Sevgilim evlenirsek benim giderlerimi karşılamayacakmış gibi kaygılı tutum sergiliyor ne yapmalıyım??

yaaa olayları kafasında çok büyütüyor ben öyle hediye isteyen biri değilim zaten buna kızdım istersem kendi maaşımla gidip alırım ayrıca ailesinin durumu iyi babası iş kurmasına yardımcı olmak istiyor ama kendisi kabul etmiyor ben her şeyi halkedicem diyor

bende çalışıyorum ve istemem kendim alırım ama sevgilim kaygılı olduğu in işiyle ilgili hiçbi şey konuşmak istemiyor buna da sinirliyim,onunda alesinin durumu iyi istese babası iş kuracak ama yıllardır istemiyorum ben halledicem diyormuş

kendi sordu çünkü özel günler için arkadaşlarının eşleri nasıl hediyeler alıyor diye bende anlattığıma pişman oldum
nasil yani kendisi bunu dedi sen de cevap olarak "arkadaşlarim lux hediye istiyor ama kocalari almiyor. bu yuzden üzülüyorlar" mi dedin?

Gider karşılamak başka ,pahalı hediyeler başka bir konu bence.

Yaşın küçük herhalde. Alenen adama pahali hediyeler istesem alir misin demişsin. Hediye desen hadi neyse derdim ama pahali ne demek cok irrite edici. Ekonomiden haberin var mi canim ? Pahali hediye verilen iliski istiyorsan zengin koca bulcaksin adamin durumu belli kredi cekip sana taki mi alsin? Bence olgunlasmadan evlenme.

Arkadaşınızın eşinin ona pahalı hediyeler almamasını anlatmanızın tamamen sohbet amaçlı olduğunu düşünmüyorum. Yemlemişsiniz istediğiniz yanıtı almamışsınız. Böyle şeylerin önden pazarlığı olmaz ayrıca. Zaten yaşayıp görürsünüz, sizin için büyük bir kriterse de ona göre ilerlememe kararı alabilirsiniz.
Erkekler sandığınız kadar saf değiller yolunacaklarını anlayabiliyorlar.

bayby çalışıyorum zaten ben istemem kendim gidip alırım olay benimle ilgili bu tarz şeyler kurup üzülmesine sinirlendim
Tmm işte almazsan sen yoluna ben yoluma demektir o "sen bilirsin". Bence de herkes yoluna gitsin.

Aslında bence iyi olmuş, adam da durumu kavramış, düşünsün karar versin. Tımım ışkım tımım ışkım deyip gırtlaga cökeni de gördü bu gözler. Aynı zamanda aynı maddi imkanlara sahip kişilerle evlendik, ben eşimle çalışıp çabalarken diğer kişi, ben bu telefonu kullanamam,iyisini kullananlardan neyim eksik diye aglıyordu.
Çocugu evliliğe razı etmek için her yolu denemişti oysa, ve durumunu biz bile biliyorduk..

Kendim çalışarak alamadığım veya parasını verirken 10 kere düşüneceğim elimin titreyeceği birşeyi eşimden de istemem açıkçası. Ki cimri erkek gerçekten çekilmez.

Durumu nasıl iyi oluyorki sevgilinizin bunu bu kadar sorun ettiyse sizemi babam iş kuracak ama istemiyorum diyor 9 aydır tanıdığınız sevgiliniz .Ben buna ikna olamadım pek.Madem yaptığı işte çok kazanamıyor ideali kendi işini geliştirmek babasına minnet etmemek de belki.Genede belki babasının ona iş kurma fikrinden haberi yoktur bu bir olasılık ve olma ihtimali yüksek.Sizi çok fazla tanımıyor birliktelik süresi bakın ndan ki kafasındaki imaj bir anda sizi farklı bir kinuma getirmiş .Bence çok erken aileler için daha çözeceğiniz cok şey var.

Belli ki kendi hayatını kendi kurup ailesine bağımlı kalmak istemiyor ama kaygılı olma durumu buna engel oluyordur. Kafasinda sürekli birşeyler kurup onları düşünerek kaygı seviyesi arttıkça zaten adım atmaktan da korkar. Konuşmak istememesi bu durumda ikinizi de zora sokar. Şöyle düşün evlenince herhangi bir durum olduğunda maddi olarak yine senden gizlemek isteyecektir. Bence biraz daha zamana bırak evlilik işini al karşına konuş. Evlilik hayatı paylaşmaktır böyle kafada kurup kendini strese soktukça ilişkiniz de çıkmaza girer.

Ne denir bilemiyorum ki yani buna , pahalı hediyeler alınmadığı zaman üzülen kızların mabadında döneleyen adamlar her şeye tamam deyip sakin olan huzur isteyen kadınlara sırt dönüyorlar bu düzen bozuk …
Milletin derdi bi erkek bulayım onun sırtından geçineyim olmuş şaka gibi hayatlar .

Yani sen de cok sey istiyorsun marka kiyafet falan önemli degil ki zaten, Ben bile marka markasiz kendime alirim ama degerliymis gibi görmem kullanmak icin kullaniyoruz sonucta belki cocuk yanlis anladi belki siz öylesiniz yada yanlis ifade ettiniz bilemiyorum :) bence erkegin karakteri yapisi falan odaklanmaya calis bir seyleri karar verirken seni dahil ediyor mu fikirlerine önem veriyor mu bunlar cok cok önemli seyler evlilikte cünkü tek basina alinan kararlarin evliligin birini mutsuz oluyor gerisi kavga tartisma falan basliyor ortak yolu bulunmadigi zamanlarda iste

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…