi fln gerçek ahşap görünümünde ben severek kullanıyorum. Max 3-4 sene kullanacağım için ucuz olması önemliydi nitekim hem ucuz hem kaliteli çıktı. 5 kapaklı gardroplar bile 2-3 bin tl iken fiyat çook uygun

Evimi iğneden ipliğe internetten döşedim diyebilirm ;
Beyaz eşyalarım Samsung, mağazada beğendiğim modelleri not edip internetten aldım neredeyse yarı fiyatına geldi
Mobilyaları moda life tan aldım, çok kaliteli değillerdi ama dört ev değiştirdiler hala kullanıyorum, salonumun şekli değişince Eskidji'den bir L koltuk aldım ve fiyatı inanılmaz uygundu
Halılarım da internetten
Mutfak eşyaları, küçük ev aletleri,yastık, yogan, battaniye vs... hep internetten
Nevresim, havlu türü şeyleri kendim diktim onlar için bir şey diyemem, hazır nevresim kumaşlarını sevmiyorum çünkü
Tencere tava gurubunda çok kısmadım önemli çünkü tencerelerim Emsan, tavalar Korkmaz, mutfağımda teflon, seramik, granit vs... yani kaplama olan ürünler asla kullanmıyorum hepsi çelik, bir tane tefal tavam var o da mısır ekmeği, hamsi tava gibi şeyler için.
Ev konusunda dükkanların çok çok pahalı olduğunu keşfettim, internette her zaman daha ucuza bulunuyor
Nevresimlerin kumaşlarıni nereden alıyorsunuz peki? Kendiniz dikmeniz güzel aslında:) daha uyguna geliyormu onuda merak ettim.

Eyup modesa oyle uygun bir yer degil gayt pahalidir ben eyupluyum cok iyi birlirim ama bayrampasada tek carşı diye bir yer var asiri uygun mobilyalar var ev icin hersey var oraya gidin bakin derim biz evlenirken ordan cok sey aldik her evlenen arkadasimizida oraya yonlendiriyoruz ordan herkes cok memnun kaliyor. En son ikeadan mutfak masasi baktim iki uc bini buluyordu sonra tek carsiya gittim ordan istedigim gibi yaptirdim sandalyelerle beraber bin kira ve her gelen masami soruyor asiri guzel oldu yani istediginiz seyi yaptirma sansinizda oluyor. Spotcular carsisi diyede geciyor olabilir ama birkac katli bir bina uzerinde gek carsi yaziyor bayrampasa topkapi arasinda bir yerde
Bende Bayrampaşa dan o dediğiniz yerden mutfak masa sandalye,orta sehpa ve yatak odası takımımı ve bazı halılarımı ve salon konsol takımımı aldım ya inanın hepsi taş gibi:) aşırı saglamlar.fiyatlarida ortalamaya göre baya uyguna almıştık.hemde çok gösterişli güzel ürünler vardı.bayrampasaya konu sahibi arkadaşım mutlaka baksın derim.9 yıllık evliyim eşyalarım yeni gibi.

Ya biri de bana saglam(ağac mümkünse gürgen de olur) zigon sehpa alacağım bir yer önerebilir mi 🙈eskidj yenibosna dedikleri yere gittik 800 tlden asagı düşmedi, malzemesi mdf idi. Bütcem mak. 800 bu arada benim cok begendiğim ürünler 2000 3000 bandında o kadar para veremiyorum dolayısıyla 800 bile cok 400 500 ortalama saglamlıkta bişi alsam da olur.

Bende Bayrampaşa dan o dediğiniz yerden mutfak masa sandalye,orta sehpa ve yatak odası takımımı ve bazı halılarımı ve salon konsol takımımı aldım ya inanın hepsi taş gibi:) aşırı saglamlar.fiyatlarida ortalamaya göre baya uyguna almıştık.hemde çok gösterişli güzel ürünler vardı.bayrampasaya konu sahibi arkadaşım mutlaka baksın derim.9 yıllık evliyim eşyalarım yeni gibi.
Aynen giden herkes memnun kaliyor:)

Nevresimlerin kumaşlarıni nereden alıyorsunuz peki? Kendiniz dikmeniz güzel aslında:) daha uyguna geliyormu onuda merak ettim.

Kumaşları internetten alıyorum, Eminönü kumaşçılarına göre bayağı uygun oluyor
Ancak hazır nevresimlerden pahalıya geliyor, örneğin 80 liraya çift kişilik nevresim var piyasada ben 9 mt. kumaştan dört yastıklı ve çarşafı lastikli olarak dikiyorum 170 liraya mal oluyor ama sonuç ya akfil ya da 4 iplik poplin, 20 yılda eskimez yani:)) Hazır nevresimin kumaşında yatamıyorum yakıyor insanı bir de içinde ne varsa tüm alerjilerim coşuyor :)) kendi zevkime göre dantelli, bordürlü, nervürlü ya da spor nasıl istersem öyle dikiyorum ve sağlıklı mis gibi oluyorlar. Ama havluyu dikmek çok ucuza geliyor, 1mt havlu 30 TL ve eni 2.40 yani iki takım havlu çıkıyor ondan :))

Kumaşları internetten alıyorum, Eminönü kumaşçılarına göre bayağı uygun oluyor
Ancak hazır nevresimlerden pahalıya geliyor, örneğin 80 liraya çift kişilik nevresim var piyasada ben 9 mt. kumaştan dört yastıklı ve çarşafı lastikli olarak dikiyorum 170 liraya mal oluyor ama sonuç ya akfil ya da 4 iplik poplin, 20 yılda eskimez yani:)) Hazır nevresimin kumaşında yatamıyorum yakıyor insanı bir de içinde ne varsa tüm alerjilerim coşuyor :)) kendi zevkime göre dantelli, bordürlü, nervürlü ya da spor nasıl istersem öyle dikiyorum ve sağlıklı mis gibi oluyorlar. Ama havluyu dikmek çok ucuza geliyor, 1mt havlu 30 TL ve eni 2.40 yani iki takım havlu çıkıyor ondan :))
Maşallah çok hoş cidden mefruşat kursuna falanmi gittiniz.aslinda bende kendimmi diksem dedim ama yok yok yapamam :) amaannem mefrusatcida ceyizime diktirdi çok guzeller

Maşallah çok hoş cidden mefruşat kursuna falanmi gittiniz.aslinda bende kendimmi diksem dedim ama yok yok yapamam :) amaannem mefrusatcida ceyizime diktirdi çok guzeller

Rahmetli annem ve anneannem çeyizciydiler şimdi ablam devraldı bayrağı, mefruşatın içinde büyüdüm yani meslek olarak seçmedim ama neyin nasıl dikildiğini, malzemenin nasıl seçildiğini bilirim, uzunca bir dönem ek iş olarakta annemle çalıştım
Öğrenmek istiyorsanız internette çok güzel videolar var yeni başlayanlar için, kurs tavsiye etmem çünkü çok zor ve uzun yoldan öğretiyorlar, bir yastık kılıfı dikene kadar ömrü biter insanın🙈 bizde bir takım nevresim biçmesi dikmesi süslemesi dahil en fazla bir buçuk saatte dikilir. Dikiş dikmek çok keyifli bir iş bende yardımcı olurum öğrenmek isterseniz

Selamlar KK,
Konuyu doğru yere mi açtım emin değilim ama artık gerçekten BİR DERDİM VAR:skandal:
Erkek arkadaşım ayrı eve çıkıyor ve sıfırdan ev kuruyoruz artık beraber yaşayacağız. Ancak bütçemizin büyük bir kısmını evi satın alırken harcadık. Dolayısıyla bu kardeşinize İstanbul'da uygun fiyata züccaciye, mobilya, masa, koltuk, dolap, yatak alacak yer lazım.
Instagram'da bazı züccaciye hesaplarını takip ediyorum oradan biraz hallettik gibi ancak köşe koltuk, yatak odası ve küçük ev aletlerini uygun fiyata (ikinci el değil) nereden alırız bilemedim. Bir arkadaşım Eyüp'te modesa'ya bakın dedi. İlk boşlukta oraya gideceğim.
Sizce mobilya için İnegöl'e bakmaya gitmek mantıklı mı?
Küçük ev aletleri çeyiz paketi ile uyguna geliyor ancak bizim yemek takımımız, çatal bıçak takımımız vs var. Bu sebepten tekrar almak istemiyoruz.
Ben böyle bir yer biliyorum, koltuğumu şuraya yaptırdım memnunum dediğiniz yerleri benle paylaşır mısınız? Kafayı yiycem yoksa :KK70:
Ayrıca ev fiyatlarını uçuranlara yazıklar olsuuuun püüüü:KK12:
Bonus: önceki evin store perdelerini eperde sitesinden piyasanın çok uygununa almıştım, bu da benden size tavsiye olsun. Oldukça memnunum hala.
Yardımınızı bekliyorum <3
Bir rahat çekyat.hem yatak hem koltuk olacak bir masa birkaç sandaleye buzdolabı c.makinasi halı perde

Inegole en az 1 tam gununuzu ayirmaniz lazim, esyalar kalite kalite, bi suru secenek var.
Ben Bursaliyim, inegolden almadim hicbirsey.
Mobilyalarimi koklu bir bursali mobilyacidan aldim, aksesuar nevresim havlu yemek takimi vs hersey internetten.
Aldiginiz yerin satttigi malin arkasinda durdugundan emin olun, kardesim classi diye bi mobilyacidan salon takimi aldi, 2. Gun koltuklar dokulmeye basladi..
sikayet ettilwr, adamlar kullanim hatasi diyip isin icinden cikti. 🤷🏼‍♀️

Selamlar KK,
Konuyu doğru yere mi açtım emin değilim ama artık gerçekten BİR DERDİM VAR:skandal:
Erkek arkadaşım ayrı eve çıkıyor ve sıfırdan ev kuruyoruz artık beraber yaşayacağız. Ancak bütçemizin büyük bir kısmını evi satın alırken harcadık. Dolayısıyla bu kardeşinize İstanbul'da uygun fiyata züccaciye, mobilya, masa, koltuk, dolap, yatak alacak yer lazım.
Instagram'da bazı züccaciye hesaplarını takip ediyorum oradan biraz hallettik gibi ancak köşe koltuk, yatak odası ve küçük ev aletlerini uygun fiyata (ikinci el değil) nereden alırız bilemedim. Bir arkadaşım Eyüp'te modesa'ya bakın dedi. İlk boşlukta oraya gideceğim.
Küçük ev aletleri çeyiz paketi ile uyguna geliyor ancak bizim yemek takımımız, çatal bıçak takımımız vs var. Bu sebepten tekrar almak istemiyoruz.
Ben böyle bir yer biliyorum, koltuğumu şuraya yaptırdım memnunum dediğiniz yerleri benle paylaşır mısınız? Kafayı yiycem yoksa :KK70:
Bonus: önceki evin store perdelerini eperde sitesinden piyasanın çok uygununa almıştım, bu da benden size tavsiye olsun. Oldukça memnunum hala.

İnegöl pek mantıklı değil. Küçük ev aletleri züccaciye filan İnternet sitelerini tercih edebilirsiniz. Evimin sadece oturma odası, yatak odası filan mağazadan gidip aldım beyaz eşya, küçük ev aletleri hep netten aldım gayette ekonomik oldu

Selamlar KK,
Canım benim ya ev döşemek hiç de kolay ve ucuz değil yeni evlendim ve eve resmen 70 bin den fazla harcamışız.
Eyupte yatak odamı yaptırdım herkesin istediğinin yarı fiyatına
Vivensde köşe koltuk aldım çok rahat değil ama idare eder acayip uygun aldım. 1 buçuğa
Ev aletlerini de pahalı alma ben bazılarında aşırı harcadım bazıları çok ucuz arada hiç fark yok bence

Birde tavsiyen demirbaşları al ev için yaşadıkça nelere ihtiyaç var anlarsin ı
vır zivira hiç hiç harcama yapma eline geçtikçe alırsın

Rahmetli annem ve anneannem çeyizciydiler şimdi ablam devraldı bayrağı, mefruşatın içinde büyüdüm yani meslek olarak seçmedim ama neyin nasıl dikildiğini, malzemenin nasıl seçildiğini bilirim, uzunca bir dönem ek iş olarakta annemle çalıştım
Öğrenmek istiyorsanız internette çok güzel videolar var yeni başlayanlar için, kurs tavsiye etmem çünkü çok zor ve uzun yoldan öğretiyorlar, bir yastık kılıfı dikene kadar ömrü biter insanın🙈 bizde bir takım nevresim biçmesi dikmesi süslemesi dahil en fazla bir buçuk saatte dikilir. Dikiş dikmek çok keyifli bir iş bende yardımcı olurum öğrenmek isterseniz
Çok teşekkür ederim ince düşünceniz için.kursa değilde ozaman internetten video izlemek daha mantıklı sanırım.yalnız 1.5 saatte süslemesi dahil bitmesi karşısında şok oldum çünkü kurslarda haftaları buluyor diye tahmin ediyorum.bencede dikis dikmek çok keyiflidir,ilerde nasipse dikiş makinası almak niyetindeyim:) mefruşat işine de hep hayranlıkla bakmışımdır.ne güzel anne meslegiymiş çok şanslısınız.sizin ceyizinizde eminim çok güzeldir:)

X