Sezaryan sonrası gebelikte plesantanın önde rahme yapışık olması??

eminent8787

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2015
153
187
37
yeri burası değil belki ama en aktif yer burası. 28+3 hamileyim bugün ki kontrolde plesantan önde aşağıda rahme yapışık gibi dedi doktor. Aynı zamanda detaylı ultrasonada girdim oradaki doktor da aynı şeyi söyledi ve üniversite hastanesinde ameliyatı ol bence dedi.3 hafta sonra tekrar pelinitolojiye randevu verdi. Sorum şu yaşayan var mı benzer durumu? Yani nasıl oluyor?nerde kime ne şekilde yaptırmalıyım? Bu arada kan uyuşmazlığıda var. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Ilk dfa böyle bişey duydum kontrole gittiginizde mi dediler yoksa siz mi farkettiniz

Kontrole gittiğim doktor bugün fark etti baktığı cihaz çok iyi olmadığı için pelinitolojiye gönderdi oradada aynı şeyi söyledi. Sonrasında donanımlı bir hastanede doğum yapmam gerektiğini çünkü ameliyatta olumsuz birşey olduğundan müdahele şartlarınım iyi olması gerektiğini söyledi. Eğer bu şekilde devam ederse riskli bir ameliyat sanki yani plesantayı rahimden eğer ayıramazlarsa kan kaybı veya rahimi tamamen alma şeklinde bir müdahele olabilirmiş.

Birebir yaşayan ya da yakınında tanık olan var mı?

Birde şu an gelişimim haftasıyla uyumla ilerleleyen haftalarda bebeğin gelişimini etkiler mi?

Benim sezarsan sirasinda rahime bağırsakların yapiştıgı fark edildi. Kan kaybi olabilir diye damar yolu açtılar cok şükür gerek kalmadı. Ama dr.um riskli bir dogumdu dedi ve bundan sonra hamileligi yasakladi. Evet kesinlikle tam donanımlı hastanefe dogum yapmanizi öneririm size. Ben devlet hast.sinde yaptim ve mükemmel bir ekip vardi

Merhaba, 4 ay önce komşumun bebeği doğdu.
O da 24 haftalık civarlarında doktorlar farketti. Ve doktor sana söylediklerini O'na söyledi.
Adana Balcalı ' da her ay kontrole gitti. Bebeği 34 haftalık aldılar. Çok şükür sağlığı iyi bebeğin. Ama plasenta çok dağılmış olduğu için rahmi de aldılar .

Üzülmeni hiç istemem sen bahsetmesen rahimden bahsetmezdim belki..
Ama şunu da söyleyeyim bir grubu vardı 4-5 kadın daha vardı rahmi alınmayan da var içlerinde.

Benimde plesanta rahim ağzındaydı sürekli kanama olurdum. Genelde plesanta yukarı doğru çıkarmış ama işte kader kısmet bizde çıkmadı. plesantanın duvara yapışık olup olmadıgını söyleyemeyiz demişti bana drlar bunu ancak ameliyatta görürüz demişlerdi. 6. Aydan itibaren sürekli hastanede yattım çok zor günlerdi plesanta aşağıda olunca çok bekletmiyorlar bebeği zaten 36 da alıyorlar genelde benim sabırsız oğlan 35. Haftada ani bi kanama ile acilen sezaryenle alındı çok şükür bir sorun olmadı ama evet üniversite hastanesine gidin ve yenidoğanı da olan bir hastane olsun hayırlı ve sağlıklı doğumlarınız olsun inş.

Onceki sezeryandan kac yil gecti? Konuyla ilgili bilgim yok ama 3 hafta cok uzun bir sure. Perinatolog randevunuzu daha one almaya çalışın. Cok gecmis olsun, saglikli kavuşun yavrunuza

4 yıl geçti bir önceki doğumun üzerimden.Randevunun öne alınması durumu değiştirmeyecek malesef %100 öyledir demedi ama yüksek bir ihtimal dedi. Durumdan emin olmak için 31. Haftada tekrar gideceğim eğer dediği gibi çıkarsa o zaman hem hoca hemde hastane arayışı içine gireceğim.

Yani özellikle bu gibi durumda ameliyatı yapacak doktorun elinin iyi olması ne kadat önemli? Allah nasip ederse başka çocuklarım da olsun isterim ama Allah ın takdiri nedir bilemem tabi.

Sizede çok geçmiş oldun. İyi dilekletiniz in teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…