Doğuma Hazırlık sezeryan doğumda....

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

why_be

varken yok gibi
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2008
3.331
73
slm kızlar
sezeryan doğum yapan annelere bi sorum var
sezeryan doğumda bayıltıyolar mı yoksa o bölgeyi uyuşturup anne herşeyi görebiliyo mu
ben sezeryan olmayı düşünüyorum da merak ediyorum sezeryan hakkındaki herşeyi:ecrin_bebek:

o senin tercihine kalmış bişi

ben iki sezeryan yaptım ikiside bayıltılarak

hangisini istiyosan onu yaptır
bebeğini görmek istiyosan epidural olabilirsin

Canım eğer herşeyi göreyim dersen epidural sezeryan yaptır belinden iğne yapıyorlar belden aşağın uyuşuyor sadece benim ablam böyle doğum yapmıştı canlı canlı herşeye şahit olmuş. Artık sen nasıl istersen..

Canım eğer herşeyi göreyim dersen epidural sezeryan yaptır belinden iğne yapıyorlar belden aşağın uyuşuyor sadece benim ablam böyle doğum yapmıştı canlı canlı herşeye şahit olmuş. Artık sen nasıl istersen..

Bende epidural sezeryan oldum ama canlı canlı hiçbişeye şahit olmadım. Önümde bişey vardı ne yaptıklarını göremiyosun canım, görsen zaten yüreğin kaldırmaz herhalde sadece bebeğini çıkardıklarında hemen sana gösteriyolar o an muhteşem, mutlaka yaşamalısın, bu nedenle epidurali tavsiye ederim .. kaydirigubbakcemile3 Hem genel anestezi almamış oluyosun, hem narkozdan uyanma derdi yok, uyanırken acıyla uyanıyomuşsun diye duymuştum. Benim için kolay bi doğum şekli oldu. Hemen de ayaklanmıştım.
Allah herkese böyle kolay doğumlar nasib etsin. Aminn :Saruboceq:

hem bildiğim kadarıyla epiduralde narkoz olmadığı için bebişini hemen emzirebiliyosun narkozluda böyle olmuyo diymi

hem bildiğim kadarıyla epiduralde narkoz olmadığı için bebişini hemen emzirebiliyosun narkozluda böyle olmuyo diymi

Narkozdan uyanana kadar beklemek gerekiyo tabi canım yerimseniben
Baygın baygın emziremeyeceğine göre :roflol:

benimde sezeryan gibi görünüyor doğumum.. bebeğimin boynunda kordon var:KK43: çok korkuyorum ona bir zararı olacak diye..

Narkozdan uyanana kadar beklemek gerekiyo tabi canım yerimseniben
Baygın baygın emziremeyeceğine göre :roflol:

bunu demek istememiştim narkozun anneden etkisi geçsin diye sütle bebeğe geçmesin diye -tatlicadiarzu- baya bi bekletiyorlar tabiki baygınken emziremez bunu nasıl anladın ya

birde narkozu aldığında ayılırken çok sayıklıyorsunuz kızlar kafanızda ne varsa söylüyorsunuz hiçbişey hatırlamıyorsunuz sonrasında ve ayaklanıp yürümeler kendine gelmeler epidurale nazaran daha geç oluyor

slm kızlar
sezeryan doğum yapan annelere bi sorum var
sezeryan doğumda bayıltıyolar mı yoksa o bölgeyi uyuşturup anne herşeyi görebiliyo mu
ben sezeryan olmayı düşünüyorum da merak ediyorum sezeryan hakkındaki herşeyi:ecrin_bebek:

cnm ben spinal sezeryan oldum herşeyi göremiyosun ama yaşıyosun bebeğinin ilk çığlıklarını duyuyor ve ilk sen görüyorsun o anı bidaha unutamıyorsun artı ayılma derdi yok dikişleniyosun odana çıkıyosun bebeğini kucaklıyosun 10 saat sonra ayaktasın 10-15 gün hareketlerin kısıtlanıyor okadar:kahve:

bunu demek istememiştim narkozun anneden etkisi geçsin diye sütle bebeğe geçmesin diye -tatlicadiarzu- baya bi bekletiyorlar tabiki baygınken emziremez bunu nasıl anladın ya

laelaelaelaelae laelaelaelaelae laelaelaelaelae

O dediğini hiç duymadım, narkozun anneden etkisi geçene kadar bebeği emziremediğini hiç duymadım, benim bildiğim kendine gelince anne hemen emzirmeye çalışıyolar, genel anesteziyle sezeryan olan yakınlarıma sorayım yinede yasakkelime

Ama arkadaşlar epiduralın da sakıncalarını dezavantajlarını da gözardı etmeyin.Doğum anı epidural ile çok kolay oluyordur fakat sonrasında çok şiddetli baş ağrıları baş dönmeleri kusmalar gibi yan etkileri varmış...

Ama arkadaşlar epiduralın da sakıncalarını dezavantajlarını da gözardı etmeyin.Doğum anı epidural ile çok kolay oluyordur fakat sonrasında çok şiddetli baş ağrıları baş dönmeleri kusmalar gibi yan etkileri varmış...

Hayır canım ben yaşamadım öyle bişey, bünyeden bünyeye değişiyo olabilir belki :kahve:

Ben sezeryandan korkan bir hamileyim..
Herşeyin doğalı iyidir..
Adı üstünde "Normal Doğum"..
İnşallah Rabbim normal doğumu nasip eder bana.. :Saruboceq:

inşallah deli kızım inşallah..
herşey uyolunda giderde Allahım sağsalim normal doğumla kucağına aldırır oğluşumuzu..
çok isterdim bende ama kısmet böyle imiş..

merhaba canım ben iki ay önce epidural anestezi ile doğum yaptım kesinlikle tavsiye ediyorum.biraz dirençli biri isen eğer 3-4 saat sonra ayağa kalkarsın bebişinin doğduğunu görürsün allah yardımcın olsun hayırlı doğumlar

X