Sevgilim ve ailesi...

superherogirl

Dikkat Prenses Çıkabilir!
Kayıtlı Üye
29 Mart 2010
696
3
Arkadaşlar ben İzmirli bir ailenin tek kız evladıyım.İzmirliliğe bağlamak ne kadar doğru olur bilmiyorum ama rahat yetiştim ben,belirli ölçülerde tabiki.Giysilerime mesela etek boyuma ya da dekolteme ailem kesinlikle karışmazlar ve ben ölçüyü de bilirim zaten.Diz üstü pek az eteğim ve elbisem vardır,askılı tişört ve elbise de giyerim.Düğün ve özel günlerde straplez kesim giysiler de giyerim.Ve denize girerken bikini ama bikini altımın üzerine bikini eteği giyerim.Annemin başı kapalı değil ancak ne elbise giyer ne etek ne de askılı.Kısa kollu giyer mesela.Babam alkol ve sigara kullanır.Canım isterse ben de alkol kullanırım dozu aşmamak ve babama haber vermek şartıyla.Sigara kullanıyorum ama muzdaribim sigara konusunda da bırakacağım inşallah.Babaannem hacı,annem de Kur'an-ı Kerim'i okur,dua eder.Din nedir biliriz yani,orucumuzu tutarız.Sevgilim ve ailesi İç Anadolu'nun küçük,şirin köyden yeni yeni şehirleşme aşamasında olan bir ilinde yaşıyorlar ve buralılar.Ben de burada üniversite hayatımı sürdürüyorum.Allah'a şükür ailem,sevgilim ve sevgilimin ailesiyle aram çok iyi.Ciddi düşünüyoruz,evlilik yani.Ancak gel gelelim bir kaç pürüz var.Sevgilimin ailesi mutaasıp(nasıl yazılıyorsa artık)bir aile.Anne ve babası hacı,evlerinde günah olduğunu düşündükleri için bir tek fotoğraf yok.Ancak benim ailem namaz kılınmasının müsait olduğu odaya fotoğraf koymadılar sadece ve seviyoruz biz duvarda fotoğraflar olsun falan.Babamın yurtdışından gelmiş hediye birkaç viskisi duruyor vitrinde,ki ileride birşey olursa isteme,tanışma falan alkolleri kaldırtmayı düşünüyorum,saygı gereğince.Sevgilimin ailesi ise diz hizası etek,askılı ve straplez giysilere karşılar.Buradaki düğünlerde kadınların oynaması pek hoş karşılanmıyor.Sevgilimin annesi ilahili düğünden yana,babası da tesettür gelinlikten.Ya eğer durum böyle olursa ne yapacağım ben.Aklımda birkaç fikir var,her ne kadar düşünmek için erken olsa da.Ben küçüklüğümden beri straplez gelinlik hayal etmişimdir bu hayalimden vazgeçmek de istemem.Diyorum ki gelinliği Grace Kelly modeli diktirip buradaki düğünde dantelli uzun kollu şekliyle giysem,düğünü de pek oynamalı etmeli yapmasak da sevgilimin annesinin istediği şekilde ilahili yapsak,hatta sadece nikah bile olabilir.İzmir'deki düğünde de sevgilimin ailesinin pek tanıdığı katılmayacağı için hem oynamalı çalgılı falan olsa ve ben izin alarak Grace Kelly modeli gelinliğin dantelini çıkarsam da o gün öyle giysem.Hem onların istedikleri olmuş olur hem benim.Ailesini o kadar çok o kadar çok seviyorum ki anlatamam,saygısızlık etmek,onları kırmak,akıllarında bir soru işareti bırakmak istemem.Onlar da beni en az benim onları sevdiğim kadar çok seviyorlar.Ve o kadar çok hissediliyor ki bu,beni diğer iki gelininden acayip üstün,becerikli ve yakın görüyorlar.Benim aklım çok karışık,şimdiden düşünmeli bence,çok geç olmadan.Bir yanda hayallerim bir yanda saygısızlık etmek istemediğim,kırmaktan deli gibi korktuğum yer yüzüne inmiş iki melek insan var.Yardımcı olursanız çok minnettar olurum.İyi geceler,teşekkürler...

sevgilinin düşüncesi nasıl..

Sevgilimle bu konuyu pek konuşmadım,daha önce bir konu açmıştım buraya sevgilim evlilik konuşmak için erken olduğu fikrinde.Ancak gelinlik söz konusu olduğunda babasına baba sen tesettür gelinlik düşünüyorsun ama onun hayali askılı bir gelinlik demişti.Sevgilim için sorun olacağını pek düşünmüyorum.Çünkü yazın İzmir'de bikini ve askılı tişörtler,etek giyeceğimden haberdar.İzmir bu tür şeylere açık bir yer ve garip karşılanmıyor.Ancak burası bir topuklu ayakkabı bile giydiğinde erkeklerin ve yaşlı teyzelerin dönüp dönüp sana baktığı bir İç Anadolu kenti.

Son düzenleme:
eğer evlenirsen ki; ( hayırlısı ne ise senin için o olması dileğiyle..) hep çift taraflı olman gerekecek.. Bence, kim ve nasıl birisi olduğunu şimdiden görmeliler..

onlar istemeye gelicek diye ickiyi kaldırmak saygı degil onlar size ve hayatınıza saygı gosteriyorsa bu tarz seylere tepki gostermemeli ztn siz neden onlara uymak zorundasınız hem herkesin kendi hayatı..erkek arkadasınızla kendi aranızda halledin kıyafet olaylarınıda kimseyi karıstırtmayın

Son düzenleme:
onlar istemeye gelicek diye ickiyi kaldırmak saygı degil onlar size ve hayatınıza saygı gosteriyorsa bu tarz seylere tepki gostermemeli ztn siz neden onlara uymak zorundasınız hem herkesin kendi hayatı..erkek arkadasınızla kendi aranızda halledin kıyafet olaylarınıda kimseyi karıstırtmayın

Haklısın, katılıyorum..

şahsen bence senin söyledikleirn önce senin de dediğin gibi şehir meselesi değil inanç meselesi siz de elbette inançlısınız ama onlar anladığım karaı ile tam yaşıyorlar sen şimdilik düğündü şuydu buydu öyle böyle kapatacaksın ya evlendikten sonrası ne olacak o zaman da onalrın gelini konumunda olacaksın ve belki de şimdiki dikkat etmelerin bin katı daha çok üstüne düşecekler bu konu da. ama tabi sen bunları kabullendim diyorsan ne ala hepsini de elbette zamanla aşarsınız canım o yüzden dediklerinin hepsini uygula ki zaten sevgilin de tasdikliyorsa problem olmaz. mutluluklar ayrıca

Diğer gelinleri tesettürlü değiller yani ortada
zorlamayla olan ve olacak birşey değil bunu zaten ben kaldıramam.
Babası hani tesettüre girsen yakışır falan gibilerinden
konuştu bana.Ancak X amcacım şimdilik düşünmüyorum zorla da güzellik olmaz
saygı duyarsınız umarım düşünceme dedim.Sen bilirsin tabi kızım dedi.
Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol diyorsunuz kısacası.
Haklısınız yaa.

Haklısınız yaa.

taviz verme cunku birkere tamam dedinmi arkası gelir benim tesetturlu bir arkadasım vardı kıza kayınvalidesi gelinlikde karıstı diye kız nisanı attı bunlar onemli mevzular ailen nasılsa oyle tanıt icki iciyorsa baban cekinme bilsinler kimene onlar sizden kendi dusuncelerini yasam tarzlarını saklamıyorlar bak

Son düzenleme:
taviz verme cunku birkere tamam dedinmi arkası gelir benim tesetturlu bir arkadasım vardı kıza kayınvalidesi gelinlikde karıstı diye kız nisanı attı bunlar onemli mevzular ailen nasılsa oyle tanıt icki iciyorsa baban cekinme bilsinler kimene onlar sizden kendi dusuncelerini yasam tarzlarını saklamıyorlar bak

Evet evet çok haklısınız sağolun.Bazen düşünemiyorum toyluktan mı artık bilmiyorum :) Ya beni sevdilerse bugüne kadar kişilik olarak insanlık olarak sevdiler,hayatta asla savunmadığım şeyleri yalandan da savunmadım onlara yaranmak için.Sonradan öğreneceklerine şimdiden bilsinler daha iyi,nişanlanıp düğün hazırlıkları olduğu zaman bitecekse bu ilişki-sırf bu içki,tesettür yüzünden-şimdi bitsin daha iyi.

canım aslın da ıkı ınsanın da bırbırıne kultur egıtım gelenek gorenek olarak bırbırlerının dengı olmalarını savunan bırıyım .

cunku ılerı de ıllakı sorun cıkıyor ama ,bu senın sevgılıne de baglı .sevgılının sana karsı tutumu nasıl ?

senın degısmen ıcın ısteklerı var mı ? yanı senı oldugun gıbıkabul edıyor mu ? onemlı olanda bu .

Haklısınız yaa.

Sen onları böyle kabul ettiysen onlar da seni bu sekilde etmeliler..
Bizim bir akrabamız vardı kadın, sevgilinin ailesi gibi bir aileydi. Dügünlere gitmezler vs.
Bir gelin aldı, kız acıktı sen gibi diyelim, bir gün mevlütte benim teyzelerime gelinin acık oldugunu ama zamanla zaten kendi istegiyle degisecegini falan söyledi, birlikte yasıyorlardı zaten, cok gecmedi kız kapandı dedigi gibi olmustu ama sonra aslı nedir bilmem, kız evi terketti ve esiyle bosandılar. Ne kadar baskı yapmadıysa da yönlendirme olmustu her konuda, Bir kac sohbetin de Kuran' dan bir sureyi okulda erkeklerin basarılı olması icin okuyun demisti üniv. icin yani, bilmiyorum ama gercekten aileler arası uyum önemli!
Birbirine müdahale etmemek lazım, bunu becerebilmeliler kimsenin hayatı, kimseyi ilgilendirmemeli.
Kendin ol bence, onlar nasıl sizin icin degisemeyeceklerse sizde kimse icin degismeyin..

Son düzenleme:
Sevgilin seni böyle kabul ettiyse kimseye karışmak düşmez. Onları kırmak istemiyorsan da madem iki düğün yapıcaksınız, dediğin gibi yaparsın. Ama sakın seni değiştirmelerine izin verme. Evlendikten sonra ailesine gittiğinizde yine onların tam istediği gibi değil ama senin giyebileceğin kadar kapalı giyinirsin. Karşılıklı saygı lazım bu konularda.

canım aslın da ıkı ınsanın da bırbırıne kultur egıtım gelenek gorenek olarak bırbırlerının dengı olmalarını savunan bırıyım .

cunku ılerı de ıllakı sorun cıkıyor ama ,bu senın sevgılıne de baglı .sevgılının sana karsı tutumu nasıl ?

senın degısmen ıcın ısteklerı var mı ? yanı senı oldugun gıbıkabul edıyor mu ? onemlı olanda bu .

Sevgilimle düşüncelerimiz örtüşüyor genelde.Sadece burada erkekler bayanlara kusura bakmayın da aç kurt gibi baktıkları için ki bu benim de dikkatimi çekti,askılı giymemi ve fazla göğüs dekoltem olmasını istemiyor.Sevgilim babamın alkol kullandığını biliyor,sevgilimle de birkaç kez içki içmişliğimiz var.Bikini konusunda da giyebilirsin tabiki denize pijamayla mı gireceksin diyor.

Sevgilin seni böyle kabul ettiyse kimseye karışmak düşmez. Onları kırmak istemiyorsan da madem iki düğün yapıcaksınız, dediğin gibi yaparsın. Ama sakın seni değiştirmelerine izin verme. Evlendikten sonra ailesine gittiğinizde yine onların tam istediği gibi değil ama senin giyebileceğin kadar kapalı giyinirsin. Karşılıklı saygı lazım bu konularda.

Evet canım,diğer gelinler de öyle zaten buraya-sevgilimin ailesinin yanına-gelirken biraz daha dikkatli giyiniyoruz diyorlar.Öyle işte ya,yaşam tarzı değil mi?Ben onları böyle sevdim böyle kabul ettim onlar da beni olduğum gibi değiştirmeye çalışmadan sevmeli.Bakalım artık hayırlısı...

Madem melek gibi insanlar diyosun o zaman eminim sana karşı bir baskıları olmaz. Gönül bu elbet istedikleri gibi olmanı isterler ki bu da çok doğal. İnsanız sonuçta. Sevgilinin babası senin ağzını aramış ve sen de cevabını vermişsin gayet düzgün bir dille, bundan sonra sana karşı bir baskı uygulanmaz sanmıyorum. Zaten onların bir şey dediği yok anladığım kadarıyla, sen çok sevdiğin için çok hassas düşünüyorsun :) Çok güzel bir şey bu..

Madem melek gibi insanlar diyosun o zaman eminim sana karşı bir baskıları olmaz. Gönül bu elbet istedikleri gibi olmanı isterler ki bu da çok doğal. İnsanız sonuçta. Sevgilinin babası senin ağzını aramış ve sen de cevabını vermişsin gayet düzgün bir dille, bundan sonra sana karşı bir baskı uygulanmaz sanmıyorum. Zaten onların bir şey dediği yok anladığım kadarıyla, sen çok sevdiğin için çok hassas düşünüyorsun :) Çok güzel bir şey bu..

Ben baskıya dayanamam zaten,baskıyla ya da benim hosuma gitmeyecek birşey istendiği zaman benden ya yapmam o şeyi,ya da tam tersini yaparım:)Biraz garip ama.Hey çizelgende bugün düğün gününün olduğu gözüküyor söyle bakayım düğünü mü bırakıp kaçtın yoksa damat beyi yatak odasına kilitleyip kk'ya mı girdin?:)

Ben baskıya dayanamam zaten,baskıyla ya da benim hosuma gitmeyecek birşey istendiği zaman benden ya yapmam o şeyi,ya da tam tersini yaparım:)Biraz garip ama.Hey çizelgende bugün düğün gününün olduğu gözüküyor söyle bakayım düğünü mü bırakıp kaçtın yoksa damat beyi yatak odasına kilitleyip kk'ya mı girdin?:)

ahaha:))) Yok dün evlendik daha doğrusu nikahımız oldu. Haftaya ctesi de başka bir şehirde düğün var ve damat bugün beni bırakıp mecburen düğünün detaylarıyla ilgilenmeye gitti. :))

X