sezaryende genel anestezi

E

EU3

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU3
merhaba arkadaşlar,
doğumuma az kaldı
konuyu buraya açıyorum çünkü neresi en doğrusu olur bilemiyorum
neyse konu sezaryende anestezi nasıl olur
yani nasıl narkoz veriyor anestezist
bir yerde okudum arkadaş genel anestezi olurken oksijen maskesi takmasıyla beraber uykuya dalmış
ben KBB'den ameliyat olduğum zaman kalçamdan vurulmuştum narkozu, sedyeyle ameliyathaneye gidene kadar kendimden geçmiştim zaten..
bu konuda bilgisi olan var mı
oksijen maskesi takmak benim için bi kabus yaa :1no2:
zaten nefes darlığı çekiyorum ameliyata girildiği sırada bi de o kocaman ağızlıklı şeyi mi takacaklar
bilgisi olan arkadaşlar nasıl oldu narkoz verilirken :1no2::bbo:fisfisfis:1shok:senağlama

• Konu Sahibi EU3
sezaren dıger amelıyatlardan farklı cunku bebegi etkilememek icin son ana kadar narkozu vermiyorlar
ne zamanki ameliyathaneye inip hersey hazirlanıyor o zaman veriyorlar
malesef biraz insna stres oluyor ameliyathaneye inmek orda hazırlıkların tamamlanması stres yapmıyor degil.bana damar yolumdan vermıslerdi ve sonra uyumustum hemen
maskeden de korkma o sana rahat nefes alman icin verilen birsey zaten
hic stres yapma hersey cok cabuk geciyor ve bebisine kavusuosun
dun gibi aklımda o gun bebegim 9 aylık oldu yurumek uzere bile
tadini cikartt

• Konu Sahibi EU3
sağol happy
gerçekten içim rahatladı
demekki her doktor ayrı şekilde veriyor narkozu
allah bağışlasın bebeğini

• Konu Sahibi EU3
Doğum yapalı 5 yıl oldu,inan hatırlamıyorum ben de bana maske takıldığını.
O yüzden netten araştırdım:
Evet,maske takılıyormuşÇünkü narkozu ordan alıyormuşuz..
Ama nedense benim en son hatırladığım bileğime birşey takıp ilaç enjekte ettikleriydi.Gerisini hatırlamıyorum,anında gitmişim..

Yani aslında senin de maskeyi düşünecek zamanın olmayacak orda.
Hiç gerilme bence canım,çünkü anında uyuyorsun.

• Konu Sahibi EU3

arkadaşım sezeryan olucaksan bence genel anestezi değilde epidural yöntemle yani yarıya kadar uyuşarak amaliyatı öneririm bende bu yöntemi düşünüyorum eğer zorunlu olursa bebğinizi doğduğu an kucağınıza alıyorsunuz uyanmak için uğraşmıyorsunuz...

• Konu Sahibi EU3
slm cnm bir anestezist olarak arkadasların söyledikleri kısmen dogru fakat gebelikte uygulanan bir takım anetsezi yöntemlerinden hepsininde kendine has üstünlük ve aynı anda sakıncaları var.

bu arada sormak istedigim şey kbb den ameliyat olmuşsun ama belinden igne yapmışlar adı üstünde kbb kulak burun ve bogaz hepsi belden üst tarafta nasıl oluyorda belinden igne yapıyorlar sen nerenden ameliyat oldunki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…