Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Bir de artık o 20 25 bin maaşlar da eridi, yani gözümüze çok gelen maaşlar artık eğitimli insanların yaşayabileceği standartları karşılamıyor. Şöyle ki Esenyurt’ta bile kiralar çok yüksek, 10 bin ortalama olarak. Artık insanlar kötü ilçelerin E5’e yakın olan düzgün bölgelerinden ev tutuyorlar. Bizim o bölgedeki kiracılarımız artık akademisyen, memur, polis, asker, mühendis, grafiker. Neden? Çünkü artık ortalama üstü maaşı olanlar bile kalburüstü yerlerde kira veremiyorlar.

Selena koskoca kadın olmuş, kocadan harçlık alıyor; para nasıl kazanılıyor veya evin bütçe idaresi nasıl olur bilmiyor. Kocası bir ay buna idareyi verse de dünya kaç bucak görse veya biraz da olsa çalışma deneyimi kazansa da nasıl para kazanılıyor anlasa. İnsanlara bol bol akıl dağıtıyor. Dünyadan haberi yok.
Doğru diyorsunuz artık o paralar para bile değil. Yoksulluk sınırının bile altında kalıyor. Ama bu kafalara yoksul diyince akıllarına Afrika’da inek pisliğinin içinden buğday toplayıp yiyen insanlar geliyor.

Valla 5-6 gün neden olur bilmiyorum ben tek gece yatmıştım mapusta bi arkadaşa klavyem sürçmüştü kelime hatasından 🫢🤣
Ama sen PKK ve parti isimlerini Yanyana getirmiş olabilir misin
Terörist yaftası yapıştırmış olabilir misin
Atatürk e hakaret etmiş olabilir misin
Atatürk’e hakaret eden adamları övmüş olabilir misin
Ne bileyim neden 5-6 gün olur bilenler yazar
İlk ceza 1 gün oluyor sonraki cezalarda giderek artıyor süre

Kendi kendine pimpirik yapıp kendini küçük görmüşsün sadece. Kompleksi olmayan bir insan bu sözleri diyemez.
Çok güzel İngilizcen olduğunu düşünüyorum. Bir arkadaş daha var kafayı bana takıp getto da getto diyen, O'nun İngilizcesinin de güzel olduğunu düşünüyorum. Ne açıktan ne de içimden bu kadınlar salak(senin deyiminle) diyerek asla geçirmedim. Ben de bir kadınım. Aksine sizleri kültürlü kendini geliştirmiş insanlar olarak görüyorum. Sizin fikrinizden olmayan insanları eğitimsiz, cahil diyerek kendi içinizde küçük gören yine sizsiniz.
Vicdanım gerçekten rahat...
Benim Fransızcam var ama İngilizcem orta seviye vardır ya da yoktur. Öğrenip öğrenmemek benimle alakalı. Tekrar tekrar ısıtıp ortaya koyarak kendini yoruyorsun sadece, çünkü ben amacımı da kendimi de biliyorum.
Amacım başka olsaydı sana özel mesaj atıp yanlış başlık attığımı kabul etmezdim. Sonra şimdi mi aklına geldi diyorsun, ilk gün yazdığım mesajdan bahsetmeyip inatla arkamdan konuşmaya, günahımı almaya devam ediyorsun. Utanacak birşey yaptığımı düşünmüyorum. Bence senin bu konuda kendini bi sorgulaman gerekiyor.
Dyson ile ilgili mesajımda iki arkadaş aramızda konuştuk, ciddi manada soru sordum orada. Onlar bana tepki vermezken, algı yaratmak, sırf "bakın Akp zihniyeti" demek için yapmadığın kalmadı. Beni sevmeyebilirsin ben de seni sevmiyorum. Ama saygıda mecbursun. Benim de mecbur olduğum gibi..
Bazen mesajlarımı alıntılayıp itina ile açıklama yapıyorsun. Diğer fikirlerimi de paylaş da bu kadın gerçekten doğruları diyebiliyor diyeyim.
Sen diyorsun bilmeyen de inanıyor sana katılıyor. Şöyle bir göz ucuyla bakıp geçen de bunların hepsi böyle diyebiliyor.
Ama buradan bakınca amacı sadece nefret yaymak olan biri gibi görünüyorsun. Hem kültürlü bir kadınsın hem de öfkesinden insanlara rahatlıkla haksızlık yapabilecek bir kadın. Bir kaç kişiyi etrafına alıp bakın bize bunu bunu diyor demekle içini rahatlatırsın sadece. İçinde biriktirdiğin şu öfke seni yer bitirir de sonra farkına varamazsın.
İki lafından biri döviz, euro, togg, dyson... Artık ciddi manada siyasetle ilgilen ya da arkamdan konuşmayı bırak. Ya da bana ayırdığın şu vakti çocuğuna ayır...
Ben sana müsait zamanımda senin mesajlarından alıntı yaparak detaylı cevap vereceğim. 🫠

Hazirliklar baslasin
Screenshot_20230427_150054_Gallery.jpg

Annem 5 vakit namazında ama hiç akp ye oy vermedi. Şimdi zorla kadına şampanya içirecekler 🤣
İnsanlarda şampanya alıp kutlayacak para var mı acaba 😞
Kaç para uleeen bi flüttttt repliği geldi aklıma 🫢
Onlar dini sömürebildikleri kadar sömürüyorlar, alakalari yok Müslümanlikla.
Ellerine gecse kafalarimizi büyük bir iştahla keserler
Zaten adamin biri cikip acik acik soylemisti keserim bicerim diye de ceza almadi😂

Annem 5 vakit namazında ama hiç akp ye oy vermedi. Şimdi zorla kadına şampanya içirecekler 🤣
İnsanlarda şampanya alıp kutlayacak para var mı acaba 😞
Kaç para uleeen bi flüttttt repliği geldi aklıma 🫢
Eşimin ailesi de aynı şekilde 5 vakit namaz kılıyor ama Akp den haz etmezler, o kadar üzülüyorum ki bu insanlara dinsiz yaftası yapıştırmalarına, onları destekleyenler müslüman, desteklemeyenler hain, zillet, s.rtük, çapulcu…biz de alkol tercih etmiyoruz ama evde bi tane şarap var onu açıcam 🍷

Eşimin ailesi de aynı şekilde 5 vakit namaz kılıyor ama Akp den haz etmezler, o kadar üzülüyorum ki bu insanlara dinsiz yaftası yapıştırmalarına, onları destekleyenler müslüman, desteklemeyenler hain, zillet, s.rtük, çapulcu…biz de alkol tercih etmiyoruz ama evde bi tane şarap onu açıcam 🍷
Tokusturalim🥂

Eşimin ailesi de aynı şekilde 5 vakit namaz kılıyor ama Akp den haz etmezler, o kadar üzülüyorum ki bu insanlara dinsiz yaftası yapıştırmalarına, onları destekleyenler müslüman, desteklemeyenler hain, zillet, s.rtük, çapulcu…biz de alkol tercih etmiyoruz ama evde bi tane şarap var onu açıcam 🍷
Ya secde ya şampanya diyorlar utanmadan. Her inanan onları takdir etmek ve onlara oy vermek zorunda çünkü. Asıl onlar ne yapacaklar 14 Mayıs gecesi. Bunu düşünsün önce 🫢🤣

Onlar dini sömürebildikleri kadar sömürüyorlar, alakalari yok Müslümanlikla.
Ellerine gecse kafalarimizi büyük bir iştahla keserler
Zaten adamin biri cikip acik acik soylemisti keserim bicerim diye de ceza almadi😂
Hangi biri ceza aldı ki🙄
Gidecekler ve ülkem daha yaşanır hale gelecek.

Zamaninda ecevite demedikleri kalmadi, hasta adam yakistirmasi bile yaptılar, sağlığı yerinde değil artik biraksin dediler. Yilllllllaaar önce Erdoğanın kucuk bir cocuga 23 nisanda verdigi koltugunda söylediği cümleler su, "kalkmamak uzere oturma bu koltuğa, cunku bu zamana kadar kalkmamak uzere oturanlar bu ulkeye cok sey kaybettirdi"
Sen de hastasin iste artık, birak başkalarına, hicbir sebepten degilse bu sebepten birak ya, olene kadar oturmak zorundalar mi orada! Merkele bu yuzden hayranim, ceketini alip edebiyle gitti ki biz onu cok severken!

Ya secde ya şampanya diyorlar utanmadan. Her inanan onları takdir etmek ve onlara oy vermek zorunda çünkü. Asıl onlar ne yapacaklar 14 Mayıs gecesi. Bunu düşünsün önce 🫢🤣
Onların kendini haklı zannetmesi ve bizim kesinlikle her zaman en haklı olmamız.. 🥰Müslümanlık en başta kul hakkı yememektir. tarafını seç yaparsan seçeriz insanları camiden de soğuttular onu da söyliyim insanlar camide siyaset dinlemek istemiyor ve sabırlarının sonuna geldi artık

X