Sevgilim antidepresan kullanmaya başladı, kişiliği/karakteri, kararları/sevgisi değişir diye çok korkuyorum.

Benim eşim kullanmaya başladığında aksine duygularını çok uçta sevgisini çoşkusunu gayet net gösterdi eskiden gösteremezdi mutlu hali ile mutsuz halini ayırt edemezdim hep mutsuz gibiydi. Bende kullanıyorum benim kullandığım o anlattığınız etkileri gösterdi. Dünya yansa umurumda değilmiş gibi hissediyorum mesela aylardır ağlamadım desem yeri.
İlaç ve karakter ile tamamen alakalı.
Benim eşim kullanmaya başladığında aksine duygularını çok uçta sevgisini çoşkusunu gayet net gösterdi eskiden gösteremezdi mutlu hali ile mutsuz halini ayırt edemezdim hep mutsuz gibiydi. Bende kullanıyorum benim kullandığım o anlattığınız etkileri gösterdi. Dünya yansa umurumda değilmiş gibi hissediyorum mesela aylardır ağlamadım desem yeri.
İlaç ve karakter ile tamamen alakalı.
Peki eşinize karşı sevginiz değişti mi? Ya da tahammülünüz? Yoksa ikiniz için de çok iyi oldu ve ilişki daha da harika diyebilir miyiz?

Bak sen şu antidepresana neler de yapıyormuş öyle🤔 ayırıyor, sevmemesinş sağlıyor. Biz burda ne konular okuduk, çok dişli gördüğümüz kvler bile ayrıramadı sevenleri, bi antidepresansa çağresi, duymasın bunu erkek annesi.

Neyse bişey olmaz içsin 😎

Başligi okuyunca kusura bakmayin ama güldüm minnacik 10 mg lik bi antidepresan dediginiz o kadar seyi yapamaz korkmayin yani daha sakin ve daha huzurlu oluyor insan baska bi etkisini goremedim keske karakterimizi degistirsede bu kadar hassas ve ince düsunceli olmasak ama.maalesef hic biseyi degistirmiyo ama sizde de anksiyete var gibi geldi bana

Başligi okuyunca kusura bakmayin ama güldüm minnacik 10 mg lik bi antidepresan dediginiz o kadar seyi yapamaz korkmayin yani daha sakin ve daha huzurlu oluyor insan baska bi etkisini goremedim keske karakterimizi degistirsede bu kadar hassas ve ince düsunceli olmasak ama.maalesef hic biseyi degistirmiyo ama sizde de anksiyete var gibi geldi bana
Dediğiniz gibi oluyor ise çok daha güzel olacak muhtemelen herşey. Sanırım benim de bir görünmem gerekiyor bütün işlerimi aksattı bu korku.deneyimleyerek cevap verdiğinizi düşünüyorum ve teşekkür ediyorum.

Peki eşinize karşı sevginiz değişti mi? Ya da tahammülünüz? Yoksa ikiniz için de çok iyi oldu ve ilişki daha da harika diyebilir miyiz?
Sevgim azalmadı tabi ama boşverebiliyorum artık. Yani olsa da olur olmasa da çok bayılmıyorum gibi bi durum var. İlişkimiz ilaçları alınca daha olgun olmaya başladı ben geri çekildim oda yakınlaştı ortasını bulduk aslında

Şimdi ben ne yazsam ban alacağım.
Allah askina bu kadar bilgisiz olmayın ya.

Bazı şeylere daha cesur olabiliyorsunuz ilaç kullanırken eskiden herşeye susar ağlardım sonra kendim olma cesaretim oldu tabi o halimi kimse beğenmedi 😃 Kısaca kendisi olur başkası olmaz sevgiliniz o da şansınıza artık

Kuruntunu anlayabiliyorum, çünkü eski erkek arkadaşımda ben anti depresan kullanırken böyle şeyleri kafasında kuruyordu tamamen değişmemden korktuğu için. Sonuç olarak tedavi sonrası ruhen iyileştim daha mutlu, pozitif, takıntısız birisi haline geldim. Ama ilişkimde zaten mutlu değildim sadece bağlılık duygusu yüksek birisi olduğum için bitirmem gereken zamanda bitiremedim, ne zamanki sağlıklı düşünebilmeye başladım o zaman ilişkiyi bitirdim. Demem o ki, bu sorduğun sorunun cevabını ve ileride ne olacağını, bugüne kadar yaşamış olduğunuz ilişki ve şu an yaşadığınız ilişkinin durumu belirleyebilir. Eğer ilişkinizde yol kat etmişseniz, mutlu zamanlarınız ağır basıyorsa, birbirinizden memnunsanız, keyif alıyorsanız, sıkılma, bunalma hissedilmediyse, araya ciddi soğukluklar girmediyse sorun olmaz. kısacası ilişkiniz, hayat mücadeleniz ve temponuz esnasında birbirinizin az biraz tatili olabildiyseniz endişelenecek hiç bir şey yok. Sevgilinizin ruhen daha iyi hissemesi, daha sağlıklı düşünebilmesi size olan sevgisini azaltmaz aksine size olan sevgisini daha iyi yansıtmasını sağlar. Tedavi sonrası kafasındaki ve ruhundaki yorgunluk vb. her şeyden arınacağı için, ilişkiniz hakkında daha önceden almış olduğunuz kararları tazeleyerek dahada iyisini alabilirsiniz. Klişe olacak ama geçmişiniz geleceğinizin aynası olabilir bu soruların cevabını ararken.

Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 7 yıldır süren bir ilişkim var, bir şekildr herşeyi düzenledik, maddi olarakta kendimizi hazır hissettiğimizden geçen perşembe ciddi ciddi planlar yaptık.Cuma günü psikiyatriste gidecekti sevgilim, gitmiş ve antidepresana başlatmış doktor.İlaç 10mg'lik birşey ve takıntılar için gitti.
İlaç ile ilgili o kadar çok yorum o kadar çok bilgi okudum ki, aldığımız bütün kararlar /planlar boşa gidecekmiş, bana olan sevgisi bitecek tutumu ise tamamen umursamaz olacakmış gibi hissediyorum.Bir daha bemlr eskisi gibi içten içe deli gibi gülmeyecekmiş, beni gördüğü için öylesine çok mutlu olmayacakmış gibi geliyor.Okuduğuma göre bu ilaçlar ortalamaya yakın bir duygudurumuna sahip olmanızı sağlıyor, ne uç bir sevinç ne de uç bir üzüntü. Yanında deli gibi mutlu olmadığı birini insan neden sürekli görmek ister ki? Olsa da olur olmasa da olur tutumuna geçmesine sebep olacak bu ilaçlar diye çok korkuyorum. Tam herşey oturdu, ulaşmamıza, sürekli birlikte olmamıza çok az kaldı derken bu ilaçlar ödümü koparıyor. Daha başlayalı 3 gün oldu, bir aya sonra tamamen göreceğim sonuçları muhtemelen Bu korku ile oturup beklemek beni çom yoruyor ve çok üzgünüm herşey halloldu düzene girdi derken böyle birşeyin çıkmasından.Rahatlamasını, takıntılarından kurtulmasını çok istiyorum, çok seviyorum umarım bu rahatlama benden gitmesine de sebep olmaz.Neler atlattık birlikte, sürekli beraber olmamıza bu kadar az kalmışken...

Sizden ricam böyle belli bir süre sonra ilişkilerin ortasında iken antidepresana başlayan bir sevgili ile birlikte olma deneyimleri olan birileri varsa benimle paylaşması.Gerçekten korkuyorum çünkü tüm planlarımızın, hayallerimin boşa gitmesinden...
Teşekkürlerko
Çok komiksiniz.Sizin gibi düşünenler yüzünden insanlar psikiyatr yada psikoloğa gitmiyor,kullanılan ilaçları sanki zehir gibi görüyor Ve ortalık mutsuzluktan geberen piskopatlarla dolu oluyor

X