SGK'dan ifade vermeye davet edildim

Özelde ücretle ameliyat olduysanız sgk ne alaka orasını anlamadım 🤔
Sonuçta estetik ameliyat değil
bu ameliyatlarda (özelde yapılan ama endikasyonu olan yani yapılması gereken ameliyatlarda) özel hastane kendi fark ücretini hastadan alıyor ama SGKdan kendisi taban ücretini alıyor SGKnın ücretlendirmesine göre... yine amelitata bağlı iğne ilaçtan SGKnın ödedikleri var.
Tamamen SGK kapsamı dışında olan ameliyatlar (düşük dereceli göz, estetik, plastik cerrahi vs vs) hariç tabi

Sonuçta estetik ameliyat değil
bu ameliyatlarda (özelde yapılan ama endikasyonu olan yani yapılması gereken ameliyatlarda) özel hastane kendi fark ücretini hastadan alıyor ama SGKdan kendisi taban ücretini alıyor SGKnın ücretlendirmesine göre... yine amelitata bağlı iğne ilaçtan SGKnın ödedikleri var.
Tamamen SGK kapsamı dışında olan ameliyatlar (düşük dereceli göz, estetik, plastik cerrahi vs vs) hariç tabi
Valla bende mide ameliyatından sonra meme diklestirme kol germe istiyorum devlet hastanesine gittim yatak parasını ve anestezi parasını bile istiyor niye çünkü estetikmiş e dedim sgklı olmanın ne önemi var o zaman

Valla bende mide ameliyatından sonra meme diklestirme kol germe istiyorum devlet hastanesine gittim yatak parasını ve anestezi parasını bile istiyor niye çünkü estetikmiş e dedim sgklı olmanın ne önemi var o zaman
e sen ben SGKlı olmazsak Suriyelilerin ameliyat masraflarını kim ödeyecek ciğerim?

şaka bir yana
diyelim ameliyat sırasında bir komplikasyon oluştu
ya da sonrasında enfeksiyon oldu (inşallah olmaz da)
SGK anca böyle uzun erimli şeyler için işe yarıyor. yoksa ol-çık bir işlem için SGKnın bir esprisi kalmadı.

Bende doğum raporu dönemim için ifadeye çağrılmıştım.Çalıştığım kurum sigortayı yatırırken farklı yol izliyormuş benim çalışma şartlarımı vs sormuşlardı.Sohbet havasında geçiyor görüşme.
Ayrıcaya ifadeye çağrılıp gitmemenin suç olduğunu biliyorum.

Benim yakınım göz hastalığı için çağrılmıştı, sonra gidip gelmesi imkansız diye evrakları 3. kişi ile almayı kabul etmişlerdi telefon ile konuşmuşlardı yaşı ileriydi ve gidip gelmesi çok zordu korkmayın sizle alakalı değildir neler yapıldığı filan sorulur bazen olabiliyor.

Ben kış aylarında hastahanede kaldım endoskopi ve kolonoskopi yapıldı ayrıca tıbbi tedavi uygulandı. toplamda 20 22 saatte ayrıldım. Sonrada 1 kontrol yeterli oldu.
Hasta ödeme için aşağı inemiyor, annem inmişti. Direk 1000 tl indirim yapmışlar. Annem faturasız iş yapmaz, istemiş.
Ben kontrole gittiğimde istedim, öyle bir tarihti ki yasal olarak kesilmemesi imkansızdı. Bana ık mık yaptı, bende bunu söyledim sizi yormak istemem kesildiğine emin olduğum için geldim dedim bilgimden korktu anında mail attı. O ara hala hastaydım kafa yormadım. Sonra faturayı bir kaç gün içinde inceledim 2 fatura kesilmiş birinde her kalem tek tek yazılmış. Diğerinde hastahane hizmet bedeli yazıyor. Ve ilk fatura ayrıntısız, 2. ayrıntılı. Hastahane yönetimini aradım durumu anlattım ve açıklama istedim ama öyle bir konuştum ki çok memnun olduğum hemsireleri söyledim, vaktinizi alıyorum merakıma yenik düştüm dedim. Kadın direk hastahaneye çağırdı ve hizmet bedelini iade aldım. Üstelik kk ödemesine nakit aldım
Onlar sandığımızdan daha fazla denetim geçiriyorlar. Kimbilir ne vardır işin içinde.
Bu arada yönetimden görüştüğüm kadın her karşılaşmamızda selam veriyor :KK70:

Bende doğum raporu dönemim için ifadeye çağrılmıştım.Çalıştığım kurum sigortayı yatırırken farklı yol izliyormuş benim çalışma şartlarımı vs sormuşlardı.Sohbet havasında geçiyor görüşme.
Ayrıcaya ifadeye çağrılıp gitmemenin suç olduğunu biliyorum.
Evet suç ben de gideceğim zaten:KK66:Ben eşimin sigortasından yararlanıyorum doğumdan sonra çalışmadım. Gidince anlayacağız bakalım:)

Özel hastanelerin SGK ya faturalandırma aşamalarında çok şeyler dönüyor malesef.Bu sebeple SGK 'dan kurumla ilgili yada doktorla ilgili şikayet veya şüphelenme varsa örnekleme yöntemiyle birkaç hasta seçilir ve çağırılır şöyleki yapılan işlemlerin gerçekten yapılıp yapılmadığı ...vb. ile ilgilidir. Özellerde hastalarda yapılmadığı halde yapılmış ek işlemler olarak gösterilip SGK ya fazla işlem fatura edebiliyorlar .Sizinle ilgili değil hastane veya doktorlar ilgili bir soruşturmadır mide ameliyatları için hastanın kılosunun belırlı degerler uzerınde olması gerekıyor uzun süredir incelemede izlemede olan bir konu .Korkmayın gidin

Ben anlayamadım konumun hicbir yerinde gitmeyeceğim demedim ki neden git git denmiş:)) ifadeye davet yazarken sonun da gidilmezse cezası olduğu yazıyor bana ironik gelmişti onu belirttim:KK66:
SGK nin bu işlere takip etmeleri çok iyi..
ne olur olmaz belli olmuyor ifadeye çagirdiysa gidin ne diyecekler öğren..:)
ama dişardan herşeyi oluyor. hastane senin raporunuzu Sgk ya bildirdi mi raporlarin gerçek mi... bu konuda araştırma yapıyolar.. ama bu çok önemli.. bilginizle:)

Merhaba hanımlar hemen konuya girmek istiyorum 2020 yılında özel bir hastanede ameliyat olmuştum bugün elime SGK'dan kağıt geldi sgk müfettişi beni ifade vermeye cagiriyor
"Yapilan araştırma ve incelemede bahse konu olan hastahaneden aldığınız sağlık hizmetinin kurumumuza fatura edildiği tespit edilmiş olup almış olduğunuz sağlık hizmeti ile ilgili olarak bilginize başvurulacaktır... bu nedemek bilen var mı?nette baktim ama bulamadım birsey bana ne sorulacak olabilir? Gitmezsem cezası olduğu da not düşülmüş
bence hastane sgk yı dolandırıyor olabilir yapılmamış şeyi yapmış gibi gösteriyor olabilir mutlaka gidin ve ne işlem yapıldıysa doğrusunu söyleyin

Merhaba hanımlar hemen konuya girmek istiyorum 2020 yılında özel bir hastanede ameliyat olmuştum bugün elime SGK'dan kağıt geldi sgk müfettişi beni ifade vermeye cagiriyor
"Yapilan araştırma ve incelemede bahse konu olan hastahaneden aldığınız sağlık hizmetinin kurumumuza fatura edildiği tespit edilmiş olup almış olduğunuz sağlık hizmeti ile ilgili olarak bilginize başvurulacaktır... bu nedemek bilen var mı?nette baktim ama bulamadım birsey bana ne sorulacak olabilir? Gitmezsem cezası olduğu da not düşülmüş
Korkulacak bişiy yok gitmelisin özel hastane usulsüzlük olmuştur muhtemelen ameliyat gerçekten oldunuzmu nasıl tedavi uygulandı bunlar sorulacak

X