Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Geçen yaşadığım bir şeyi anlatayım kısaca uzun olursa da affola ;

Geçen kızımı bir avmde oyun parkına götürüyorum öncesinde de bi mağazaya girdim bir iki bir şey alayım diye az önce bahsettiğim Kazak veya Kırgız hanımefendinin yanında kızımın yaşlarında bir kızı vardı benim kızı görünce çantasını bir kurcaladı şeker eline geldi versem mi vermesem mi ikilemde kaldı annesine sordu annesinden onayı alınca kızıma verdi benim kızımla birlikte bir sarıldılar sonra ben de çantamdan çikolata çıkardım kızıma vermesini söyledim birbirlerine bir şey söylüyorlar dilleri farklı ama öyle bir mutluluk vardı ki size anlatamam sonra kasa kuyruğuna gittik onlar da gitti başka bir bayan benim kızıma ne dedi biliyor musunuz "ona sarılma uzak dur onlardan hastalık geliyor" ben şok daha sonra kızımı oyun parkına götürdüm tesadüfen yine bu yabancı hanım ve kızıyla karşılaştık onlar da girdiler oyun alanına kızımla öyle güzel oynadılar ki çocukların dili çok güzel dilleri uymasa da ne güzel anlaşıyorlar ben de o bayan gibi yapsaydım o kişileri ötekileştirse miydim yaa ben çocukların ağzından "onlarla oynama sakın onlar Suriyeli" diye duydum. Bu çocuklara ırkçılığı kim öğretiyor mesela peki o Suriyeli çocukların suçu ne hadi büyüklere ben de kızıyorum ama çocuklar hassas konum ne ara ırkçı olduk biz bu topikte bile yeri geliyor medeni bir şekilde fikir beyan edemiyoruz biz Türkler birbirimize karşıt olmuşuz kendimizden olmayanı yaftalıyoruz bilmiyorum sadece üzülüyorum şu kirli siyasetten de nefret ediyorum biz toplumu ötekileştiriyorlar onlar ise tonlarca paralarını almaya devam ediyorlar şu süreçte seçimden çok deprem bölgesi konuşulacakken ülkenin haline bak
Ayyy bu dedigini bizim çocuğun sınıf öğretmeni yapıyor ona ne dicez!!
2 Iraklı göçmen var sınıfta, hoca onlarla oynamayın diyor cocuklara, ne kadar birleştirici bi öğretmen...!
Hayır kızım, tabii ki onlarla oyna, konuş, bilmediklerini öğret, yardımcı ol dedim.
Beraber resim çiziyorlar. Benim kızım o kıza Türkçe okuma öğretiyor kitaptan ve onları gören öğretmen kızıma aferin diyor, bu ne perhiz bu ne lahana turşusu durumu.

O kiz cocuguyla, annesiyle konustum tanıştım, amacım en azından burda yasayacaklarsa adapte olarak, bizdeki dogrulari, kuralları öğrenerek yaşamalarını, topluma uymalarını sağlamak. Bu da ötekileştirmemekten geçiyor.

“Şaşarım o efendilerin perişan akıllarına! Hep biliyoruz ki memleketimizin başına gelen felaketlerin çoğu şahsi idareden gelmiştir. Bu kadar geri kalmamızın başlıca nedenlerinden biri de odur. Biz öteden beri böyle bir idareyi bertaraf etmek için mücadele ettik. Şimdi nasıl olur da benim ayrı yoldan gitmekliğim, yeniden devlet hayatında, tarafımdan böyle bir çığır açılması istenebilir.”

Kaydederim ben bunu.
Çok güzel şarkı.
Ezberleyip söyler dinlerim. Sag ol ❤️
Rica ederim :) Bende çok severek dinliyorum, sanatçının diğer parçaları hep Arapça ve pek sevemedim ama bu çok keyifli olmuş. İrlanda ezgileriyle birleşince değişik hoş bir şey çıkmış ortaya. :KK36:

X