Gebeliğe Hazırlık Sezeryandan sonra tekrar hamilelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Hazalkaravel

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2016
12
3
30
Merhaba arkadaşlar 4 ay önce doğum yaptım ve bebegimi hipoplastik sol kalp sendromu nedeniyle kaybettim şimdi tekrar anne olmak istiyorum genetik testlerimiz temiz çıktı annelik duygusunu yasayamadım ben tekrar yavrumu istiyorum sezeryandan 4 ay sonra tekrar hamilelik planliyorum başına böyle birşey gelen var mi bebeginin kalbinde sorun olup 2. Bebeginde de ayni sorunu yasayan var mi ve sezeryandan sonra hemen hamile kalan var mi lütfen yardım edin

Merhaba arkadaşlar 4 ay önce doğum yaptım ve bebegimi hipoplastik sol kalp sendromu nedeniyle kaybettim şimdi tekrar anne olmak istiyorum genetik testlerimiz temiz çıktı annelik duygusunu yasayamadım ben tekrar yavrumu istiyorum sezeryandan 4 ay sonra tekrar hamilelik planliyorum başına böyle birşey gelen var mi bebeginin kalbinde sorun olup 2. Bebeginde de ayni sorunu yasayan var mi ve sezeryandan sonra hemen hamile kalan var mi lütfen yardım edin

Ozamanlar sanirim kimse olmamış bu durumu yaşayan çok şükür . ama ne yazık ki şimdi bende sizinle aynı durumu yasiyorum ve araştiryorum. Ne mutlu ki umuyorum siz atlatıp kucağında bebeğinizi tekrar almişsinizdir sorunsuz.insallah bizde nasip olur .benimde bebeğim hipoplastik sol kalp sendromu ile kaybettim ve 2 ay geçti.ama nasil gecti..

Canım basınız saolasın ıkınızınde benım yengem yaşadı 3 aylık sezrtyan yapmıştı hamıle kaldı hıc bır sokontı yaşamadı şükür

Ah canım benim yaa ben de 6 ay önce hipoplastik sol kalp sendromundan kaybettim bebeğimi ben de sezeryan oldummm :KK43: benim bebeğim 21 haftalıktı.. Doktorlar rastlantısal diyor tekrarlama olasılığı diğer insanlar kadar diyor genetik testleri de yaptırdık ama bu korku geçmez. İkinci hamilelikte mutlaka kardiyoloji takibi de yapılıyor hamilelikte farklı haftalarda toplam 3 kez

Ah canım benim yaa ben de 6 ay önce hipoplastik sol kalp sendromundan kaybettim bebeğimi ben de sezeryan oldummm :KK43: benim bebeğim 21 haftalıktı.. Doktorlar rastlantısal diyor tekrarlama olasılığı diğer insanlar kadar diyor genetik testleri de yaptırdık ama bu korku geçmez. İkinci hamilelikte mutlaka kardiyoloji takibi de yapılıyor hamilelikte farklı haftalarda toplam 3 kez
Cok merak ettim de. Ikinci gebeliği denediniz mi bir sıkıntı oldumu

Vede bu genetik testler. Bebeğe yapılan test dimi koryon villus biyopsisi bebeğin kromozom genine bakılmıştır. Ben doktora sordum eşinize ve size test yapılmasına gerek yok dedi.
Bizde eşim ve bana karyotip testi yapildi. Ikimiz de kan verdik kromozomlar incelendi 1 ayda cikti sonuçlar. Bebege de amniyosentez yapılmıştı hepsi temiz çıktı şükür ama gidene çare olmadi tabi

X