Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Ben size abla derim siz benden yaşça çok büyüksünüzdür, ben neyi nasıl anlayacağımı iyi bilirim teyzeciğim siz biraz daha okuma yapın tam anlamlandıramıyorsunuz. Sizin fikrinizi de merak etmemiştim, yazmasanız da olurmuş.

Ben sana bizzat örnek olarak yeterim. Ben bütün haber kanallarını izliyorum :)

herkesin davasi kendi degil ulkesi olmali ben tum yazismlari takip edemiyorim bi geliyorum 15 sayfa yazilmis oluyor ..guncele geliyorum

yeri geldi cahil denildi bana burda ..ben zaten kendimin cok zeki ve bilmis biri oldugunu dusunmuyorum aman suna laf sokayim aman sunu asagilayayim falan

etrafimdan yasadiklarimdan ornekleyerek anlatmaya calisiyorum .insallah anlatabilmisimdir kendimi :)

Kabullenilemeyen bu insanların varlığı değil aslında, taşıdıkları zihniyet ve ülkenin öz vatandaşlarının kazanamadığı haklara damdan düşercesine sahip olmaları.

İlk suriyeli mülteciler geldiğinde sınıra sıfır bir ilçede görev yapıyordum. Silah sesleri, bombalar, canını kurtarmak için sınırdan geçen çocuk çocuk yüzlerce insan. Okullarda yardım topladık, insanlar evlerini açtı, yatak yorgan verdi, sonra kamplara alındılar. Kampa gitmeyenler şehrin içinde huzursuzluk yarattı, hastanelerde öncelikliydiler hastalarımız kapıda kaldı. Kampta israf zirve yaptı. Bizim yuvarlak ekmeklerin dışını yiyip içini attılar, hatta ekmeklerin içini oyup kültabağı niyetine kullandıklarına kocam şahit, kampa sayıma gittiklerinde gözüyle gördü. Yattıkları yerden gelen yardımları beğenmez oldular. Sonra şehre yayılıp hırsızlık yapmaya millete sarkmaya taciz etmeye başladılar. Ahlakı bozukların sayısı gün geçtikçe arttı. Tavşan gibi de çoğaldıkları için sayıları katlanarak artıyor. Ülkenin düzelmeye çalışan demografik yapısı ortadoğuya döndü. Bunlar türkiyenin doğusunda bizden farklı bir kültürle yaşayan türkiye halkı gibi de değiller. Bambaşka bir zihniyetleri var. Zamanında bunlara kucak açanlar neden tiksindi diye düşünmüyorsun. Yaşadığın can sıkıcı bir örnek tabi ki çocuklarını dışlamamalı aksine kucaklamalıyız ki kültürümüze uyum sağlayıp bize benzesinler ama ahlaksız yetişkinlerini görünce çocuklarına sıcak davranmak gelmiyor ki çoğu insanın içinden. Ne yapalım ülke ortadoğu karması mı olsun, devlete kısıtlatmadığımız özgürlüklerimizi bu insanlar yüzünden yaşayamaz hale geliyoruz. İyisi de var tabi ki, birebir tanıyan insanlar onlara kötü davranmıyor ama kimsede önüne gelene kucak açacak hal kalmadı.

bende bulamadim eski konuyu

ne mantigimi anlayacaksin ki ben duz mantik bir insanim oyle hesap kitap yapmam yapamam

Neden gaz bulundu şahlandık gibi küçümseyici yorumunuz var siz Türk değil misiniz? Ülkemde doğalgaz bulunduğu ve çıkarıldığı için ben çok mutluyum açıkçası bana bedava yapar yapmaz bu hiç umrumda değil yemin ediyorum anlayamıyorum bu kadar küçümsenmemeli bu kadar yani

Biz net olanı anlıyoruz

Evet katılıyorum ben de aksini söylemiyorum zaten iktidarın Suriye ve mülteci politikası yanlıştı diye farklı bir şey söylediğimi sanmıyorum aynı şeyleri söylüyoruz ben yanlış mı anlattım acaba hastanelerde 10 kişiden yarısı Suriyeli

Bak işte sen nasıl herkesi izleyip dinliyosan ben de öyle yapıyorum.

Bana Nutellayı bedava da verseler cebime tonla da para verseler Fransa veya benzeri ülkelerde yaşamak istemem doğruya doğru soğan ekmek yerim diyeceğim de soğan pahalı diyecekler biraz sabır yeni mahsül soğan çıkacak düşecek fiyatı da

Ben tarafsız sadece gerçekleri olduğu gibi aktaran bir kanalın varlığına inanmiyorum keşke şu medya biraz tarafsız kalıp insanlara herseyi olduğu gibi aktarabilse ister iktidar tarafından olsun ister muhalefet burada birbirimizi bu kadar yemezdik

Büyük konuşma Allah nasibini nerede verecekse oraya gidersin.. Bir GÖNDEREN var.. İnşallah düşer.

Sen de birşeylerin değişmesini istiyorsun, kişi bazında bakma, Bursa’da çok mülteci var, geçen metro da arkadaşımı taviz etti diye kocası suriyeli birini dövmüş, buranın kültürüne ayak uyduramıyorlar bu bir gerçek ve bizden iyi yaşıyorlar, şehir hastanesi gebe izlem odasına giremezsin, küçücük kızlar doluşmuş hepsi hamile , resmen onların, bi türlü sıra gelmedi, başlarım böyle işe diyip özele gitmek zorunda kaldım. Sağlık sistemi iyi çalışıyor diyorlar bilmiyorum ben öyle olmadığına şahit oluyorum malesef..

ben gecen bunu yazacaktim iyi aklima getirdin niloya ..

eskiden sogan ekmek yerim yine idare ederim denirdi..gecen 3 tane orta boy sogana 6 lira 42 krs verdim

o gun 2 sogan yemekte kullanildi
diger soganida idare etmek icin 2 ye bolup kullandim

bu zamanda 4 kisi sogan ekmek yesen
1 ekmek bir sogan = 7 lira simitten bile pahali

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…