Sevgiliyken değişmeyen nisanliyken değişir mi? Evlenince yada. Fikirleriniz çok onemlii

Çok haklısın, kültür farkı da var zaten yani. Doğulu kendi ama sorsan kadınların rolü oturup çocuk büyütmek olsun çalıştığın için eve ve bana bakabilir misin diye korkularım var diyodu. Sadece yediremiyorum yoksa çevremde herkes karşı.....

İçiniz rahat değil, değişirdi belki diye olumlu bakmak istiyorsunuz belki öyle şeyler duyup dönmek istiyorsunuz ama maalesef olumlu bir değişiklik olmazdı hayatınız daha da kısıtlanıp zorlaşırdı. Küfür etmiş daha şimdiden, küfür tokat dayak olurdu belki de. İnsanlar hiç değişmiyor zaten, sadece evlenmeden önce kendini biraz tutuyor, sonra da koyuveriyor. Sorduğunuz sorunun cavabını biliyorsunuz bence.

yazdığın şu şeyleri tekrardan farklı bir perspektifte okumalısın örneğin benim gördüğüm şey ilişkinde mutsuz olduğun ve sana uygun olmayan bir sürü şey yazmışsın belkide bu yazdıklarının sana ne kadar zarar verdiğinin farkında değilsindir insan ilişki içindeyken veya bitiş tazeyken göremiyor. unutmaki yaşadığın her şeyi, sen "sen" olduğun için ve karşındaki kişi "o kişi" olduğu için yaşamışsın. onun değişmesi için önce senin değişmen lazım. şartların değişmesi lazım. resmen bilinçaltın karşındaki kişiyi artık istemediği için dürtüsel davranıp ayrılmışsın. dürtüler yatışmış ve neticesinde ayrılığın getirilerinden korkuyorsun. belkide yaşadığın bu kadar şeyi ayrılmaya cesaret edemediğin için yaşamışsındır. sence bu kadar çektiğin çile ayrılık yani yas sürecini göze alamamaktan daha mı iyiydi. bunu göze alamadığı için bu sürecin yaşatacağı negatif durumların onlarca yuzlerce kat kötüsünü yaşayan çok insan var. fakat ayrılıkta ilişkinin başlaması kadar doğal bir olgu ve gereken yerde + zamanda deneyimlenmesine izin verilmeli. varlığında zararı olan birinin, yokluğu yardımcı olur bakarsın? hem ona, hem sana? işte dediğim gibi değişim istiyorsan her şey değişmeli, konfor alanından çıkılmalı. sen bunun adımını ayrılarak atmışsın, deneyimlemeye devam et. uzaktan izle, gözlemle bakalım ilişki içindeyken göremediğin nelere şahit olacaksın. duyguların aşamadığı, çözemediği şeyleri yeri geldiğinde mantığa bırakmayı bilmek gerekiyor.

Evet tamda öyle. Varlığında şüphelerim olduğu icin üç yıl hiç aile uyelerimle tanistirmadim. Kısıtlama konusu olsun yolda yürürken erkek geçince habire sağa sola cevirmesinden olsun. Hiçbir hatayı kabul etmemesi olsun. Giyimime karışmasından dolayı olsun hep şüphem vardı iş ciddiye binsin istemedim düzelir diye bekledim üç yılda son zamanlarda azda olsa düzelmişti ama asla tamamen değişmedi tabiki. Hep kontrolcü dediğim dedik tavırları iliskideyken hak ettiğimin o olduğunu dusunmuyordum ama ten uyumumuz güzeldi. İlgisi güzeldi. Bazen sarıp sarması. Ama her ayrilikta başkasına gitmesi ve aynı kıza.. arkadaşız denmeleri yemediği halt kalmamaları bunu doğala indirgemesi. İnanmak istediğim icin inanmalarim çünkü profili öyle bir çizdi ki yeminleri sözleri ağlamaları... Aslında hep ben istememiştim onu. Ciddiye bindirmeyen bendim sonda da ben bitirdim ama yine yüzüstü birakip o kıza gitti. Hemde teselli için. Yani binevi kurban psikojisindeyim. Beni mahfedip ona umut oluyor bu çok koyuyor ve uuzldugumude biliyordu. Bir ay oldu tam.. gizli narsist bence zaten herkes kurtuldun diyor bencede öyle hayatımı onun çizdiği sınırlarla yaşamak hep kotu geliyordu iyi oldu ama işte gecmiyor bi turlu kurban psikolojisini aşamiyorum. Başkasına çarpıp kaçmasını bile benim üzerime yıkan bir adam yani.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…