Şekerim yok diaformin başlandı Pcos için

Dnzkzzzz

Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2024
148
-8
Kızlar selammmm.. ben pcosum çocuk isiyorum olmuyor. Çok detay var yazmiyim şimdi. Bugün kadın doğuma gittim doktor değerlerimin Pcos için normal olduğunu söyledi. Çok kolay gebe kalabileceğimi söyledi. Ama olmuyor dedim kendisine. Bana şeker hastası olmadığım halde diaformin başladı. Adetin ikinci günü gel femara başlayalım dedi. Eşimden sperm testi istedi benden amh değeri istedi. Hepsini anladım diaformin ne alaka sormaya da çekindim o an. Pcos için dedi ama ben şeker hastası değilim ki. Var mı şekeri olmayıp kullanan ?????

Ben de bugün gittim bana da başladım gizli şeker insülin direnci hesaplanıyor gebeliği kolaylaştırıyormuş ben de başlayacağım

PCOS şeker hastalığının bir benzeridir ama tip 1 veya tip 2 içerisine dahil değildir. Diaformin başlaması iyi olmuş bozuk insülin ve şeker değerlerinizi düzeltecektir bir zararı yok zayıflatmanın yanında yumurtalıkları da düzgün çalıştırmaya yarar.

Ben de pcosum bana da glukofaj vermişti, sen farkında değilsin muhtemelen pcosların çoğunda insülin direnci de oluyor. Akşam yemekten sonra ağırlık çökmesi ya da öğlen yemeğinden sonra işe odaklanamama gibi belirtilerin var mıydı?
Şeker metabolizması düzelince hem hormonlar daha düzenli çalışıyor hem de kilo alımını önler pcosta kilo alımı çok oluyor. Doktorun iyi yapmış bence.

Şeker haplarının bir zararı yok hayat kaliteni arttırır zayıflamana yardımcı olur hiç sıkıntı etme keske bana da verse doktor. Ayşegül çoruhlu videolarında aslında herkesin ufakdozda da olsa şeker ilacı kullanmasının uzun bir Yaşam için katkıda bulunacağını anlatmıştı. Buna istinaden yazıyorum 🌼

PCOS şeker hastalığının bir benzeridir ama tip 1 veya tip 2 içerisine dahil değildir. Diaformin başlaması iyi olmuş bozuk insülin ve şeker değerlerinizi düzeltecektir bir zararı yok zayıflatmanın yanında yumurtalıkları da düzgün çalıştırmaya yarar.
Ben bıraktım kullanmayı maalesef. Beni mahvetti sabahları mide bulantısıyla uyanıyordum. Alışamadım ya herkeste oluyor mu ki böyle 😪😂

Ben bıraktım kullanmayı maalesef. Beni mahvetti sabahları mide bulantısıyla uyanıyordum. Alışamadım ya herkeste oluyor mu ki böyle 😪😂
PCOS un hicbir tedavisi yok. Doktorum kilo ver düzelir demişti sonra kilo verip 175 boy 55 kiloyla doktora gittim yani kuru kemiktim hala sol yumurtalığımda polikistik görüntü var dediler. Bununla yaşamayı öğrenmemiz lazım göz rengi kadar net bir hastalık değişmiyor. Şuan kilom 60larda seyrediyor ara ara hala gidiyorum yine geçtiği yok. Bu hastalıkta DHEA-s isimli zayıf bir erkeklik hormonu hep yüksek çıkar kıllanma da artış yapar ve meme kanserine yatkınlık... meme muayenelerinizi ihmal etmeyin!!

X