Sessiz ve babıldamayan bebek

Bu testlerde ne gibi sorular vardı hiç detay hatırliyor musunuz? Neleri sorguluyorlar acaba

Bu testlerde ne gibi sorular vardı hiç detay hatırliyor musunuz? Neleri sorguluyorlar acaba
Ekran süresi, komut alma, oyun kurma -devam ettirme ( cee gibi) , kelime sayısı ( bilinçli anladığı kelime ) , göz teması ve bakım vereni tanıma gibi.

Hatırlayabildiklerim bunlar

Denver de de küpleri elden ele geçirmek, bardağa atıp,çıkarmak vs

Cevap icin tesekkur ederim

9 aylık garip olacak fakat ekran varmı hayatınızda yani sadece bebek çizgi film diye düşünmeyin sizin izlediginizde dahil. Gün içinde acarmisiniz TV.

9 aylık garip olacak fakat ekran varmı hayatınızda yani sadece bebek çizgi film diye düşünmeyin sizin izlediginizde dahil. Gün içinde acarmisiniz TV.
Yok hayır hic ekran yok. evimizde tv bile yok. Bebeğime kendim bakıyorum. Bazı seylere özendikçe ters tepebiliyor sanırım. Çok dikkat ediyorum derken ..

Yok hayır hic ekran yok. evimizde tv bile yok. Bebeğime kendim bakıyorum. Bazı seylere özendikçe ters tepebiliyor sanırım. Çok dikkat ediyorum derken ..
Olabilir. Siz devamlı konusun iş yaparken. Ne yapıyorsanız o an. Şarkılar söyleyin. Alıcı dili iyidir sonradan açılır.

Ben de bebeğimin sessizliğini çok dert ediyordum. 10 aylıkken bile sesi yoktu, ne çığlık ne babıldama arada bir eeee aaaa gibi ses çıkarıyordu ama aşırı nadiren. Oyun oynatırken çıt yoktu sadece ağlarsa sesi çıkıyordu. Maşallah 11 aylıkken hafif başladı 13.ayda 21 kelimesi vardı şimdi 14 aylık oldu yeni kelimeler ekledi maşallah
9.5 aylık yürümüştü. Göz teması, iletişimi şu an maşallahı var görenler şaşırıyor doktoru dahil.

Bu çocuk hep sessiz sinema gibi derdim o zamanlar üzülürdüm. Ama her şeyi anlardı gel derdim gelirdi 8 aylıkken emekleyerek. Gelince de alkışlardım. Her şeyi alkışla öğrettim otur deyip kendim oturttum sonra da aaaa oturdu diye alkışladım derken maşallah şimdi ne desem anlıyor. 13.aydan beri de taklitleri inanılmaz arttı maşallah. Ne yapsam anlık taklit ediyor, anne de diyorum anne diyor muz de diyorum muuu diyor her kelimeyi deniyor ama anlamını bilerek söylediği 24 kelimesi var şu an maşallah.
Ne yaparsanız anlatın mesela su içirirken Sanaaaaa suuu içiriyorummmm suuuu suuu suuu. Suu içtiiiiii gibi uzatıyorum baktım ki babıldama yok konuşma geç olacak hemen bunlara başladım ve çok işe yaradı. Şimdi susayınca”buu buuu”diyor, aaaa suuu istediiiiinnn hemen sana su veriyorum diyorum, su içtiiiin diyorum hep abartılı şekilde vurgulu konuşuyorum onunla.

Çok içimi rahatlatan bir mesajdı tesekkür ederim bu hafta yavaş yavaş başladı babildamalar ama dediğiniz gibi yine de cok sessiz.bir gün tek tük var diğer gün yok.umarim biz de sizin gibi oluruz. Çok erken yürümüş sizin bebeginiz muhtemelen tüm enerjisini harekete aktarmış sağlıkla büyüsün hepimizin cocukları cevap için teşekkür ederim

Rica ederim ne demek inşallah sizin bebeğiniz de böyle bir anda açılacaktır
Bol bol konuşun, ben çok faydasını gördüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…