Şeker Testi Yaptırdım. Yardım Eder misiniz?

equal33

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2008
16
0
Herkese selam arkadaşlar. 25 haftalık gebeyim ve dün şeker testi yaptırdım. Sonuçlarını aldım ama yüksek galiba:S Yardımcı olur musunuz?

Glukoz Tolerans Testi

Sonuç: 160
Referans Aralığı: <145

Değerler bu şekilde. Bunun anlamını bana açıklarmısınız ?

canım 145 den yukarısı malum yüksek oluyooo
benimde 210 larda cıkmıştı.şu an diyet yapıyorumm
........

canım 140 dan yukarı rısklı..doktor sana dıyet verecek
benım 138 cıkmıştı tatlıdan uzak dur demıştı..

biraz yüksek çıkmış,ama yemek yedikten sonra yaptırdıysan sonuca güven olmayabilir cnm,bu sonuca göre dr,un 100 gr.lık şeker yükleme isteyecektir,ona aç karnına gidiyorsun ve 3 saat aralıklarla senden kan alıyorlar,geçmiş olsun cnm.

benim ilk yaptırdığımda 146 çıkmıştı doktorum yüksek dedi 100gr lık ikinci bir test istedi 3 saat arayla yapılıyor onda normal çıktı hiç endişelenme çok yüksek değil ki olsa bile diyetle normal seviyeye düşüyor

oke teşekkür ederim yorumlar için.

Doktorum bugün gösterdim 2. bir test istedi. Haftaya 100 gramlıktan yaptırcam bakalım.

oke teşekkür ederim yorumlar için.

Doktorum bugün gösterdim 2. Bir test istedi. Haftaya 100 gramlıktan yaptırcam bakalım.
benim de ilk yükleme yüksekti 2. Gayet normal çikti endişelenecek bişi yok seninde 2. Yükleme eminim normal çikacaktir hem sonra fazla yüksek değil 200 den sonrasi sorun oluyo zatenednin değerler,in diyetle normale düşürülebilir ama tabi 2. Yüklemende yüksek çikarsa ki inşallah çikmaz.

arkadaşlar ben 26 haftalık hamileyim ve geçen hafta doktora gittim fakat benden şeker testi falan istemedi. acaba bu test şart mı? herkesin yaptırması gerekli mi? cevap yazarsanız sevinirim

Şu ana kadar ben kimi gördüysem herkes bu testi yaptırmış. Bence bir doktoruna sor bu test yapılmayacak mı diye?

arkadaşlar ben 26 haftalık hamileyim ve geçen hafta doktora gittim fakat benden şeker testi falan istemedi. acaba bu test şart mı? herkesin yaptırması gerekli mi? cevap yazarsanız sevinirim

bencede yaptırmanda fayda var arkadaşım.mutlaka doktorundan istetmelisinn
tabi benim nacizane fikrimma.s.

Güncelliğini yitirdiği için konunuz kilitlenmiş olup sorularınız için konu sorumlusu (moderator) ile iletişime geçebilirsiniz.a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…