Sezen Aksu Bodrum Konserinde Terörü Kınadı

matmazeldepresif

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2014
7.981
11.888
30 Ağustos 2015 Pazar 09:49
Bodrum'da sahne alan Sezen Aksu, konser öncesi yaptığı konuşmada, "Çok zor zamanlardan geçiyoruz. Zaten bu ülke hiç kolay zamanlardan geçmedi." diyerek

http://www.haberler.com/sezen-aksu-bodrum-konserinde-teroru-kinadi-7642399-haberi/

Mugla'nın Bodrum ilçesinde bulunan tarihi antik tiyatroda sahne alan Sezen Aksu, konser öncesi yaptığı konuşmada terörü kınadı.

KONSERDE İZDİHAM YAŞANDI

Tarihi antik tiyatrodaki yaz konserlerinin son konuğu Minik Serçe Sezen Aksu oldu. İzdiham yaşandığı konseri yaklaşık 4 bin kişi izledi. Oturacak yer kalmayan konserde merdiven boşluklarının biletle satıldığı gözlendi. İki bölümden oluşan konserde Aksu hayranları, unutulmaz bir gece yaşadı. "Bir çocuk sevdim" şarkısıyla sahneye çıkan ünlü sanatçı eski ve yeni albümlerinde bulunan şarkılarını seslendirdi. Ünlü sanatçının unutulmaz şarkılarına hayranları da eşlik etti.

TERÖRÜ KINADI

İlk şarkısını söyledikten sonra terörü kınayan Minik Serçe, "Çok zor zamanlardan geçiyoruz. Zaten bu ülke hiç kolay zamanlardan geçmedi. Herhalde bizim memleketimizin sınavı da bu. Böyle böyle evliya mertebesine gireceğiz hep beraber. Asla şiddetle değil ama sivil inisiyatifin gücüyle bu evlatlarımızı yutan halimizden aktif olarak bunu önleyici hale gelmemiz gerekiyor. Asla şiddetle değil. Çocuklarımızı yaşatmamız gerekiyor, çocuklarımızı yaşatmak için bizimde üstümüze düşen çok şey olduğuna inanıyorum. Hiç de böyle şeyleri konuşmaya niyetim yoktu. Ama o kadar can ve ciğer yanıyor ki tutamıyor insan dilini." dedi.

elbisesinin rengine hiç dikkat etmedim.çok sevdiğim bir sanatçıdır.arada ne dediğini bilmiyor o konuda katılıyorum.

bu konserinde kınama yapmış kınadıysa iyi yapmış yok başka bir mesaj varsa vicdanı sorgulasın

ayrıca ülkece paranoyak ta oluyoruz ha

Vallahi geçen yıllarda akpyi çok savunduğu için İzmir'deki sezen aksu sokağının adı indirilmişti.
Şarkılarını severim ama şahsiyette önemli benim için ve çevremde gördüğüm kadarıyla çoğu insan içinde öyle.

Şu elbisesi PKK bayrağını anımsattığı için sosyal medyada bugün çok ağır eleştirilmiştir kendisi.

Var mı ilgisi bilemedim. PKK sempatizanlığı var mı, amaç ne, tesadüf mü, yoksa cidden paranoyak mı olduk??

Ama akıllı bir kadın, az çok kestirebilirdi bu renklerin başka çağrışımlar yapabileceğini. Bir de çizgili hani.

AKP sempatizanı olması kendi fikridir de PKK sempatizanı ise biter bende..

bence paranoyak olduk,
bende hafta sonu kırmızı, yeşil ve kırmızı mutfak bezlerini yıkadım balkona astım. içim rahat etmedi, gittim aldım içeri astım.

Siz bile bunu düşünüp içeri almışsınız aklınıza ilk gelen şey bu 0lmuş. Ben de mesela dikkat ederim bu üç rengi bir arada kullanmamaya. Kullanın bakın direk şaka da olsa PKKlı derler size.

Sezen Aksu'nun bunu düşünmemiş olması mümkün mü?

buda doğru ki konserinde kınama mesajı veren biri üstünde ne taşıyor bilmesi gerek

Olmaz mıı

Var elbette, hatta geçen gün dinledim gene.. Ama kendisini sevemedim gitti.

Mesela ben Sezen Aksu'ya küçükken bayılırdım hele Hopa Şinanay çocukluğumun şarkısıdır ama büyüdükçe nötr oldum kendisine. Ama ben de Ajda Pekkan, Nükhet Duru ve Nilüfer'den haz etmiyorum. Soğuk geliyorlar. Bi Dilber Ay gibi değiller mesela

Saydiklarinin hic birini sevmem ben.
Hahahah Dilber reyiz essiz

Hele Ajda Pekkan'ın genç kız havaları yok mu? Beni benden alıyor. Allah Aşkın'a son klibini bi izleyin ya. Insanın 70 yaşındasın bu hareketler ne diyesi geliyor. O kadar yapmacık.

Hele Ajda Pekkan'ın genç kız havaları yok mu? Beni benden alıyor. Allah Aşkın'a son klibini bi izleyin ya. Insanın 70 yaşındasın bu hareketler ne diyesi geliyor. O kadar yapmacık.

Yutup Linki verirmisin izleyek, ben hiç müzik dinleyen biri değilim, kim ne yaptı haberim yok.

Sezen Aksu benim en sevdiğim sanatçıların başında gelir herşeye rağmen .
Herşeye rağmen diyorum çünkü yıllar önce sanırım 2001 yılında Ahmet Kaya şarkıları albümüne destek vermemişti.Çünkü o sıralar Kürtçülük damgası yiyebilirdi.
Geçen yıl çıkarılan Ahmet Kaya albümüne de ağladıkça şarkısını seslendirerek destek verdi .Neden ?Çünkü kürtçülük moda olmuştu .Korkmasına gerek yoktu.
Siyasi konjüktüre göre hareket etmesini yakıştıramadım .
Referanduma da yetmez ama evet diyerek destek vermişti.

Bu gibi sebeplerden dolayı beni üzdüğü çok olmuştur ama herşeye rağmen o şarkılarına o şarkı sözlerine biterim eririm .
Sevmemeye kıyamam ben onu .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…