sevmek için sevilmek zorunluluk mudur?.

kaderim_48

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
31 Mayıs 2008
1.286
3
62
Uzun yıllar sevilmeyi bekledim durdum. Yaş kırklara geldi beklemeye devam ediyordum. Beni kimse sevmiyor diye bunalımlara girdim. Çünkü kimseden sözlü ya da davranışsal bir sevgi alamıyor, hissedemiyordum. Sevilmediğini düşünmek kadar acı veren başka bir duygu yoktur sanırım. Sevgisiz nasıl yaşayabilirdim ki? Ekmek kadar, su kadar, hava kadar muhtactım sevgiye. Böyle bir durumda nasıl neşeli ve mutlu olabilirdim ki? Duygularıma, düşüncelerime dolayısıylada davranışlarıma olumsuzluk hakim oldu. Hayat bir yük olmaya başlamıştı ki birden farklı düşünmeye başladım ve kendimi sorguladım: Ben niçin sevilmeyi bekliyorum? Sevmek için sevilmek zorunluluk mudur? Herkes aynı şeyi yaparsa ortada sevgi diye bir şey kalır mı? Sevmek için niye illa da bir koşul öne sürüyorsun?..

Bu soruların yanıtını içimde verdiğim an rahatladım. Sanki yeniden doğmuş gibiyim. Çünkü koşulsuz sevmeyi öğrendim. Artık sevmek için sevilmeyi beklemiyorum. Sizde deneyin. Vermek, almaktan üstündür.. sizde denerseniz göreceksiniz....
:sm_cool::sm_cool::sm_cool:

Sevgiyi karsiliksiz vermek guzel birsey ama insan sevilmeyide beklemez mi ..Biraz bencillik olucak belkide ama sadece hep ben sevgi vermek istemiyorum..Almakta istiyorum..Eger bana derseniz seversen sevilirsin buna inanmiyorum ben..

Sevgiyi karsiliksiz vermek guzel birsey ama insan sevilmeyide beklemez mi ..Biraz bencillik olucak belkide ama sadece hep ben sevgi vermek istemiyorum..Almakta istiyorum..Eger bana derseniz seversen sevilirsin buna inanmiyorum ben..

eğer insan çok severse,karşınızdaki sizin sevginizi anlıyor zaten...her seni seviyorum diyen
gerçekten seviyor mu acaba?ben kendimden sorumluyum..sevgim için mücadele ettim..
sevdiğim için katlandım..sevilmeyi beklemedim..ama sevildiğimi hissettim..:lepi::lepi:

Sevildigimi hissetmeden sanirim sevgimi gostermem :) korkuyorum cunku..

sizi sevmelerini beklerseniz olmaz..siz sevin..önce kendinizi,sonra çevrenizdekileri..
tabiki kardeş sevgisi-arkadaş sevgisi-anne,baba sevgisi ve sevdiğimize duyulan sevgi
farklıdır..sevin ki sevildiğinizi de hissedeceksiniz..inanın..kaydirigubbakcemile2

kendimi seviyorum ..cevremdekileride ama..erkeklere guvenmiyorum..oyle cok sahte sevgiler var ki..gercek sevgi kalmamis..

Bende inanmak istiyorum artik ama neden bu kadar guvensizim bilmiyorum hep hayal kirikligina ugramak sanirim

ben sevgimi esirgememeye çalışıyorum bunu sözlerimle hareketlerimle göstermeye çalışıyorum ama tükendim gerçekten tükendim. seni seviyorum deyip bunu lafta bırakan birini istemiyorum artık. değerli olduğumu biliyorum kendimi seviyorum ama değerli olduğunu başkasının hissettirmesi sevilmek çok farklı daha anlamlı oluyor ozaman herşey

sevgini fazla göstermek bazen ters tepiyor...insan önce kendisini sevmeli bence...sevilmek apayrı duygu tabiki...

Valaha ben nasıl ne kadar seviliyorsam azı vardır çoğu yoktur...yok ben karşılığını almadan onda o ışığı o aşkı o sevgiyi görmeden bende ona göstermem gösteremem çünkü sevmem sevemem......böyle ölürcesine sevilmeseydim.....sevemezdim bende delicesine...onun ortaya ne koyarsa bende koyarım ama ilk önce onada görmeliyim...

sevmek için sevilmeyi bekliyorsun yani.........

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…