SGK'dan ifade vermeye davet edildim

sibelizim

Kağanin annesi
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2013
2.986
2.928
Merhaba hanımlar hemen konuya girmek istiyorum 2020 yılında özel bir hastanede ameliyat olmuştum bugün elime SGK'dan kağıt geldi sgk müfettişi beni ifade vermeye cagiriyor
"Yapilan araştırma ve incelemede bahse konu olan hastahaneden aldığınız sağlık hizmetinin kurumumuza fatura edildiği tespit edilmiş olup almış olduğunuz sağlık hizmeti ile ilgili olarak bilginize başvurulacaktır... bu nedemek bilen var mı?nette baktim ama bulamadım birsey bana ne sorulacak olabilir? Gitmezsem cezası olduğu da not düşülmüş

sgk dolandırıldığını düşünüyor olabilir. ama bu sürekli olan bir şey olduğundan kendi kendine düşünememiştir. muhtemelen hastane hakkında şikayet olmuştur. sgk yı dolandırdığına dair. zaten ülkenin insanının dolandırmadığı ve soymadığı devlet erkamı kalmadı malum. arada 3-5 namuslu şikayet ediyor da birkaç araştırma yapılıyor

sgk dolandırıldığını düşünüyor olabilir. ama bu sürekli olan bir şey olduğundan kendi kendine düşünememiştir. muhtemelen hastane hakkında şikayet olmuştur. sgk yı dolandırdığına dair. zaten ülkenin insanının dolandırmadığı ve soymadığı devlet erkamı kalmadı malum. arada 3-5 namuslu şikayet ediyor da birkaç araştırma yapılıyor
Katılıyroum bu tüp mide ameliyatları için belli şartlar sağlanması gerekiyordu şimdi 3-5 senedir ne hikmetse önüne gelene yapıyorlar 20 kilo fazlası olan 5 daha alıp doktora gidiyo falan saçma sapan bi sistem, kesin bi hastası falan şikayet etmiştir incelemeye alınmıştır adam

Katılıyroum bu tüp mide ameliyatları için belli şartlar sağlanması gerekiyordu şimdi 3-5 senedir ne hikmetse önüne gelene yapıyorlar 20 kilo fazlası olan 5 daha alıp doktora gidiyo falan saçma sapan bi sistem, kesin bi hastası falan şikayet etmiştir incelemeye alınmıştır adam
Ben şartlara uyuyordum vKi 40 di o dr o hastaneden ayrılalı cok olmuş.

Merhaba, kafanıza takmaniza hiç gerek yok. Ameliyat olup olmadığınıza dair ifadeniz alınacaktir kuruma sahte fatura mı kesilmiş diye. Sadece ifade vereceksiniz bu kadar. Sizin sorumlu oldugunuz bi durum yok yani kendinizi tanık gibi düşünebilirsiniz. Özel hastane olma durumu da şöyle SGK özel hastanelerle sözleşme yapar ve özel hastane o sözleşme şartlarına uymak zorundadir. Yani SGK diye illa devlet hastanesi olması gerekmiyor. Dediğim gibi korkmanıza gerek yok bizzat bilen biri olarak söylüyorum. Ayrıca en az 100e yakın hasta çağırılır siz bunlardan birisiniz sadece.

Merhaba, kafanıza takmaniza hiç gerek yok. Ameliyat olup olmadığınıza dair ifadeniz alınacaktir kuruma sahte fatura mı kesilmiş diye. Sadece ifade vereceksiniz bu kadar. Sizin sorumlu oldugunuz bi durum yok yani kendinizi tanık gibi düşünebilirsiniz
Cok tesekkur ederim hani bir laf vardir "eksi yemedim ki midem agrisin"derler.Ben de o sebebden rahatım da faturayı atmışım aklima ondan takıldı

Zaten gideceğim randevu olusturduk ama telefonda bilgi verilmiyor kafama takıldı 2 yıl öncesi olduğum bir operasyon ile ilgili ne sorabilir ki diye ..keşke faturayı saklasaymışım
Kredi kartından ödeme yapıldıysa bankanın şubesinden dekontu alabilirsiniz zaten SGK sizi yönlendirir

Merhaba, kafanıza takmaniza hiç gerek yok. Ameliyat olup olmadığınıza dair ifadeniz alınacaktir kuruma sahte fatura mı kesilmiş diye. Sadece ifade vereceksiniz bu kadar. Sizin sorumlu oldugunuz bi durum yok yani kendinizi tanık gibi düşünebilirsiniz. Özel hastane olma durumu da şöyle SGK özel hastanelerle sözleşme yapar ve özel hastane o sözleşme şartlarına uymak zorundadir. Yani SGK diye illa devlet hastanesi olması gerekmiyor. Dediğim gibi korkmanıza gerek yok bizzat bilen biri olarak söylüyorum. Ayrıca en az 100e yakın hasta çağırılır siz bunlardan birisiniz sadece.
Hızlı bir giriş yapıp yine aynı hızla çıkmışsınız. İlginç. Acaba yönetim ne fark etti? 🤔

X