Sezaryen doğum genel anestezi mi spinal mi ?

kzlrgn05

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2020
2.340
3.434
Hanımlar merhaba , ikinci bebeğime hamileyim yaklaşık 3 hafta sonra doğumum var. İlk doğumum da spinal anestezi ile sezaryen oldum ama sonrasında 10 gün feci baş ağrılarım oldu dayanılmazdı. Şimdi ise genel anestezi olmak istiyorum bu yüzden ama anesteziyi nasıl veriyorlar ayılmak zor oluyor mu narkoz etkisi ne zaman geçiyor aranızda bilgili olanlar deneyimli olanlar deneyimini paylaşirsa çok sevinirim :)

Ya bende spinal oldum doğum sonrası bol Bol kahve içtim hiç öyle bişey yaşamadım genel yapanların çoğu ağrı ile uyanıyormuş mesela spinal öyle değil ikinci çocuğu düşünmüyorum ama olursa yine spinal olsun istiyorum hem genelde anesteziden bebek çok etkileniyormuş hemde o ilk an çok güzel değilmi sizcede ağlama sesi falan

Ben genel oldum gerçekten çok zorlandım.
İnanılmaz bir ağrıyla uyandım karnimdaki keside hic uyusturma yoktu sanki (gerci genelde orayı uyusturuyorlar mi bilmiyorum) o alevli aciyi hissettim baya bir süre. Bebeğimi gösterdiler can acimdan bakamadım o derece.
İlk bebeğim spinaldi çok rahattı. Spinalde baş ağrısının sebebi iğneyi vurduklarinda ve sonrasında kafanızı sağa sola çevirmemeniz lazım. Onunla alakalı olduğunu hatırlıyorum. Bol su ve kahveyle anesteziyi atınca geçmesi lazım zaten.
Benim genel deneyimim kötüydü. İyi olan da vardır illaki.

Genel anestezi oldum ben. Elden damar yolu açılmıştı öncesinde oradan ilaç verdiler. Oyle 10 saniye içinde gitmişim. Uyanınca gayet iyiydim. Acayip guzel bir uyku uyumuş gibiydim

Genel anestezi oldum ben. Elden damar yolu açılmıştı öncesinde oradan ilaç verdiler. Oyle 10 saniye içinde gitmişim. Uyanınca gayet iyiydim. Acayip guzel bir uyku uyumuş gibiydim
Keşke böyle olacağını bilsem ben de genel anestezi olmak istiyorum ama
Uyanır uyanmaz su içebilirsin dediklerinden itibaren su ve kahve içmeye başladım ama hiç fayda etmedi öyle ağır bi baş ağrısıydı ki daha öncesinde kovid geçirmiştim hamile olmadan tıpkı onun ağrısı gibiydi, genel anestezi de de dediğiniz gibi yarası çok acıyan oluyormuş o kadar kararsız kaldım ki ne yapacağımı asla bilmiyorum

Emin olun o kesi acısını asla yaşamak istemezsiniz. 1ay baş ağrısı cekseniz ondan iyidir.
Bildiğiniz o kestikleri yer canlı canlı kesmişler gibi ağrıyor asla uyusma hissi yok.
Hatırlamak bile içimi yaktı valla bana da bir arkadaşım çok rahat oldu diyince onun gazıyla genel olmuştum ben. Benim mi istisna oldu bilmiyorum artik
Belki burdan da iyi geçiren vardır, onlar da yazarsa karar verirsiniz.

Son düzenleme:
Şimdi bir de evde küçğk kızım var bu yüzden daha çabuk nasıl toparlanacaksam o türü tercih etmek istiyorum bi bakayım yorumlara haftaya da hem günüm netleşecek hem de doktorla konuşacağım bu durumu

Bende ilkinde genel oldum uyanirken cok agrim oldu malesef bir hafta kadar siddetli omiz ve bas agrisi yasadim . bol kahve ictim hep . ikinci de spinal oldum masallah cok kolay oldu . hic agri falan olmadi . topatlanmakta daha kolay oldu . sipinal tercih ederim ben sahsen . hayirli kolay dogum olsun

Genel anestezi den sonra mı baş ağrınız oldu ? Amin çok teşekkür ederim

Ben genel anestezi de aldım, doğumumu da spinal ile yaptım
Kesinlikle spinal
Sıvı tüketmeye başladıktan sonra bana en az 4 lt su içeceksin dedi hemşire 6 saat içinde öyle de yaptım
Bolca kahve içtim
Bitter çikolata da deniyor da yemeyi unuttum
Ve kaldırdıkları andan itibaren yürümeye gayret ettim her fırsatta yürüdüm
Hiç baş ağrısı yaşamadım.
Sıvı tüketimi ve yürümek çok önemli
Eğer yaparsan sorun yaşamazsın
Genel anestezi berbat bir sey
Kesinlikle tercih etmem doğum için

Evet genel anestezilerde sizi uyandırdıkları için direkt acıyı hissetmeye başlıyorsunuz
Ben guatr ameliyatı oldum uyandığımda yaşadığım kesik ağrısını unutamıyorum felaket bir seydi

Aaa nasıl yaa bir kaç saat bekletiyorlar bişey yemeden önce aslında

Aaa nasıl yaa bir kaç saat bekletiyorlar bişey yemeden önce aslında

ben de genel oldum. Uyandığımda acıdan inliyordum
Evet genelden sonra ,siddetli boyun agrisi yasadim dr narkozdan dedi .

Evet genel anestezilerde sizi uyandırdıkları için direkt acıyı hissetmeye başlıyorsunuz
Ben guatr ameliyatı oldum uyandığımda yaşadığım kesik ağrısını unutamıyorum felaket bir seydi
Bir iki aaat bekledim sonra bana kahve ya da su iç demediler ben başım ağrıyor deyince dediler ya buradaki genel yorumları beni çok korkuttu

Bir iki aaat bekledim sonra bana kahve ya da su iç demediler ben başım ağrıyor deyince dediler ya buradaki genel yorumları beni çok korkuttu
Kesinlikle o ağrıyi çekmektense baş ağrısı daha iyidir devlette sezeryan oldum ben doğumdan bir kaç saat sonra ağrım başladı hemşireye söyledim ağrı kesici yaptı ama o ağrı çok kötüydü gerçekten düşünsene uyanınca direk o ağrıyi hissedeceksin çok kötü gerçekten aci kahve alın yanınıza neskafe falan değil de daha sade onlar iyi gelir

Çok teşekkür ederim doktorumla da konuşup karar vereceğim

Merhaba.konuyu görünce yazmak istedim.ben doğumlarından önce genel anesteziyle miyom ameliyatı oldum.ayıldığımda çok felaket bir acıyla uyandım.kesi bölgesi felaket acıyordu ve günlerce kendime gelemedim hatırlamak bile istemiyorum sonra ilk doğumumu spinal oldum genele göre çok rahat geçti.2. Doğumum da spinal anesteziyle oldu.bu sefer hiç ağrım sızım olmadı çok şaşırdım bende çok kolay oldu.ben olsam asla genel anestezi istemezdim.kesinlikle çok zor

Merhaba benimde 30 Kasım da sezeryanin var. Ama ben de panik atak olurum diye genel anestezi istiyorum. Siz nasıl yaptınız ağrınız çok oldu mu?

Merhabalar 9 Aralık yani 2 gun sonra dogumum var. Hep genele hazırlamıştım kendımı grup oldum doktor spınal dedi ımız gebelık birde cok korkuyorum yaaaaaa acıyı hıssetmeyip dokundugunu hıssetmek nasıl bise bılemıyorum sallıyolarmıs senı felan aman Allah cok korkuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…