Sebepsiz infertilite Puregon ve ovitrelle kullanıp hamile kalanlar

hayelim_92

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2016
102
43
33
Merhaba arkadaşlar biz uzun zamandır çocuk istiyoruz ama olmuyor. Sebepsiz infertilite dendi. Ne bende, ne de eşimde hiç bi sorun yok. 2 kez yumurta geliştirme yaptık sonuç negatif. Doktor değiştirdik, yine aynı şey söylendi ve eylülde aşılama yaparız dedi bu defa farklı iğneler Pugeron ve çatlatma (ayni iğne) ovitrelle ve iki ay önceden vitamin yazdı gebeliğe hazırlık için (içinde 9tane vitamin var) Sorum şu sebepsiz infertilite olup bu iğnelerle ilk aşılamada hamile kalan var mı ? Aşılama sonrası ne yapmam gerek?Çok heyecanlıyım biz tüp bebek istedik de ama doktor bi benle aşılama deneyelim dedi 1ay önceden doğum kontrol hapı kullanmayı düşünüyorum. Öğle olursa daha güzel gelişiyormuş yumurtalar öğle duydum. İnşAllah çocuk isteyen her kese Allahım o güzel duyguyu nasip eder

Moral bozma sakin
Doktorlara göre ilerleme çoğunlukla ne kadar süredir korunmasiz deneme var,kac yillik evlilik ve olmama,hormonda ki degerler derken önce catlatma iğnesi ile denenir (en az 3 kez denerler) daha sonra aşılama yapılır (bu da 3 defa oluyor cogunlukla) en son tüp bebege gecis olur.
Her ay yumurtlama yasayamayabiliyoruz.Mesela ben de pkos var saglikli yumurtlasam da o ay catlamiyor veya yumurtlama olmuyor ya da olacaksa pkoslar yumurta önüne geciyor gibi gibi.
Dogum kontrol hapi önermem ve ilk kez yumurta icin iyi olduğunu senin yazindan okudum.Dogum kontrol adet duzensizligi ve iliskiden korunma icin cogunlukla.
Doktorunun verdikleri dışında ekstra havuc,kuru veya yaş incir,kavrulmamis badem fındık.Avakado gibi seyler tuket inan yumurtalar ucuyor :))

Cevabın için teşekkürler canmAma çok yoruldum hamilelik testlerinde negatifi görmekten Doğum kontrol hapı içerini temizliyormuş kist felan olduysa mesela. Bende yumurta geliştirme iğnesinden sonra kist oluştu dr 1 ay doğum kontrol hapı kullan sonra gel dedi gittiğimde her şey çok güzel bi şeyin kalmamış dedi. O yüzden bende öğle düşündüm ))) yaptım hepsini ama olmadı bakalım inşallah eylülde aşılama iyi sonuç verir Sende durumlar nasıl cnm? Hamilelik hiç oldu mu ?

Merhabalar size sebepsiz infertilite teşhisi koyarken özel bir test ileti tetkik yapıldı mı? Bana alttan muayene etti kan hormon vs baktı ileri hiç bir şeye gerek yok sebepsiz infertilite dedi. Ben de başka bir şeye bakmanıza gerek yok mu dedim. Sorun yok ki hiç bir şeyinde olsa bakardım ama yoksa yoktur dedi gönderdi beni eeee ben şimdi ne yapacağım

Beslenme etkili olur mu sizce????

hangi testleri yaptırdınız acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…