Sezeryan Olacaklar Belli Oldu Mu ???

hidennisko

çiçekli böcekli :))
Pro Üye
14 Eylül 2007
5.494
237
arkadaşlar benim doğumum kesinleşti sezeryan olacak
doktor 5-7 temmuz arası olacak dedi :icecream:
epidural mi genel anesteziyle mi olsun karar veremedim.
kafamda bazı soru işaretleri var
aranızda sezeryan olacak olan var mı???:uhm::uhm:

canım sen neden sezeryan secmiştin ki ?

he bide bence 06.07.08de dogum yap :dance: inş. bakalım benim kızımda ozamana denk gelicek ama ben normal düşünüyorum bakalım hayırlısı sezeryanda olabilir belli olmaz bu işler herşey son anda belli olur

benim rahim agzımda dikis var canim
13 haftada rahim agzı yetmezligi teshisi konmustu
ondan oncede rahimde perde vardı o alındı
yani benim rahmin ne yapacagı belli degil :)) boyle durumlarda sezeryan oneriyor doktorum, oteki turlu onceden dikis alıp beklemek falan risk yanii

bu arada 06.07.08 iyi fikirmis
hic düsünmemistim
4 temmuz olsun demistim amerikanın kurtulusu diye en azından bi anlamı olurdu ama seninkide iyi fikir

hidennisko cnm hayırlısı olsun.. walla 06.07.08 e denk getir madem adasunun dediği gibi :) yanlız benim doktor hiç bana bişey demedi , normal ya da sezeryan gibi , ne zaman belli oluyor ki?

eger doktorunuz ii bir doktorsa zaten hemen sezeryan yapma fikrini sunmaz , bir aksilik ve ya rahatsizlik olmadiktan sonra ..
kendiliginden sezeryan secen arkadaslari ben hic anlamiyorum .. ne kadar aci da olsa bir annenin yasayabilecegi en büyük mutluluktur bence normal dogum ..
eger sezeryanla dogum yapmak zorunda kalirsam son anda .. bir aksilik olursa coook üzülürüm :KK43:

ben de normal doğum yapmayı istiyorum askitocum ama Türkiye de işin kolayına kaçıyor doktorlar hemen sezeryana karar veriyolar ... tabii hidennisko gibi sezeryan olması gereken arkadaşlar için sezeryan şart.. gerçi istesek de istemesek de gerekse de gerekmese de çoğumuz sezeryanla doğuracaz bakın görün..

yha sanirim tr de normal dogum icin doktorlara daha cok para verilecekmis artik .. sezeryani öne sürmsinler die ! ama emin deilim öyle bise okudum sanki :S tr de yasamayinca pek arastirmadim.. ama sezeryani burdaki doktorlar kesinlikle öne sürmüyolar ..
zaten bazi hastanelerde bile zorda kalmadikca sezeryan yapmak yasak burda .. ah su bizim türkiyeeeeeee

bende hep senin gibi dusunurdum
ama ksımet olmadımı olmuyor askitocugum
sonradan zaten diyorsun ki saglıkla dogsunda nasıl olursa olsun..normal dogum duygusunu yasayacagım diye bebegimi de riske atamam
onemli olan once onun saglıkla dogması...

haaa dogru canım hatırladım söylemiştin dikiş atıldı diye pardon

valla bana doktor 06.07.08 dediginde cok sevinmiştim cok güzel uyuyor cünkü 07.07 de babamızın dogum günü cok peş peşe olucak dogum günleri ben yandım :dance:

bende normal düşünüyorum bi aksilik olmazsa tabi.hidenisko 06.07.08 çok güzel fikir.hem zaten sezeryan olduğu için tarihi siz belirleyeceksiniz.haklı olarak sezeryan olacaksın ama onuda epidural olsan daha iyi olmazmı yani doğum anını görmüş olursun normal doğumdaki gibi.

benımkıler ikiz oldukları ıcın sezeryan gozukuyor banada..:nazar:
Rabbım saglıklı dogumlar nasıp eylesın hepımıze:1hug:

BEN HALEN EMİN DEĞİLİM.
BENDE NORMAL İSTERİM ( Bir taraftanda korkuyorum )
DAHA ÖNCE KÜRTAJ OLMUŞTUM. SUNİ SANCILAR FALAN, 3 KEZ ANESTEZİ OLMUŞTUM.
KABUS GİBİYDİ.
O ZAMAN DOKTORUM İLERİDE DOĞUMLARINI NORMAL YAPAMAYABİLİRSİN DEMİŞTİ.
SALI GÜNÜ KONTROLE GiTTİĞİMDE, TEKRAR DETAYLI KONUŞACAĞIM.
HEPİMİZ İÇİN SAĞLIKLI KOLAY DOĞUM OLSUN iNŞALLAH.

canım kesinlikle ozaman epidural tavsiye ederim.çevremdekilerin memnuniyetinden yola çıkarak.bikere normal sezeryandan uyanması çok sancılı oluyo.1 hafta banyo yapamıyosun.epiduralde ertesi gün yapıyosun.sezeryanda geç uyanıyosun bebişini ilk yarım saat içinde emzirmenin çok büyük faydası var epidural olursan emzirebilirsin.sezeryanda ailenden eşinden dostundan hatta hastanedeki ziyaretçilerden bile sonra görürsün bebeğini.epiduralde karşına getirip sallarlar bebişini.bilmem faydalı oldumu bu bilgilerr..hee bide epiduralde daha çabuk ayağa kaldırılıyorsun.

bende normal istiyorum tabi birincisi sanci cektikten sonra acile sezaryen aldilar
ama bakalim doktor demisti ilk zamanlar illa sezaryen olmasi sart degil demisti bu defa gittigimde soracam yani 5 mayisda randevum o zaman sorcam insallah normal diyebilir

doktorumla görüşmedim ama sezeryan istiyorum ben . büyük bi ihtimalle sezeryan olucak benimki..

hangi hastanede yapacaksin belli mi peki

çiğdemin dedigi gibi ben epidural istiyorum en azından tontişimin dogumunu gorurum :teytey:

sezeryan olunca acaba hastanede pijama mı daha rahat giyilir gecelik mi??

bi fikriniz varmııı

benımkıler ikiz oldukları ıcın sezeryan gozukuyor banada..:nazar:
Rabbım saglıklı dogumlar nasıp eylesın hepımıze:1hug:

sende benim gibi zorunlu sezeryancilardan olacaksın yanii
ne güzel sen iki mutluluk yasayacaksin Şeniz
dedigin gibi arkadaşım Allah hepimize saglıklı bebisler nasip etsin:içelim:

hidennisko dogumdan sonra en iyisi yani bence gecelik daha iyi bende gecelik giydiydim sanirim simdi pek hatirlamiyorum ama sonra giydim daha iyi gobegini SIKMaz pijama benim dusuncem
normal olursa da ben genede gecelik giycem insallah

BEN HALEN EMİN DEĞİLİM.
BENDE NORMAL İSTERİM ( Bir taraftanda korkuyorum )
DAHA ÖNCE KÜRTAJ OLMUŞTUM. SUNİ SANCILAR FALAN, 3 KEZ ANESTEZİ OLMUŞTUM.
KABUS GİBİYDİ.
O ZAMAN DOKTORUM İLERİDE DOĞUMLARINI NORMAL YAPAMAYABİLİRSİN DEMİŞTİ.
SALI GÜNÜ KONTROLE GiTTİĞİMDE, TEKRAR DETAYLI KONUŞACAĞIM.
HEPİMİZ İÇİN SAĞLIKLI KOLAY DOĞUM OLSUN iNŞALLAH.

canım benim ya sen neden kurtaj olmustun ki
anestezinin nasıl oldugunu bende coook iyi bilirim
okadar cok ameliyat gecirdim ki
ama epidural olursam hersey daha kolay olacak diyor herkes
ama onun da riski varmıs galiba
:çok üzgünüm:

X