Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Bundan ne köy olur ne kasaba. Kendi parasını alın teriyle, zorluk çekerek kazanmış biri olsa, ev geçindirmek ne demek bilse bu kadar yüksekten atamazdı; insanların sorunlarını küçümseyip, akıl(!) vermeye kalkmazdı. Ulan sebze alamıyorsa insanlar, telefon alamıyorsa, kıyafet alırken elli kere düşünüyorsa, neden çalışıyor ki bu insanlar? Bundan büyük sorun olabilir mi?

Kılavuzu püskül olanın, neyse….
Esaretinin farkında bile değil. Şimdi dedi ya uykum geldi, gidiyorum. Hesap vermeden gidemiyor. Geçen sefer de acıktım gidiyorum derken açıklama gereği duydu hamileyim diye. Bilmiyor ki biz onun gitmesine ya da oruç tutmamasına takılmayız. Ama alışmış hesap vermeye.

Arkadaşlar.Ben bir konuda fikirlerinizi merak ediyorum. Burada bilgi dağarcığı Derya Deniz olan arkadaşlar var.ozellikle de tarih öğretmenimiz var.
Ortaçağda da hristiyanlik çok geri idi. Din adamları cennetten arsa satarak para elde etti. Rönesans yaşadılar.
Şimdi Ortadoğu geri. Eğitim seviyesi düşük. Dinin kullanıldığı yerlerde halk neden fakirlediyor. Adamlar kendi topraklarından çıkan petrole sahip olamıyorlar.
Neden?

Atatürk sizin saltanatınızı silmiş, kendine tarihçi diyen mısır koçanını kılavuz belleyip onun ezber cümleleriyle Atatürk’ü itibarsızlaşmaya çalışsanız ne çalışmasanız ne! Tavşan dağa sürtmüş, dağın da çok umrunda! Lideriniz her 10 Kasım’da başını eğip içtima veriyor:KK66:

Yavf selena dedi onu diyorm.. neyi alıyor ayrıca babadan zengin değilse parttime calısıp aldıgı bi akıllı saattir başka? Ekonomik verileri alım gücünün düştüğü boyutu artk alıp atamayacagım nasılsa bi önemi yok.. orta yaslılar eşşek gbi calısıp cocuguna eksiklik yaşatmamanın derdinde.. eskiden ev araba miras bırakabilirken simdi telefon, tablet bırakcaklar işte napsnlar paramız pul değerinde
Evet maalesef bu bir gerçek bakalım seçim sonucunda halk ne düşünüyor göreceğiz gerçekten merak ediyorum açıkçası anket sonuçları her yerde o kadar farklı ki kötü olaylar olmadan hayırlısıyla şu seçimden de çıkalım kaza bela olmadan

Arkadaşlar.Ben bir konuda fikirlerinizi merak ediyorum. Burada bilgi dağarcığı Derya Deniz olan arkadaşlar var.ozellikle de tarih öğretmenimiz var.
Ortaçağda da hristiyanlik çok geri idi. Din adamları cennetten arsa satarak para elde etti. Rönesans yaşadılar.
Şimdi Ortadoğu geri. Eğitim seviyesi düşük. Dinin kullanıldığı yerlerde halk neden fakirlediyor. Adamlar kendi topraklarından çıkan petrole sahip olamıyorlar.
Neden?
Sebeplerden birini tahmin ediyorum sadece Sanayi devrimini yaşamadıkları için sanırım.

SANAYİ DEVRİMİNİN SONUÇLARI
  • İşçi Sınıfının Ortaya Çıkışı ve Sosyalizmin Doğuşu.
  • Sömürgeciliğin Yayılması
  • Bilimsel ve Teknik Gelişmelerin Hızlanması
  • Genel Refahın Artması

Evet maalesef bu bir gerçek bakalım seçim sonucunda halk ne düşünüyor göreceğiz gerçekten merak ediyorum açıkçası anket sonuçları her yerde o kadar farklı ki kötü olaylar olmadan hayırlısıyla şu seçimden de çıkalım kaza bela olmadan
En fazla ölürüz zaten daha kötü ne olabilir ki

Neden?
Ortaçağ Avrupa'sı karanlık dönemi kilise baskısı sebepli yaşadı.
Örneği çoktur,gemicilerin açılıp dünyayı keşfetmesini istemedikleri için dünyanın tepsi şeklinde olduğunu çok uzaklaşırlarsa ölüm çukurundan dünyanın boşluğuna düşeceklerini,kiliseye uğramayan (para:)hristiyanların gerçek dindar olmadığını ve depremlerin bu sebeple olduğunu,dünya bir hayvanın boynuzları üzerindedir,uslu bir hristiyan olmaz kiliseye bağış yapmazsan o hayvan kızar ve boynuzlarını sallar depremler oluşur şeklinde onlarca empoze hakim.

En başta okullar, okullarda okutulan kitaplar,kütüphaneler kilise tekelindeydi.2+2=5 diyorsa kilise 5'tir.Sorgulamak dinden çıkmaktır.Ki kilise dinden de çıkartabilir:)

Krallara tacını kilise takar,yöneticiyi kilise belirlerdi.Kilise'nin onayladığı kütüphaneler ve kitaplar olurdu. Sorgulanmak,araştırılmak,öğrenmek kilisenin işine gelmediği için Coğrafi Keşifler,Sanayi Devrimi ve Rönesans ile kilisenin şarlatanlığı ortaya çıkar.

Reform (din yeniliği)bu şekilde ortaya çıkar.Ve Avrupa'nın uyanışı dediğimiz Aydınlanma Devri başlar.Avrupalı artık sorguluyor,okuyor, merak ediyordur.

Avrupa,Orta Doğu her yerde mevzu aynı aslında
Mürekkebin akmadığı yerde kan akar.Ya savaşla ya da eğitimsizlik ile.

Eğitim bu sebeple çok önemli.Eğitimin çağdaş ve tarafsız olmadığı her coğrafya bu yüzden kaybediyor.Başlarında bir diktatör olsun,olmasın.

X