Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
İlla ekmek alamayacak durumami gelelim,onu mu istiyor sunuz?Açız ama insanca yaşamaya!
Yok tabikide kimsenin öyle olmasını istemem niye işteyim onu istemek pekte insancıl bı davranış olmaz ama burdakilerde çok abartiyolar yani inanmak gelmiyo iki gün önce avmye gittim ve malum yemek yerlerinde iğne atsan yere düşmeyecek sekilde

Akp ye veririm .
Ülkeler arasinda dolastim bir cok seyi gördüm . Ülkelerin ekonomi durumunu da gordugum icin ....fazla gidi gidi yapmama gerek yok hakkini yemeyim erdoganin güzel hizmetleride oldu . Onu karalayamam diyer partilere bakildiginda en cok erdogan isi yürüttü isterse adami sevmeyelim . Zaten konu sevip sevmek degil burda vatan icin kim daha cok hismet ettigi faydasi oldugu söz konusu . ...
Evet evet "yürüttü."

Yok tabikide kimsenin öyle olmasını istemem niye işteyim onu istemek pekte insancıl bı davranış olmaz ama burdakilerde çok abartiyolar yani inanmak gelmiyo iki gün önce avmye gittim ve malum yemek yerlerinde iğne atsan yere düşmeyecek sekilde
Koskoca ülkeyi gördüğünüz alışveriş merkezleri ile mi kıyaslıyor sunuz?Parası olan yer,bu da mı gözünüze batıyor.Mesela benim de yazın tatil yerlerindeki krallar gibi tatil yapan yabancılar gözüme batıyor ve çok üzülüyorum ülkemin haline.

Sorgulamiyorum niye sorgulayın sizin vereceginiz parti çok mu mükemmel burda sunuda anladık burdaki herkes aç o kadar fakirki ekmek alamiyolar ama niyeyse hiç inanmiyorum hep yalan
Siz böyle yazınca Ankara'nın işlek bı caddesi geldi aklıma, ellerinde dürüm döner, çöpü dokmusler yere, güya yemek arıyorlar. Çöpten yiyorlar. Dilenci takımı bunu tarz haline getirdi. Her zaman her dönem her ülkede alt gelir grubu vardır.

Bunu sanki genelinde böyle hepimiz çöpten yiyoruz gibi anlatmak aşırı saçma geliyor bana . Biz yardım edecek insan bulamıyoruz. En fakir tanıdığım gelişmemiş bı Anadolu ilçesinde yaşıyor. İki dairesi var. Kirada oturmak zorunda konum ve iş yüzünden . Kocası tamirci.

Kiyasladigimi söylemedim. Ama ekonomi olarak her yer cöktü bunu da almanyada yasayan biri olarak benden cok daha iyi bilmelisin ki almanyada cok pahalasti .. yakinda orda butun sistem degisecek cocuk parasi dediginiz seyde olmicak suan acisi cikmadi belki ama gelecek senelerde kitlik baslicak cok sey baslicak ondan sonra bu sözümü hatirlarsiniz umarim . Yani kisa ve öz ekonomin kötü olmasi erdoganin bir sucu yok . Düsünsenize erdogani bütün avrupa birligi isteniyor sizce neden ? Türkiye git gide gücleniyor bagimsizlasiyor . Suan bizler bunu hissedeniyoruz hersey ates pahalisi ama insallah bizden sonraki nesiller gorur .

Anlamadım? Ne demeye getiriyorsunuz .
AKP ye oy veririm dedin ya, artık karalanmaya hazır ol. Çünkü karşıt görüşe saygıları yok. 😅
Yeter ki Erdoğan de.. Yazdığın cümleden imla hatası bulup oradan vururlar.
Geçen birisi arkasından kovalar gibi Erdoğan düşmancılığı yapıp harfleri birbirine geçirip yazmıştı. Ama onun mesajlarına beğeni yağmuru geldi. Neden ? Çünkü Erdoğan'a oy vermiyor 😅

Bu konuda pek konusmak istemiyorum herkesin kendisine göre bir yasantisi var tecrübesi var. . . .
Bizim hayatımız heder oldu be Rabia
İnsanların yüzünden gülüşünü çaldılar hayallerini çaldılar
Ama güzel günler göreceğiz güneşli günler

Siz böyle yazınca Ankara'nın işlek bı caddesi geldi aklıma, ellerinde dürüm döner, çöpü dokmusler yere, güya yemek arıyorlar. Çöpten yiyorlar. Dilenci takımı bunu tarz haline getirdi. Her zaman her dönem her ülkede alt gelir grubu vardır.

Bunu sanki genelinde böyle hepimiz çöpten yiyoruz gibi anlatmak aşırı saçma geliyor bana . Biz yardım edecek insan bulamıyoruz. En fakir tanıdığım gelişmemiş bı Anadolu ilçesinde yaşıyor. İki dairesi var. Kirada oturmak zorunda konum ve iş yüzünden . Kocası tamirci.
Benim sorularıma neden cevap vermiyorsunuz ? Banlanmadan önce ekonomi dersi vereceğinizi söylemiştiniz dersiniz bu mesajla bitti galiba ?

Ya arkadaş bu dışarda yemek yiyenler kahve içenlerle zorunuz ne sizin ya?
Napsın insanlar hiçbir yere çıkmasın mı? Sabah işe git aksam eve gel, dört duvar arası yaşasın mı?
Belki ayda bir kere çıkıyor, o anda avmde sen gördüğün sırada. Avmde çalısanlar oradaki restoranlarda yemek yiyorlar. Onlar da ayrı bir kalabalık oluşturur küçük bir matematik hesabıyla ortalama bir avmde kaç personel vardır hesaplamal oldukça basit. Kaldı ki istanbuldaki avmler arapların istilası altında, onlar da var.
Yaptırdığınız hesaba bak. Şaka mısınız siz.
Oyunu kime vereceksen ver, ne yapıyorsan yap da savunacam diye saçma saçma konusmayın vallahi komik oluyorsunuz.

Çünkü batikentin göbeğinde oturuyorum . Yenimahalle belediyesi yıllardır chp de ve belediye başkanından herkes çok memnun .
Valla bende Turgut Özal mah oturtun hatta İngiliz kültür kolajinin hemen yanındaki sitede oturdum ev rüzgarlı havalarda kokuyordu

Benim sorularıma neden cevap vermiyorsunuz ? Bağlanmadan önce ekonomi dersi vereceğinizi söylemiştiniz dersiniz bu mesajla bitti galiba ?
Kusura bakmayin internettimde bir sorun var galiba bazi mesajlari görmedim üst üste yazanlarda oldugu icin mesajlar karisiyor galiba

Yarısından fazlası yabancı insanlar. Çoğunlukla Araplar. Ayrıca AVM’de olan herkes zengin mi oluyor? Veya dışarıda yemek yiyen, kahve içen insanların olması doğrudan ülkede ekonomik sıkıntı yok sonucuna mı götürüyor sizi? Mesela ben öğrenciyken param sınırlıydı, AVM’nin Burger King’inde 3 TL’ye bir kahve bir dondurma alıp oturuyordum.

Kiyasladigimi söylemedim. Ama ekonomi olarak her yer cöktü bunu da almanyada yasayan biri olarak benden cok daha iyi bilmelisin ki almanyada cok pahalasti .. yakinda orda butun sistem degisecek cocuk parasi dediginiz seyde olmicak suan acisi cikmadi belki ama gelecek senelerde kitlik baslicak cok sey baslicak ondan sonra bu sözümü hatirlarsiniz umarim . Yani kisa ve öz ekonomin kötü olmasi erdoganin bir sucu yok . Düsünsenize erdogani bütün avrupa birligi isteniyor sizce neden ? Türkiye git gide gücleniyor bagimsizlasiyor . Suan bizler bunu hissedeniyoruz hersey ates pahalisi ama insallah bizden sonraki nesiller gorur .
Ya arkadaş Almanya dediğin ülkede enflasyon %10'u geçerse halk sokaklara dökülür,hukümet düşer.Bizde %250,şöyle bilmiş bilmiş konuşmuyor musunuz deli oluyorum,deli.

Dün annemle avmye gittik, kızıma bir yağmurluk iki eşofman altı 3 çift çoraba 500₺ verdim çıktım.
Üstelik öyle zara kids falan değil bildiğin dümdğz e bebek marka.
Kendi aramızfa konstuk yani 2/3 çocuklu bir aile bayram alışverişine çıksa; aman çocuğumun gönlü olsun bir baştan aşağı giydireyim dese 2.500 liraya çıksa öper de başına koyar.

Kör müsünüz siz ya.

X