Sezeryan Olan Annişler Ne Yapacagız Şimdi???

ben de dr a sordum korse takmanın bi faydası olmadığını söyledi ama ben gene de takacağım,inşallah geçer...gerçekten de 5aylık gibi duruyor,herkes espri yapıyor...
benim dikişler çok güzel,dr un eli o konuda iyiymiş anlaşılan...
kilo vermem biraz zaman alacak gibi ama olsun,acelem yok...

kızlar slm ya aranızda spora başlayan oldu mu ben de airwalk var (bisiklet gibi ama oturmadan kullanıosun) spora başlıım dedim en yavaş tempoda eşim kıyameti kopardı yok dikişlerim açılırmış yok tekrar amaliyat olmk zorunda kalırmışım falan filan şimdi korkumdan yapamıorum
doktorumada sormayı unuttum ama 15 kiloyu vrebilmem için biran önce bşlamam lazım
sizin bi fikriniz varmı ne zaman başlayabiliriz?

Merhaba kızlar,

Haftaya çarşamba tüp bebek olduğu için özel bir hastanede sezeryan ile doğum yapacağım. Fakat doktor bana ssk'nın tüp bebekte sezeryanı özel hastaneler için karşılamadığını söyledi. Bundan dolayı beni radyoloji bölümünden bir rapor alabileceğimizi bebeğin ters geldiğini yazabileceklerini bunun içinde ek bir ücret alacağını söyledi. Acaba bu bir para tuzağımı yoksa doğrumu söylüyor. Eğer ssk karşılarsa sezeryan 750, karşılamazsa 1500 ödeyeceğim. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

canım bende doğumdan 5 gün sonra yani bugün başladımm korse kullanmayaaa....
bu arada dikişleri pek fazla kafaya takmıyorum görünmüyolar ne de olsaaa..
ama bendede ara ara ağlamaa krizleri oluyooo hiç bişey yokken bi anda ağlamaya başlıyorumm nedense...

iyi akşamlar güzel anneler,

Bi sezeryan adayı olarak bir kaç sorum var, daha doğrusu korkularım,

öncelikle şu sonda ve lavman, sonda cok can yakıyormuş sizlerde nasılsı acıkcası ben istemiyorum mümkünmü,lavman sorun deilde sonda cok kötü yaa,

ikinci olarak dikişleriniz nasıl dışarıdan bakıldığında bellimi? benim eski doğum yapan arkadaşlarıma bakıyorumda kadar kötü ki görüntüleri :KK43:

birde mümkünse bana detaylı biri anlatabilirmi hangi işlemler yapılıyor sırası ile,

hepinize teşekkür ediyorum şimdiden,a.s.

sezeryan bahsedildiği kadar kötü birşeymiymiş kızlar ya çıldırıcam herkes aynı şeyleri söylüyo yok sütüm olmazmış yok içimin pisliği kalırmış yok bebeğimi kucağıma alıp emziremezmişim falan filan öylemi:KK43:(((((

Sanırım sezeryan olanlar gelemiyorlar artık eskisi gibi pc başına, hadi bekliyoruz kızlar gelince mutkala sorularımıza cevap verin lütfen,

cnm ben 20 gün önce sezeryan oldum. epüdral sezeryan oldum o yüzden sonda takılırken hissetmedim çünkü epüdralim önce takılmıştı. eğer genel anestezi olcaksan uyuduktan sonra takılmasını iste eğer mümkünse lavmana gelince bana girmeden değil ameliyatın ertesi günü yapılmıştı çünkü tuvalete çıkamamştım yapılışı utandarıcı biraz ama snrası ii bağırsakların temizlenio ve rahatlıosun.
içinin temizlenmesi meselesine gelince öle bişey kesinlikle yok dedi doktorum bebek çıkınca biz zaten dikmeden önce iice temizlioruz normal doğumda atman gereken herşey bebeğin suyu ile atılıomuş zaten doktorda eşini ve kalanları iice temizliomuş. bde ameliyattan sora kanama ile de temizleniosun zaten benim 20 gündür kanamam devam edio..
ben hamilelim boyunca 24 kilo aldım şuan 11 kilo gitti karnımın şişi her geçen gün inio sadece uyuşuk hissediosun göbek ve alt tarafını o da zamanla düzelecek
ne olursa olsun sonuçta bir ameliyat ama mrak etme sanıldığı kadar zor değil ben 3. ün tüm işlerimi kendim halleder oldum...
işallah sorunsuz ve rahat bir şekilde bebeğinize kavuşursunuz.

[/B]sezeryan olan annişler..kendimde gözlemledigim sezeryanla ilgili sıkıntılara siz nasıl çözümler buldunuz yada düşündünüz??

1. dikiş izleri..her ne kadar estetik dikis olsada 15-20 cm yarık var karnımda ve sanki ustune göbegim kat yapacak gibi..şişkoyuz ya :)))
siz bu iz icin bir seyler biilyormusunuz yapılabilecek??

2. hala 5 aylık gibi olan karnınız icin korse takacak mısınız?? ne zaman v??

3. lohusalık sendromu yasıyor musnuz?? hafifletmek icin neler yapıyorsunuz??
ben her an ogluma bir sey olacak gibi hissedip o aglayınca bile aglıyorum...

şimdilik bu kadar ,muucckkk :lepi:

canım benım allah bagıslasın sekerım:nazar:
gule gule saglıcakla buyut yavrunu canıma.s.
dıkıs ızlerın yavas yavas duzelır bunu sorun etme.benımkı azda olsa duruyor.ama takmıyorum ayol kım gorecek.o kızımın gulen suratı benım.cıkıs yerını ısaretledı
korse hıc kullanmadım canım ve tavsıye etmem.cunku amelıyat o canım karın kaslarını ancak mekık ve yuruyusle toplaya bılırsın.ben oyle yaptım.yuruyus yap evde bıle memık cekebılırsın sorun etme canım
lohusalık tabıkı farklı hamıslıkte oyle canım.ınsan ıster ıstemez etkılenıyor.ben ılk kızımda yasadım bıraz.sureklı aglardım ve kaprısım olurdu ama esıme.bıde kıskanırdım ay kızını once sevıyor dıye
ıkıncıde hıc yasamıyor ınsan.ben yasamadım yanı.tecrube olsa gerek
sevdıgn seylerle ılgılen.bebgın senın ama kendınede vakıt ayır.onu bırakıp esıne 1saat yuruyuse cık.kendın ıcın bırseyler bul.
mesela ben ıkıncı kızımı dogum yaptım temmuzda kısın 4 5 aylık oldu.ıkı cocuk evde bunaldım.ehlıyete yazıldım.esım hafta sonları baktı kızlarıma ben ıkı saat bıle olsa yalnız kaldım.kendımle ılgılendım.ehlıyetımı aldım.
sonra puzzle aldım kızlarım uyudugunda ısden gucten vakıt ayırıp onunla ugrasmak bıle ıyı geldı bana
yeterkı ıste canım.cok sey bulabılırsın.unutma sen mutlu oldugun surece bebegın daha mutlu annesı,
opuyorum canım tekrar tebrık edıyorum canım
a.s.a.s.a.s.

iyi akşamlar güzel anneler,

Bi sezeryan adayı olarak bir kaç sorum var, daha doğrusu korkularım,

öncelikle şu sonda ve lavman, sonda cok can yakıyormuş sizlerde nasılsı acıkcası ben istemiyorum mümkünmü,lavman sorun deilde sonda cok kötü yaa,

ikinci olarak dikişleriniz nasıl dışarıdan bakıldığında bellimi? benim eski doğum yapan arkadaşlarıma bakıyorumda kadar kötü ki görüntüleri :KK43:

birde mümkünse bana detaylı biri anlatabilirmi hangi işlemler yapılıyor sırası ile,

hepinize teşekkür ediyorum şimdiden,a.s.
lavmanı bana yapmadılar sedyeye yatar yatmaz onu sormuştum yapacakmısınız diye gerek görmediler.çünkü ameliyattan bir gün öncesinde hiç bi şey yememeye başlamıştım.sondaya gelince benim için çok kötüydü acısından değil utandığımdan dolayı.acısı çok az bi şey öyle korkulacak kadar değil yani.ameliyattan sonrada ertesi güne kadarda bi şey yiyemiyosun açlıktan ölmüştüm ben.hastanede verilen hoşafın içindeki kayısının sayısı üçtü dördüncü yokmu diye sormuştum o kadar acıkmıştım yani.dikiş izimde senin anlattığın kadarda kötü değil sadece bir çizgi var şuan kızarık duruyo daha yeni olduğu için heralde.o kızarıklıkta zamanla geçer umarım.ne olursa olsun sezeryandan çok memnunum :lepi:iyiki normal dogumu beklememişim.

merhaba bende cevap yazmak istedim.sezeryanla doğum yapalı 4.5 sene oldu.özel de yaptım.inanın hiçbir sıkıntı acı yaşamadım.Doğumdaki serumumla çıkıp,o serumdan başka hiçbir ilaç kullanmadım.Lağmana zaten gerek yoktu.sonda yı da doktorum istemedi.Benim hareket edip kendimin yapmasını istedi.Öylede yaptım.Epidural oldum.Bebeğim doğduğu an onu öptüm.doğumdan 2 saat sonra odada ve koridorda yürüdüm.1 gün kaldım hastanede.Dikiş izlerim şu an ince bir çatlak görünümünde.Yalnız bende doktoruma bu korse işini sormuştum.2 aydan önce takma ,ameliyatlı için demişti.
sporu da 15 gün sonra yaparsın demişti.Göbişime gelince inanın doğumdan önce 5 kilo daha kiloluydum daha göbekli ve mideliydim şimdi daha az çatlak ve deformasyon pek yok.
biraz uzun oldu ama herşeyi anlatmak istedim.Siz bazı önlemlerinizi alın ama. Herşey sizin vücudunuzun yapısıyla ilgili.mesela badem yağınızı doğum öncesi ve sonrası mutlaka kullanın.ve yavaş yavaş kilo vermeye çalışın

görs... Teşekkürler canım saolll,a.s.

Hand_E , sakiredmn Teşekkür edeirm arkadaşlar içimi rahatlattınız,:1hug: dün kontrole gittim ve doktorumdan sezeryan hakkında bilgi aldım,lavman sorun deilde sondasız girmem ben ameliyata dedi,nedenide idrar torbası ile rahim birbirine yapışık duruyormuş sonda idrar torbasının belirginliğini artırıyormuş oda öyle ayırtedebiliyormuş,sonda yapacağız yani dedi,ama sen istersen sen uyduktan sonra takarlar dedi sorun olmaz dedi,birde nts ye girdim ve ntsdeki dengesiz kız bana sezeryan kötü olma sen dedi neden dedim, daha sonra cok ağrın olur bazen iltihaplanma oluyor aradan yıllar gecsede herhangi bir rüzgarda soğukta sızlama yapar dikiş yerindedi, bunlar doğrumu kızlar korkuttu beni yine dengesiz kız,

canım ben 28 haziranda sezeryan oldum ve Allahıma binlerce kez şükrettim iyiki normal doğum yapmamışım diye.(hoş,isteğe bağlı değildi benim sezeryan.ilerlemeyen doğum olduğu için sezeryana aldılar)
lavmanda yapıldı,sondada takıldı bana.ama hiç dert etme.korkunç şeyler değiller.inanki anlamazsın bile.çünkü birkaç saat sonra yavrun kollarında olacak,onun heyecanı saracak seni.
3gün hastanede yattım,tabii ameliyat bu ağrı oluyor mutlaka ama dayanılmaz değil.şuanda her işimi kendim yapıyorum.gayet iyiyim.
Allah sana hayırlı doğumlar nasip etsin.

canım senin içine hangisi daha çok siniyosa öyle yap.ben hamile kaldığımdan doğuracağım son güne kadar sezeryanda karar kılmıştım öyle karar verdim öylede doğurdum zaten.doktorum hep son güne kadar normal dedi durdu ama ben dinlemedim.sen psikolojik olarak kendini sezeryana hazırlamışsın normalda olsa zorlanırsın dedi.iyikide doktorumu dinlememişim sezeryandan çok memnunum 10 tane daha doğursam yine sezeryan yine sezeryan.:lepi:sonuçta normal doğumda yapsan acı çekeceksin.sezeryanda sancında olsa normal doğumdan fazla bi şey çekmezsin diye düşünüyorum.millet ne ameliyatlar oluyo korma o kadara.s.......

doktora kontrole gittigimde bana dogum sonrası egzersizi verdi..baslayabilirsin dedi..
basit hareketler, ama yapmaya vaktim yok..
ege o kadar zamanımı alıyorki..
hatta dun oturup agladım kimse ilgilenmiyor bir ben ilgileniyorum cok yoruldum diye..
bana da yaranılmıyor, ilgilenseler karışmayın derim, ilgilenmeseler ilgisiz derim
kafamçokkarıştı kafamçokkarıştı

bu arada ben sezeryanla ilgili sıkıntı yaşamadım
tabiki ilk iki gün zor oluyor, özellikle ilk ayaga kalkman
ama dikiş yerlerimde hiç agrı yok..
ve 2. gun fıldır fıldır geziyordum ben..
genel anestezi oldum..benim tercihim degildi..doktorum uygun gördü, ama oda sıkıntı yaratmadı

merhabalar.ben de konuyla ilgili bi kaç bişiy yazmak istedim. sezeryanla doğum yaptım 20 gün önce. okuduklarımdan anladığım kadarıyla herkesin vücudu ve dayanma gücü çok ama çok farklı. öncelikle benim hemşire kesinlikle lavmansız odadan çıkarmam dedi ve onca ısrarıma rağmen kadın yaptı lavmanı:KK66: ama çok problem değil bence çünkü ben açıkçası sonda konusunda daha şikayetçi oldum benim canım çok yandı sonda takılırken hatta çığlık atmışım annem geldi odaya noluyo die. bunun dışında benim dikişlerim hiç belli değil şimdiden ama göbeğim hakikaten 5 aylık tadında ama benim dr um 6 aya kadar mekiği bile yasakladı.korse de takmadım çünkü dikişlerim çok ağrı yaptı hala da açıkçası için için sızlıyolar. loğusalık sendromunu hakkaten yaşadım ilk günler odama çekilip yatağın arkasına geçip gizli gizli çok ağladım:) şimdi bile hala bazen gelio gelenler ama allahtan annem yanımda onun desteği olmasa mümkün değil çok daha ağır geçirirdim herkese tavsiyem ilk günler yanlız kalmamaya çalışın. şimdilik aklıma bunlar geldi ki baya da yazmışım. Allah herkese kolaylık versin kimseyi o yolda oyalamasın. herşey olup geçio bebiş kucağına gelince de herşey hikaye kalıyo...

X