Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Geçen yaz Mudanya feribot iskelesine gitmek için otobüs durağında bekliyoruz valizleri ile birlikte İngilizce konuşan turistleri sıradaki bir teyze Suriyeli sandı ve başladı laflar söylemeye zaten turist bayanın Suriyeli değil de Arap aslı olduğu belli oluyor örtü bağlama şekillerinden biliyorum Uludağ'da da fazlaca görüyoruz çünkü teyzeyi uyardım teyze onlar Suriyeli değil turist feribota gidiyorlar oradan da İstanbulda havalanına gideceklermiş diye teyze aaaa dedi 😂😂yani her gördüğünüz de yurdum vatandaşı veya mülteci değil açıkçası ben ülkem dışında birileri tarafından böyle itilsem bir daha o ülkeye gitmem

Teşekkür ederim iyiyim.turistlik yerlerdeler avm deler nerede olacaklar başka?
Genellikle yazdıklarını okumuyorum.Ama cok istiyorsan; senin için makbul olan nedir? Öyle de gelirim.
Ülkede yabancı sayısı evet artıyor geçen bir mağazada önümdeki de arkamdaki de yabancıydı bu hafta gittiğimde de önümdeki de ya Kazak ya da Kırgızdı

Ulaşım bedava olduğundan insanlar fazla yüklenmiş olmasın. İzmirde o yüzden oldu çünkü bu görüntüler
Üstelik trafiğe de takılmamak için de olabilir bayramda Bursa'da öyle bir trafik vardı ki İstanbul'u aratmadı bugün mesela otobüsü tercih ettim bulunduğum duraktan otobüs beni almadı çok kalabalıktı başka bir otobüs durağını tercih ettim

Evet yazdım kız çok tatlı söylemiş 🤣çocuklar elbette siyasete malzeme olmamalılar zaten Kılıçdaroğlunun kasıtlı bastığına inanmıyorum üstelik seçim üstü böyle bir şeyi yapar mı yahu biri ya özellikle koydu ya da dalgınlıklarına geldi yorgunluktan yerde ne var diye mi bakacaklar
Bugün 23 Nisan,onların günü. Ve bir çocuğun kameralar önünde, etrafında korumalar ile siyaset konuşturulması çok kızdırdı beni.
Yavrucuk sevimli,konuşması çok sevimsiz.Konuşturanlar ise çirkin.

Bugün 23 Nisan,onların günü. Ve bir çocuğun kameralar önünde, etrafında korumalar ile siyaset konuşturulması çok kızdırdı beni.
Yavrucuk sevimli,konuşması çok sevimsiz.Konuşturanlar ise çirkin.
Evet kesinlikle çocuklar her türlü pis oluşumlardan uzak olmalı çocuklar ve hayvanlar ince çizgimdir ❤️

Çok haklısın Abla..
Seccade daha çok secdeye gidildiğinde dizler yere değince ağrımasın diye kullanılır. O acı hissedildiğinde namazdaki mana kendini vermişlik kaybolabilir. Yani halısız kuru bir zemin için konuşuyorum.
Ya da zemin temiz değilse vakit çıkacaksa temiz bir örtü ile ya da seccade ile kılınabilir.
Seccade sadece bir araç. Nasıl ki ilahi dinleyince sevaba girildiğini sananlar var bu da onun gibi bişey..
Ablacım dinimi 20 yıl önce öğrenmedim, yanlışlarım vardır elbette ama söz konusu dinimse Kuran‘ı okumak dahil her türlü bilgiyi çokça araştırırım, Peygamber efendimiz dahi taş toprak üzerinde kılmış ama yaşadığı coğrafya çok sıcak olduğundan, sıcak taşların toprakların üzerinde namaz kılmak sahabeyi zorladığından ibadetlerinden geri kalmasınlar eziyet gibi görmesinler diye zamanla hasırların üzerinde kılmaya başlamışlar, seccadenin tarihçesi bile Peygamber efendimizin ölümünden nice sonra.

İnsanın ameli Salih olsun, su, seccade hatta ezanın duyulmadığı olmadığı bir yerde bile güneşin dünyaya düşüş açısına göre namaz vaktini tayin eder, toprakla taşla teyemmüm eder, toprak üzerinde namazını kılar.

Ablacım dinimi 20 yıl önce öğrenmedim, yanlışlarım vardır elbette ama söz konusu dinimse Kuran‘ı okumak dahil her türlü bilgiyi çokça araştırırım, Peygamber efendimiz dahi taş toprak üzerinde kılmış ama yaşadığı coğrafya çok sıcak olduğundan, sıcak taşların toprakların üzerinde namaz kılmak sahabeyi zorladığından ibadetlerinden geri kalmasınlar eziyet gibi görmesinler diye zamanla hasırların üzerinde kılmaya başlamışlar, seccadenin tarihçesi bile Peygamber efendimizin ölümünden nice sonra.

İnsanın ameli Salih olsun, su, seccade hatta ezanın duyulmadığı olmadığı bir yerde bile güneşin dünyaya düşüş açısına göre namaz vaktini tayin eder, toprakla taşla teyemmüm eder, toprak üzerinde namazını kılar.
İslam dini kolaylık dinidir. Her şartta bir kolaylık sunulmuş Elhamdülillah..

Sinir bozucu tarafı o zaten. Togg, Tcg, İha, Siha, gaz derken önüne mutlaka soğan koyup milletin ihtiyacını küçümsüyorlar. Dolap düzenledim, kıyafet atılan kutular var ya, utandım oraya atmaya, eski onlar, kimse kullanmamalı, çöpe atalım diyorum ama bir yandan da bilemiyorum işte bana eskidir belki. Layık görmüyorum kimseye.
Yırtığı lekesi yoksa ama kıyafet kumbaralarına atmaya da utanıyorsanız poşetleyip konteyner yanına koyun, ben yıllardır öyle yapıyorum, gerçekten ihtiyaç sahibi olup da içinden kendisine uyanları alıp kalanını başkalarına bırakan garibanlar var, benim evin hemen karşı kaldırımında çöp konteyneri var, salon pencerem konteynere bakıyor, bazen müzik dinlerken ya da boş boş etrafa bakıp gecenin sessizliğindeki huzuru yaşamak için pencereden bakarım o konteynerlere gelenleri bir görseniz içiniz acır, beni fark ederler de utanırlar diye onlar gelince pencereden çekiliyorum, sizin kimseye layık görmediğiniz o kıyafetler var ya bazen bir çocuğun bazen bir genç kızın mutluluğu oluyor :KK43:

Benim bulunduğum ilçe de yunan dolu. Günübirlik gelip ,dolu dolu cantalarla gidiyorlar.
Biz geçmişte Yunan Rum Ermeni Gürcü Arnavut Kürt Türk hepimiz bu topraklarda yaşamış milletiz ne ara böyle ırkçı olduk anlamıyorum hep Fransızları en çok ırkçı sanırdım ama biz millet olarak çok daha ırkçıyız

Biz geçmişte Yunan Rum Ermeni Gürcü Arnavut Kürt Türk hepimiz bu topraklarda yaşamış milletiz ne ara böyle ırkçı olduk anlamıyorum hep Fransızları en çok ırkçı sanırdım ama biz millet olarak çok daha ırkçıyız
Sağımız solumuz Suriyeli Afgan dolunca öyle oluyor niloya

Geçen yaşadığım bir şeyi anlatayım kısaca uzun olursa da affola ;

Geçen kızımı bir avmde oyun parkına götürüyorum öncesinde de bi mağazaya girdim bir iki bir şey alayım diye az önce bahsettiğim Kazak veya Kırgız hanımefendinin yanında kızımın yaşlarında bir kızı vardı benim kızı görünce çantasını bir kurcaladı şeker eline geldi versem mi vermesem mi ikilemde kaldı annesine sordu annesinden onayı alınca kızıma verdi benim kızımla birlikte bir sarıldılar sonra ben de çantamdan çikolata çıkardım kızıma vermesini söyledim birbirlerine bir şey söylüyorlar dilleri farklı ama öyle bir mutluluk vardı ki size anlatamam sonra kasa kuyruğuna gittik onlar da gitti başka bir bayan benim kızıma ne dedi biliyor musunuz "ona sarılma uzak dur onlardan hastalık geliyor" ben şok daha sonra kızımı oyun parkına götürdüm tesadüfen yine bu yabancı hanım ve kızıyla karşılaştık onlar da girdiler oyun alanına kızımla öyle güzel oynadılar ki çocukların dili çok güzel dilleri uymasa da ne güzel anlaşıyorlar ben de o bayan gibi yapsaydım o kişileri ötekileştirse miydim yaa ben çocukların ağzından "onlarla oynama sakın onlar Suriyeli" diye duydum. Bu çocuklara ırkçılığı kim öğretiyor mesela peki o Suriyeli çocukların suçu ne hadi büyüklere ben de kızıyorum ama çocuklar hassas konum ne ara ırkçı olduk biz bu topikte bile yeri geliyor medeni bir şekilde fikir beyan edemiyoruz biz Türkler birbirimize karşıt olmuşuz kendimizden olmayanı yaftalıyoruz bilmiyorum sadece üzülüyorum şu kirli siyasetten de nefret ediyorum biz toplumu ötekileştiriyorlar onlar ise tonlarca paralarını almaya devam ediyorlar şu süreçte seçimden çok deprem bölgesi konuşulacakken ülkenin haline bak

Sağımız solumuz Suriyeli Afgan dolunca öyle oluyor niloya
Ama olabilir de hemen farklı bir bakış açısına bürünmemeliyiz Amerika'da Fransa'da kaç çeşit insan yaşıyor örnek vereyim Fransa siyahiler ve beyazlar bir arada yaşıyor üstelik Fransa çok ırkçı bir millettir sadece siyahi değil Paris'te birçok kürt kardeşimiz yaşıyor acaba onlar orada ötekileştiriliyor mu ben çok merak ediyorum. Bursa'da merkezi bir semt var Çarşamba diye geçiyor şuan orası bildiğiniz Şam oldu çok Suriyeli var ve biz hiç iyi bakmıyoruz kızıyoruz bazen kendi kendime diyorum yanlış mı yapıyorum ben de mi ötekileştiriyorum ama iktidarın Suriye ve mülteci politikası yanlıştı önceden bir bebek arabası ile otobüse binebiliyorken bugün otobüs beni almadı ilk defa da yaşamıyorum bunu kaç kez belediyeye şikayette bulundum.

Fransızlar ırkçı değiller. Aralarında var nadiren de olsa, ama çok hoşgörülü sevecen insanlar..

Sürprizlerle dolusun niloya !
Alintiladigin yazımdan sadece Yunan a mi takıldın.Dolu dolu cantalarla gitmesi herhangi birsey düşündürdü mu sana.
Ayrıca ırkçılık ve milliyetçilik farklıdır .

X