Sevgilim antidepresan kullanmaya başladı, kişiliği/karakteri, kararları/sevgisi değişir diye çok korkuyorum.

oxytocine

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2019
17
6
36
Merhaba arkadaşlar,
Yaklaşık 7 yıldır süren bir ilişkim var, bir şekildr herşeyi düzenledik, maddi olarakta kendimizi hazır hissettiğimizden geçen perşembe ciddi ciddi planlar yaptık.Cuma günü psikiyatriste gidecekti sevgilim, gitmiş ve antidepresana başlatmış doktor.İlaç 10mg'lik birşey ve takıntılar için gitti.
İlaç ile ilgili o kadar çok yorum o kadar çok bilgi okudum ki, aldığımız bütün kararlar /planlar boşa gidecekmiş, bana olan sevgisi bitecek tutumu ise tamamen umursamaz olacakmış gibi hissediyorum.Bir daha bemlr eskisi gibi içten içe deli gibi gülmeyecekmiş, beni gördüğü için öylesine çok mutlu olmayacakmış gibi geliyor.Okuduğuma göre bu ilaçlar ortalamaya yakın bir duygudurumuna sahip olmanızı sağlıyor, ne uç bir sevinç ne de uç bir üzüntü. Yanında deli gibi mutlu olmadığı birini insan neden sürekli görmek ister ki? Olsa da olur olmasa da olur tutumuna geçmesine sebep olacak bu ilaçlar diye çok korkuyorum. Tam herşey oturdu, ulaşmamıza, sürekli birlikte olmamıza çok az kaldı derken bu ilaçlar ödümü koparıyor. Daha başlayalı 3 gün oldu, bir aya sonra tamamen göreceğim sonuçları muhtemelen Bu korku ile oturup beklemek beni çom yoruyor ve çok üzgünüm herşey halloldu düzene girdi derken böyle birşeyin çıkmasından.Rahatlamasını, takıntılarından kurtulmasını çok istiyorum, çok seviyorum umarım bu rahatlama benden gitmesine de sebep olmaz.Neler atlattık birlikte, sürekli beraber olmamıza bu kadar az kalmışken...

Sizden ricam böyle belli bir süre sonra ilişkilerin ortasında iken antidepresana başlayan bir sevgili ile birlikte olma deneyimleri olan birileri varsa benimle paylaşması.Gerçekten korkuyorum çünkü tüm planlarımızın, hayallerimin boşa gitmesinden...
Teşekkürlerko

Benim eşim kullanmaya başladığında aksine duygularını çok uçta sevgisini çoşkusunu gayet net gösterdi eskiden gösteremezdi mutlu hali ile mutsuz halini ayırt edemezdim hep mutsuz gibiydi. Bende kullanıyorum benim kullandığım o anlattığınız etkileri gösterdi. Dünya yansa umurumda değilmiş gibi hissediyorum mesela aylardır ağlamadım desem yeri.
İlaç ve karakter ile tamamen alakalı.

Değişir tabi akıllım. Evliler boşanmasınlar diye antidepresan asla ama asla kullanmaz. Hasbelkader kullanırsak haftasına boşanıyoruz.

Şaka bir yana, bir şey olmaz korkma.
O kadar ayri kaldim ki bu yorumlardan özledim 😁😁😁

Canım canim türk filmi gibi olmuşsunuz ondan sana geçmiş 😆

Benim eşim kullanmaya başladığında aksine duygularını çok uçta sevgisini çoşkusunu gayet net gösterdi eskiden gösteremezdi mutlu hali ile mutsuz halini ayırt edemezdim hep mutsuz gibiydi. Bende kullanıyorum benim kullandığım o anlattığınız etkileri gösterdi. Dünya yansa umurumda değilmiş gibi hissediyorum mesela aylardır ağlamadım desem yeri.
İlaç ve karakter ile tamamen alakalı.

Yanıtınız için çok teşekkürler.

Benim kuzenim de aşırı derecede değişimler oldu kimseden çekinmiyor korkmuyor aşırı Bi cesaret verdi ilaç

O kadar şey okumussun ama bosa okumussun valla😄
Antidepresan icmeyen insan sayısı ne kadar az çevrene baksana icenler gayet normal. Okb varsa gecirir azaltir sinirini azaltir budur yanj ne kadar buyutmussun bdaha arastir bence olmamış bu.

Benim kuzenim de aşırı derecede değişimler oldu kimseden çekinmiyor korkmuyor aşırı Bi cesaret verdi ilaç
Siz kuzen için konu acansiniz galiba cesareti geldi falan diye? Onlar öyle etki etmez yaninda ek takviye aliyordur o 😄 cevremde kac insan içiyor hiç böyle bir şey ne gördum ne duydum ,😄

Siz kuzen için konu acansiniz galiba cesareti geldi falan diye? Onlar öyle etki etmez yaninda ek takviye aliyordur o 😄 cevremde kac insan içiyor hiç böyle bir şey ne gördum ne duydum ,😄
Ediyormuş doktor ilacı değiştirdi

Ediyormuş doktor ilacı değiştirdi
Kac mg verdi ilk gidisinde o doktora gitmesin bidaha o zaman 😄 o ne öyle hapla karakteri değişimi sasirdim anlamda veremedim. Elimizi carpsak antid. İçine gelen dunya da 😄kuzen kendi gidip hepsini kendi yorumladiysa inanmam kuzeninize yanindaysaniz o zaman inanabilirim

Kac mg verdi ilk gidisinde o doktora gitmesin bidaha o zaman 😄 o ne öyle hapla karakteri değişimi sasirdim anlamda veremedim. Elimizi carpsak antid. İçine gelen dunya da 😄kuzen kendi gidip hepsini kendi yorumladiysa inanmam kuzeninize yanindaysaniz o zaman inanabilirim
bu sefer özele gittik doktor ilaçların böyle etkisi var dedi aşırı cesaret verip intihar da eden varmış yani bilmiyorum artık

Ne alaka ya çok saçmalamışın bende kullanıyorum antidepresan hemde 100mg ama kimseye karşı bi duygu değişimi yaşamadım çok yanlış anlamışın sen olayı

X