Poğaçalar Şekerli poğaça tarifi

vizontele

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
623
2
41
Arkadaşlar; hamuru böyle hafif şekerli olan ama içi peynirli maydanozlu olan bir poğaça tarifi istiyorum. Kendi yaptığınız hamuruna şeker katılan bir poğaça tarifiniz varmı? Ben bunu bir misafirlikte yemiştim ama tarifini isteyemedim. :1no2:

2 çay bardağı ılık süt
2 çay bardağı şeker
200 gram margarin bir paketin yarısından fazlası oluyor.
3 yumurta yaş mayanın yarısı.
mayayı ılık sütle eritip içine şekeri margarini,yumurtayı karıştırıyoruz.aldığı kadar unu ekleyip poşete sarıp sıcakta bekletiyoruz mayalanması için.daha sonra içine ne malzeme istersen ekle.tepsiye dizip 10 dk.kadar tepsidede mayalandırıyoruz.üstüne yumurta sarısı sürüp fırınlıyoruz.umarım beğenirsin.
afiyet olsun..

benim bir tane var canim

2veya bir paket yas maya
4kasik seker
bir kahve kasigi tuz
bir bardak sivi yag
2bardak ilik su
bir kilo un

yas mayaya sekeri ve ilik suyu ilave edip erit daha sonra tuz ve sivi yagi katip karisdir en son ununu ilave et ve yogur canim
daha sonra ister harc koyup sekillendirirsin ister sade hic birsey eklemeden sekil verirsin her iki türlüsüde cok güzel oluyo ve yaptigim zaman herkez bayiliyo inan

umarim yardimci olabilmisimdira.s.

ne demek tatlim yardimci olabildiyssek ne mutlu bize
denersen eger begenip begenmediginide paylasirsan cok sevinirima.s.

bende pohaca tarifimi yazayim ama super pamuk gibi yumusak oluyor
2kilo un
2 su bardagi ilik sut
2 su bardagi siviyag
2 su bardagi ilik su
yarim su bardagi seker
1 yas maya
tuz
4-5 adet haslanmis patetes catalla ez

bu malmezemelerden hamuru yap ve dinlendir. istedigine bagli ic malzemeyi koyarsan pisman olmazssin arkadasim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…