Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Siyaset bilimi bitirdim,
Çok güzel :)
her branşın pratikte yansıması bu ,herşey kitaplardan ibaret degil...
Bilgiyi tüketerek var olmayı sevmiyorum bağlantı kurmak ,benzetme yapmayı tercih ediyorum...
Sadece ben anlamadım zannediyordum ama başkaları da anlamamış. Rica etsem benzetme yapmadan bizim anlayacağımız şekilde açık büfe-sabit fiyat olayını açıklar mısınız :) Teşekkürler

Binali Yıldırım: Cumhurbaşkanımız olmasaydı, Afrika, Avrupa kıtlık içindeydi​

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım: Türkiye, bölgenin teminatıdır. Cumhurbaşkanımız olmasaydı, Afrika, Avrupa kıtlık içindeydi. Ukrayna'daki tahıl koridorunun açılmasını Cumhurbaşkanımız sağladı.​

14 Eylül Çarşamba 2022 Saat: 21:42

Çok ilginç değil mi? AKP’nin ileri gelenlerinin basın demeçleri sanki tek bir kalemden çıkıyor gibi, aynı konu başlıkları kullanılarak farklı isimler tarafından sık sık benzer açıklamalar yapılıyor böylece halkın aklında yer ediyor, iyi bir strateji.

Binali Yıldırım: Cumhurbaşkanımız olmasaydı, Afrika, Avrupa kıtlık içindeydi​

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım: Türkiye, bölgenin teminatıdır. Cumhurbaşkanımız olmasaydı, Afrika, Avrupa kıtlık içindeydi. Ukrayna'daki tahıl koridorunun açılmasını Cumhurbaşkanımız sağladı.​

14 Eylül Çarşamba 2022 Saat: 21:42

Çok ilginç değil mi? AKP’nin ileri gelenlerinin basın demeçleri sanki tek bir kalemden çıkıyor gibi, aynı konu başlıkları kullanılarak farklı isimler tarafından sık sık benzer açıklamalar yapılıyor böylece halkın aklında yer ediyor, iyi bir strateji.
Abla bunlar kopyala yapıştır gidiyorlar çünkü, hiçbir şey kimsenin kendi fikri değil.
Tornadan cikma konusmalardan bir örnek için bkz;
İkisi arasında 4 sene var;

Bu cesareti nereden alıyor acaba anayasa suçu işleniyor resmen.
JHükmete oy verecek kadınalrımız bir daha düşünseler keşke.
Cumhur ittifakının ortaklarından hüdaparın başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu; milletvekili olmak İçin mecliste yemin edecek misiniz sorusuna
Bakıcaz demiş. Onlar İçin bu yemini etmenin zor olduğunu buradan da anlıyoruz.
Türklük ile ilgili sıkıntısı olan bir partiye oy verecekler düşünsün bakalım.

Cumhur ittifakının ortaklarından hüdaparın başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu; milletvekili olmak İçin mecliste yemin edecek misiniz sorusuna
Bakıcaz demiş. Onlar İçin bu yemini etmenin zor olduğunu buradan da anlıyoruz.
Türklük ile ilgili sıkıntısı olan bir partiye oy verecekler düşünsün bakalım.
Kemikleşmiş kitle var bu ülkede gözleri kapalı gene verirler bunlara.
Biz kadınlar için son seçim artık,bu rejimi isteyende bir zahmette sonradan ah vah etmesin geleceğimiz noktanın hali belli işte.

Bu cesareti nereden alıyor acaba anayasa suçu işleniyor resmen.
JHükmete oy verecek kadınalrımız bir daha düşünseler keşke.
İçerik yok; ama haber olarak neyi paylaştığını anladım. Anayasa'nın değiştirilmesi teklif dahi edilemez; ilk 4 maddesi devletin yapısı, nitelikleri, başkenti, dili, bayrağı, marşı. Bunları değiştirmek demek yeni devlet kurmak demek ve bu bir suç.

Bu %1 oyu olmayan, “Hizbullah bana göre bir terör örgütü değildir.” açıklaması yapmış bir parti başkanı; Anayasa’yı değiştirmeyi geçtim, yeni Anayasa’nın nitelikleri hakkında ahkâm kesebiliyorlar!

Kemikleşmiş kitle var bu ülkede gözleri kapalı gene verirler bunlara.
Biz kadınlar için son seçim artık,bu rejimi isteyende bir zahmette sonradan ah vah etmesin geleceğimiz noktanın hali belli işte.
Kadınlar yollayacak onları zaten.
Resim kursuna gidiyorum. İki tane emekli kadın öğretmenin konusmasina kulak misafirligi yaptim.Kurban bayramında alacakları 15 binle neler yapacaklarını düşünüyorlardı.Oyle keyifle dinledim ki onları.

Bende açamadım. Kaldırılmış.
Kendi sayfasında haber duruyor hala,bende açılıyor sayfada.
İçerik yok; ama haber olarak neyi paylaştığını anladım. Anayasa'nın değiştirilmesi teklif dahi edilemez; ilk 4 maddesi devletin yapısı, nitelikleri, başkenti, dili, bayrağı, marşı. Bunları değiştirmek demek yeni devlet kurmak demek ve bu bir suç.

Bu %1 oyu olmayan, “Hizbullah bana göre bir terör örgütü değildir.” açıklaması yapmış bir parti başkanı; Anayasa’yı değiştirmeyi geçtim, yeni Anayasa’nın nitelikleri hakkında ahkâm kesebiliyorlar!

Bende açolıyor haber kısmı,olmazsa onedio sayfasından bakabilirsin habere.
Nelerine güveniyrlarsa artık boylarınan büyük laflar ediyorlar artık.
Resim kursuna gidiyorum. İki tane emekli kadın öğretmenin konusmasina kulak misafirligi yaptim.Kurban bayramında alacakları 15 binle neler yapacaklarını düşünüyorlardı.Oyle keyifle dinledim ki onları.
İnşallah öyle olurda,bazı kadınlarımız hala devam diyor üzücü aslında.
15 binlede gene bişiler yapılır .

Kıyamam, verdikleri zam, markette üç poşet doldurmayacak kadar, ikramiye bile sadaka gibi; ama özellikle şu dul emekli hanımlara zam yapmadılar; çok üzüldüm. Çoğu en azından üç kuruş da üç kuruştur deyip, zamlı maaşa göre plân yapmış; zamsız yatan maaşlar, ikramiyenin bile onlara az yatması çok canımı sıktı. Kim bilir belki kimi torununa bir şey alacaktı, kimi gidecekti bayramlık etek, kazak, eşarp alacaktı. Gerçekten bunu okuyunca içim ısındı.

İnşallah öyle olurda,bazı kadınlarımız hala devam diyor üzücü aslında.
15 binlede gene bişiler yapıyapılır
Telefonu bozulmuş kurban bayramına kadar idare edeyim de 15 bin yatacak ya onunla alacağım diyordu. Diğeri de tatile gidip yiyeceğim diyordu.
O bazılarına denilecek çok şey var. Tuzu kuru olanlara hadi diyorum ya öbürleri 🫤

X