Saç Rengi ve Saç Boyama Schwarzkop ilk kalıcı jel saç boyası; Pure Color

haselnut

Guru
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2010
311
55
Merhaba yeni çıkan pure color adlı saç boyasından kullanan var mı?Açıklamasında ilk jel boya olduğu akma damlama yapmadığı aloe vera,kaktüs özü içerdiği ve parlaklık verdiği yazıyor.

Merhaba; internetteki tüm olumsuz yorumlara rağmen ; kahve-kızıl olan saçlarıma; 7 nosunu alıp boyadım.

Boyama sonucu yorumlarım şöyle;

1.kesinlikle kötü bir boya kokusu olmuyor
2.saçları yumuşacık yapıyor ve asla sertleştirmiyor
3. beyazlarım çok yok , aralarda tek tük var ama yine de diğer boyalara nispeten tamamen bu beyazları kapatıp , 15.yıkamadan sonra bile hala tek bir beyaz belirmedi,yani boya akmadı, kapatıcılığı çok güzel
4. 7 tonlarında değil de sanki 4-5 nolu boyalarla boyamışım gibi evet olması gerekenden daha koyu bir ton oldu ve ben zaten bunu istiyordum... Boya hakkındaki yorumlarda SARI renk ile boyayanların bile saçlarının koyu kahve olduğunu okudum, ben sarıya boyamadığım için birşey diyemiyorum
5. saçlarım ne kadar kaliteli boyalarla boyasam da, hep matlaşıyordu, bu boya ile pırıl pırıl, kaygan harika saçlarım oldu inanamadım.

7 nolu boyasından kısacası ben çok çok memnun kaldım... ama saçlarımı yine kızıl kahveye ya da daha açık bir sarıya dönüdrmek istesem sonuç hüsran mı olur bilemiyorum. Ama koyu tonlarda istiyorsanız, bence bu boya çok başarılı.

Merhaba memnun kalmanıza sevindim şikayetvar.da okuduğum kadarıyla bu boya sarı renk de başarılı değil yani örneğin saçı 8-9 tonlarında olup bu boyanın 8 yada 9 numarasıyla boyayanlar hiç memnun kalmamış saçlarının sarıdan kahverengiye döndüğünü üstelik kızıl parlamalar verdiğini yazmışlar.O yüzden koyu ton isteyenler boyasın.Ben cesaret edemedim iyiki de etmemişim saçımı loreal ecxellence 9 numara ile boyuyorum kutuya yakın renk oluyor bunla boyasaydım demek koyu kahve olcaktım Kimisi de sertleştirdiğini boyadıktan sonra çok dökülme olduğunu yazmış her saça iyi gelmiyor demek.

Keske sarisi olsa yok dimi ben mi bulamadim uzun zamandr bakiyorum kesin kapiliyordur

Yaklaşık 10 yıldır sac boyayan biri olarak, piyasadaki her markayı denemisligim vardir, bu boyayi parlak ve yumusak yapmasi, icinde doğal özler olmasi sebebiyle büyük bir heyecanla boyanin 7.0 numara rengini aldim. Evet yumusak yapti ve parlaklığını tekrar boyayana kadar korudu. Gören saclarin muhtesem modunda. Onlar da alip kullandilar asik oldular boyaya. Fakat! Sacimi tekrar baska boyayla boyayana kadar ne cektigimi Allah ve ben biliyorum. Alan arkadaslarimi da uyardım. Hiçbir boyaya alerjim olmadi. Bunda da yanma kızarıklık olmadi ama boyarken başımda agirlik hissettim, asiri yorgundum ona bağlayıp boyamaya devam ettim. Sacimi yikadim yaklaşık 15 dk sonra basimda agri ve agirlik arttığı gibi goz altlarim sismeye basladi. Asiri korktum alerji hapi alip ictim. Şişlik 1 günde indi hapın etkisiyle ama o agri agirlik 2 gun sürdü. Sanirim icindeki kaktuse alerjim var, belki de dikenli bitkilere karşı alerjim var. Doktora ailemin tepkisinden daha cok korktugum icin gitmedim :)su an iyiyim. O boyadan sonra saçımi 3 kere paletteyle boyadım. Palette de soyle sorun var ensede hafif yanma oluyor boya değince. Hemen geciyor. Tabi ben hicbir sorun yasamayacagim boya arayisi icindeyim. Bu hevesle pure color almistim. Bana hayatimin sokunu yasatti. Dedigim gibi cok değişik marka kullandigim icin test yapmadan kullandim ama yapsam da yanma kasinti olmadığından yine sacima surcektim ayni seyleri yasayacaktim. Kisaca korkuyorum artik boyamaya. Green theraphy sac boyasini almayi düşünüyorum ama cok kullanan yok acikcasi tereddütteyim. Alirsam da usulen bi test yapicam. Usulen diyorum cunku etkisi saatler sonra da ortaya cikabilir.

Merhaba bende pure color un sut receli ile sacimi boyadim 1 hafta gecti ustunden ve suan sac diplerim deli gibi kasiniyor ve yaniyor sac dokulmesi olcak diye kokruyorum cildiyeye sira aldim yarin gidecegim ve basimda muhtesem bir agri ve agirlik var bende 6 yildir sac koyuyorum ilk defa basima boyle bisey geldi ben birde toz acici kullnamisitim belki oda yapti bilmiyorum ama saclarim dokulmesin insalha cok korkuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…