Sezeryan ile Doğum Yapan Süper Annneler

lilywater

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2008
89
0
Hepizin gözu aydın Allah analı babalı buyutsun darısı basımıza insalah
Sezeryan cok mu zor oluyo ,Agrılar ne kadar zamanda gecıyo, tavsiye edıyomusunuz şididen tesekurler

Hepizin gözu aydın Allah analı babalı buyutsun darısı basımıza insalah
Sezeryan cok mu zor oluyo ,Agrılar ne kadar zamanda gecıyo, tavsiye edıyomusunuz şididen tesekurler

ben sezeryan doğum yaptım, ağrılar 1 hafta kadar sürüyor ama sadece yataktan kalkarken oluyor yani her daim bir ağrı yok öyle....2. gece gaz problemi dışında genelde şikayet etmedim ben...

bazen keşke erkek olsaydım diyorum cok bunaldığım zamanlarda eşime. havadan evlat sahibi oldun diyorum ama son bir senedir yaşadıklarım ve hissettiklerimi düşününce hemen vazgeçiyorum bu düşüncemden,
annelik dünyanın en güzel duygusu, heşeye rağmen
ve bütün anneler süper. bütün güzellikleri hakediyolar. canım annemi artık cok daha iyi anlıyorum.

annelik süper :))) ama sezeryan felaket :KK43:(
Allahtan oğlum kucağımda , onun için herşeye değer ama bugün 5.günüm hala çok ağrım var , tuvalete çıkamadım , gazımı çıkaramadım , oturup kalkamıyorum , herşeyin doğalı en güzeli... oğlum için herşeye değer ama keşke normal doğurabilseydim yavrumu , şu anda daha enerjik olur , herşeyine kendim yapardım , emzirmek dışında hiçbirşey yapamıyorum şu anda :KK43:

Allahtan oğlum kucağımda , onun için herşeye değer ama bugün 5.günüm hala çok ağrım var , tuvalete çıkamadım , gazımı çıkaramadım , oturup kalkamıyorum , herşeyin doğalı en güzeli... oğlum için herşeye değer ama keşke normal doğurabilseydim yavrumu , şu anda daha enerjik olur , herşeyine kendim yapardım , emzirmek dışında hiçbirşey yapamıyorum şu anda :KK43:

canım üzülme;
moralini yüksek tutarak daha kolay iyileşeceksin. herkesin bünyesi farklı, 1 hafta sonra sen de daha bi toparlanmış olacaksın. zaman lazım biraz daha.
bunalınca bebişimin yüzüne bakıp şöyle bi kokluyorum ben her şeyi unutuyorum o zaman.
sen de öyle yap, onlar için her şeye değer..

merhaba bende istemeyerekte olsa iki kere sezeryan oldum ikincisini atlatalı daha 19 gün oldu:)) ilkini 6 sene önce yapmıştım o çok ağrılı ve kötü geçmişti ama ikinci sezeryanım allahıma şükürler olsunki çok daha rahat geçti dr.um bile bana biryerlerine birşeyler tak nazar değecek sana diyor çok azimlisin diyor düşün artık. evet çok ağrım oldu ama süreci bildiğim için idare ettim ağrı kesicilerini düzenli al az bir ağrıyla atlatırsın inşallah ama tabiki eğer yapabiliyorsan normal doğum yap derim benim içimde hep bir ukte kaldı keşke biri normal biri sezeryan olsaydı iki duyguyuda tatmış olurdum insanlar şimdi böyle ayyyyyyy kesilip kesilip geliyorsunuz gibi laflar edince insan çok üzülüyor ben isteyerek kesilmedim çünkü doğumum gerçekleşememişti ikinciside zaten ilki sezeryan olunca yapmıyor dr.lar ama böyle boş konuşanlara çok kızıyorum insan ister isteyerek olsun isterse istemeyerek olsun sonuçta o doğumu gerçekleştirmiş dalga geçmek çok yanlış bence. Hem acısı normal doğuma göre bence sonradan daha bile fazla

Neyse canım umarım güzel kolay bir doğum gerçekleştirirsin sevgiler

canım üzülme;
moralini yüksek tutarak daha kolay iyileşeceksin. herkesin bünyesi farklı, 1 hafta sonra sen de daha bi toparlanmış olacaksın. zaman lazım biraz daha.
bunalınca bebişimin yüzüne bakıp şöyle bi kokluyorum ben her şeyi unutuyorum o zaman.
sen de öyle yap, onlar için her şeye değer..

canım oğlum olmasa zaten katlanamam bu acılara , onun için herşeye değer , benim minik masum yavrum .. bide sezeryanı oldum kaynanamdam bin tane laf işitttim , sanki doğuran , acı çeken o , bide o sinirimi bozuyo baya :KK43:( en sonunda dün babam sezeryansa sezeryan ne olmuş yani , aslan gibi bi torun verdi kızım var mı ötesi diyince sustu hanımefendi yoksa hala başımda konuşmaya devam edecekti.. hay allahım yaa bide bunlarla uğraşıyorum işte :KK43:(

cnm ben genel anestezi ile sezeryan yaptım ve çok memnun kaldım normal doğum die tutturmuştum ama iyikide sezeryan olmuş hiç ağrım olmadı ilk gün gazımı çıkardım 2. gün zaten hiç yatmadım yatağa yatıp kalkarken biraz bi zorluk oluyo ama onun haricinde hiç doğum yapmamış gibiydim

Ben kendi isteğimle sezeryen doğum yaptım ve narkozdan ayılmamla pişmanlığım başladı. Çok ağrılı sancılı mecburen hareketsiz 1 hafta geçirdim. Şu an 18 gün oldu hala tamamen düzeldim diyemem. Keşke normal doğumu deneseydim :KK43:

canım merhaba, ikimizin hastanesi ve doktoru aynıydı hatırlarsan.sende kavuşmuşsun yavruna ne güzel!!!allah analı babalı sağlıklı bir şekilde büyütmeyi nasip etsin inşallah.bana doktorum 7 kasımda suni sancı ile normal doğum yaptırmaya çalıştı ama yeteri kadar açılma gerçekleşmedi, bebeğim yoruldu ve acıyı çektikten sonra sezeryana alındım, o anlardaki duygu karışıklığımı anlatmam mümkün değil :1no2: ama çok şükür kavuştuk yavrularımıza. senin ne zaman oldu doğumun? keşke en başından sezeryan olsaydım diye düşünüyorum şimdi. çok şükür çok ağrım olmadı benim, ilk günler zordu ve insan çok korkuyor sonuçta ameliyat ama çok şükür, zor tarafı geçti. o yüzden hiç üzülme bence normal doğum yapamadım diye, onda da eskisi gibi olmuyor daha zor bile kalkıyorsun. sen kendine dikkat et herşey zamanla düzeliyor...

benim sadece bir hafta ağrım oldu sadece yataktan kalkarken o da onun dışında da ilk gün gaz
sancısı oldu azda olsa bir de dikişsiz olunca benim ki estetik oldu çok rahattım
artık daha rahatım allah şükür ama herkes normali tavsiye ediyor ben bilmediğim
için sezeryandan korkacak bir durum yok yani

walla ben iyiki sezeryan olmuşum hiç ağrı çekmedim epiduralle.doğumdan sonra 8 saatte bir voltaren fitil kullandırdı doktorum hala da kullanıyorum etrafta fıldır fıldır geziyorum ne ağrı ne sancı muhteşemim tıpkı eskiden olduğum gibiyim.şiddetle tavsiye ediyorum.ilk gün bile okadar rahat yürüdüm ve tuvaletimi yaptım ki hemşireler bile şaştı kaldı.acaba bünyemden dolayı mı bukadar rahat geçirdim ben doğumu bilmiyorum.ama şimdi deseler gene sezeryanla doğururum

atacım ne güzel valla, nazar değmesin sana
. ben güya normal yaptım ama sezeryan gibi 1 hafta geçirdim doğumdan sonra. dikişler, hemoroid falan. kabus gibiydi. o yüzden heralde bi dahasını düşünemiyorum bile doğum işinin:)

ataya katılıyorum bende iyi ki yapmışım sezeryan bir de suni sancıyla uğraşacaktım

ben de onc acıya rağmen normal yapmışım iyiki. en azından hep hayalini kurduğum şekilde bebğime kavuştum ve daha bi süsrü artısı var. böyle olumlu taraflarını düşünüp moralimi düzelteyim değil mi? :)

atatanem asortie maşallah size kızlar :nazar::nazar: sizde maşallah diyin kendinize ve poponuzumu kaşırsınız dilinizimi ısırırsınız bişiiler yapın ve burada anlattığınız gibi herkese anlatmayın, bilmiyorum inanırmısınız ama ben nazara inanırım biraz of pof yapın olurmu şekerler,

canım merhaba, ikimizin hastanesi ve doktoru aynıydı hatırlarsan.sende kavuşmuşsun yavruna ne güzel!!!allah analı babalı sağlıklı bir şekilde büyütmeyi nasip etsin inşallah.bana doktorum 7 kasımda suni sancı ile normal doğum yaptırmaya çalıştı ama yeteri kadar açılma gerçekleşmedi, bebeğim yoruldu ve acıyı çektikten sonra sezeryana alındım, o anlardaki duygu karışıklığımı anlatmam mümkün değil :1no2: ama çok şükür kavuştuk yavrularımıza. senin ne zaman oldu doğumun? keşke en başından sezeryan olsaydım diye düşünüyorum şimdi. çok şükür çok ağrım olmadı benim, ilk günler zordu ve insan çok korkuyor sonuçta ameliyat ama çok şükür, zor tarafı geçti. o yüzden hiç üzülme bence normal doğum yapamadım diye, onda da eskisi gibi olmuyor daha zor bile kalkıyorsun. sen kendine dikkat et herşey zamanla düzeliyor...

canım aynı şeyleri yaşamışız ben de 19 kasımda yattım suni sancıyla normal doğum yapabilmek için ama bebişin kalp atışları yavaşlamaya başlayınca meltem hanım suyumu patlatmak istedi doğumu hızlandırmak için ben o şişleri görünce direk sezeryan diye bağırdımmmm :)))) aynı şekilde benim için de çok zor oldu , duygular karman çorman , 9 ay boyunca hep normal doğum istemiştim , bir de sezeryandan çıkışım çok kötü oldu , ameliyathanede ayıldım , inanılmaz acım vardı , 6 gün oldu ama hala dikişlerim çok acıyo , oturup kalkamıyorum , herkesin bünyesi farklı tepki veriyormuş sezeryana , ben fazla dayanamadım maalesef :KK43:

neyse oğlum sağlıklı ya gerisi hikayeee :))) canım sen topuk testi sonucunu öğrenebildin mi? hastane bilgi vermiyo dimi bu konuda ??

Bugün 15.gün ve hala ağrı çekiyorum. Hem de bir çok şeyi hatırlıyorum. Genel anestezi olmasına rağmen hemen bayılmadım. Solunum durdu ve beni kesmeye başladılar ama ben bir süre ayıktım ve anestezist solunumumu sağlıyordu. Sonra Erken uyandım ve nefesborumdan solunum için takılan hortum çıkarılıyordu uyandığımda. Kabus gibiydi adeta. Bayılırken kesinlikle uyanabileceğimi düşünmüyordum. o kadar korkmuştum ki ameliyat masasından sedyeye geçmeme yardım etmelerine izin vermedim. Sanırım bu hareketim ameliyat yaramı zedeledi ve hala kendime gelemedim. Ağrım o kadar fazlaydı ki bebeği sormak bile gelmedi aklıma ilk şoku atlatana kadar.Tek avunduğum şey bebeğimin sağlıklı olması ve istesem de normal doğum yapamayacak kadar pelvis darlığımın olması. Bu arada bu söylediklerim kimseyi ürkütmesin. Herkesin durumu ve acı eşiği farklı. Benimacı eşiğim de çok düşük.. Herkese geçmiş olsun..

X