Sezeryan sonrası ayak şişmesi fotograflı

Ben mastitten cok cektim evden hastaneye gidene kadar bile sarılmadan gitmeye çalışıyordum sutunuzu sagin biberon verecekseniz bile kendi sütünüzu biberonla verin, mama cok cok sonraki is
Çok haklısınız ama çocuk almayınca aç kalmasın diye mama veriyorum

Reactions: Z P
Çok haklısınız ama çocuk almayınca aç kalmasın diye mama veriyorum
Uzulmeyin. Anneler bebeklerine yeter. Aglayabilir. Her bebek aglar. Benim iki tanesi cok.kucuk.ikisi birden agliyor sakin kalmaya calisiyorum biz de üzülür aglarsak onlar ne yapsin?sana simdi bolca süt sagiyorum deyin bol su icin sagin sütünüzu. Bebek uyurken sağın mesela.

Reactions: Z P
Kullanıyorum canım aynen anca onunla teskinliyorum
Sıkma canını hemen bir anda emmesini bekleme. yolun daha uzun hiç stres yapma Ye iç kendini rahatlatmaya bak. Oglum hep mamayla büyüdü. 6 aydan 10 ayına kadae gece emzirdim zar zor birde silikonlaGeneli mama yedi çok da saglıklı zekası da yerinde

Uzulmeyin. Anneler bebeklerine yeter. Aglayabilir. Her bebek aglar. Benim iki tanesi cok.kucuk.ikisi birden agliyor sakin kalmaya calisiyorum biz de üzülür aglarsak onlar ne yapsin?
O ağlayınca bende ağlıyorum dayanamıyorum ilk bebeğim olunca böyle oluyor heralde.

MasaAllah Allah bağuşlasın

O ağlayınca bende ağlıyorum dayanamıyorum ilk bebeğim olunca böyle oluyor heralde.
Aaa ben nedense ikinci diye algiladim. Hic dert etmeyn. Tomrisin emzirme notlati var 25 sayfa. Okuyun hepimiz bu cetrefilli yoldan gectik.

Mama verdiginizde uyudugunda baslayin sut sagmaya. Duzenli olarak sagin. Aksatmayin

Kız o ne öyle benimkilerde doğumdan sonra indi

Merhaba arkadaslar perşembe aksam sezeryan doğumu yaptım. Ayaklarım şu şekil çok fena şişiyor. Herkes normal diyor böyle olan varsa lütfen lütfen cvp verebilir mi hemen
Doğumdan sonra fazlaca serum aldınız mı? Ben de sezaryenle doğum yaptım sonrasında 5 tane falan serum aldım, tuzlu olduğu için onlar beni sisirdi de sisirdi. ayaklarım bileklerim benim de şişmişti, hatta eve gidince tartılmıştım hiç kilo gitmemişti doğum yapmama rağmen :) sonra ayaklarımın altına yastık koyup, yukarıda tutup fırsat buldukça dinlendim. 1 haftaya geçmişti. Bence siz de dinlenmeye bakın bebek uyudukça 1 haftaya geçer

3 büyük serum 1 tane de küçük yedim sezeryanden sonra. Ben uzanamıyorum ameliyat yerim çok fena acıyır kasıklarımdan bir damar çekiliyor sanki uzandığından kalkamıyorum kalktığımda da oturamıyırum.

Canim bebegin hayirli olsun benimde bu şekil sismisti doktor ödem söktürücü igne yaptı yinede 1 hafta sonra indi. Her firsatta ayaklarını havaya kaldır ayaklarin sarkık pozisyonda oturma, tuzu azalt, bol bol su iç başka çaresi yok.

Bunun yavaş yavaş atılması lazım yoksa lenfödem ihtimali var.

Varis çorabı aldırın giyin faydası olur inşallah çabucak atarsınız

Ben de ilk bir kaç gün oturup kalkarken hep yardım aldım, yatmak çok zordu dikişlerim patlayacak gibi hissederdim ama inanın bir kaç güne geçecek hepsi. Yavaş yavaş da olsa yürümeye çalışın, ne kadar hareket o kadar çabuk iyileşme oluyor. Tabi arada da ayakları yukarda tutup dinlenmek lazım.

Benim de ilk bebeğim ve taze anne sayılırım ben de bebeğim 6 aylık :) sana tavsiyem o uyuyorken bol bol uyu hem sütün artar hem de ilerleyen günlerde pek uyumaya vakit bulamayabilirsin :)) İnşallah dilediğin gibi buyutursun bebeğini

Mrb hayirli olsun bebeginiz sahlikka buyutun insallah. Benimde normal dogum sonrasi sismisti baldirlarim sisti yuruyemiyorum yatamiyordum yatagin kemarina oturuyodum esim yatirip bacaklarimi sirayla yataga koyuyordu . Baktikki olmicak boyle hast gittik damar tikanikligindan suphelendiler usg ile bcaklarima baktilar kan aldilar cok sukur oylr bisey yokmus. Ben hic dinlenmedim bebek emmedi sarilik oldu sutum dogru duzgun gelmedi acemilik sevinc saskinlik heyecan hep ayaktaydim oturmuyordum bile o yuzden sismis . Hast sonra yattim ayagiminnaltina yastik koyduk tuzlu yemedim bol bol su ictimnyavas yavas inmisti. Nasilda aciyordur basinca cok gecmis olsun

Geçmiş olsun bendede olmuştu. Sebebi yatmamamdı. Kötü kalpli birisi sürekli yeni uyuttuğum bebeğimi beşiğine alışsın diye beşiğine koyup gidiyordu. O odadan çıkar çıkmaz bebeğim ağlıyordu ve tekrar zarzor tekbaşıma kalkıp onu acılar içinde alıp sakinleştiriyordum. İlk birkaç kez bende yatmıştım yatarken kalkmak çok acı veriyordu bende oturmaya başladım . Gece gündüz oturdum. Yatsaydım şişlikler daha çabuk inerdi.

eşim bey de sağolsun misafirlerimizi ilimizin turistik yerlerni gezdiriyordu.

2. Doğumda tek basımaydım. Yatabildim .
Hiç şişlik olmadı kızım daha huzurlu bir bebekti. Yardım etmeye gelen kimse çok şükür yarabbim yoktu.

Fotoğrafı görünce ağlayasım geldi. Çok sinirlerim bozuldu Rabbim annelere yardım etsin. Tamamen yatmakla alakalı olduğunu düşünüyorum.

Allah bağışlasın sende sağlık sıhhatle büyütüesün insaAllah

Ayy insaAllah çabuk geçer kendi evimde dğlm memlekete geldim burda dopum yaptım kendi evim gibi olmuyor. Bir bebek olduğunda bütün akrabalar anne olur herkes bsy diyor evet anne sütü inanılmas bir mucize ama ben herkesten çok isterim çocuğum mememi tutsun sütümü emsin e ne yapabilirim sanki keyfümden yapmıyormusum tavırlar psikolojimi altüst ediyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…