Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Saygısız veliler

Mervekaramela

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2019
70
45
Merhaba hnimlar okulöncesi öğretmeniyim...
Bugün size yaşadığım olayi anlatmak istiyorum bna yardımcı olur musunuz?
Bugün bi öğrencim sinifta dengesini kaybetti yere düştü hafif boynunda kızarık oldu .bende annesini aradim. Kızınız yere düştü sizi istiyor gelip bi bakabilir misinz? Dedim ..kadin o kadar sinirlenmiş ki nasıl kızım düşer siz nerdeydiniz ilgisiz bir öğretmensiniz sizin gibi öğretmen görmedim bunlari söyledi o kadar üzüldüm ki sonra benim kafam atti bende benim ilgisiz olduğumu düşünüyorsaniz cocugunuzu alin dedim (normalde boyle bir şey soylenmesi yasak)neyse kadin bana terbiyesiz bilmem neler hakaretler saydırmaya başladı.. kadina ne söyleyeceğimi şaşırdım. Yüzüne bakmadan yanindan ayrıldım ....böyle kendini bilgili sanan hep ukalalik yapan kisiler neden cahil olma olasiginda hiç şaşmıyor ????

Cocugu icin endise duyup panikleyen bayan:
1. Reflex ile elestirmis
2. Öfkeskini kontrol edememiş
3. Çok korkmus

Ama siz de bir egitimci olarak sizde öfkenizi kontrol edememis evladi icin endise duyup bagiran bayani sakinlestirememissiniz yani bence kusurlariniz esit gibi...

Uzulmeyin gecer, neler gecmiyorki yani🤦‍♀️

Az bile söylemişsiniz bir öğretmen olarak çocuğun düşmesinin ne kadar doğal bir durum olduğu anlatıp ona çocuğunun bir prenses olmadığını hatırlatmaniz gerekirdi, gerçekten Allah sabır versin okul öncesi öğretmeni olmak kolay değil, sinir oluyorum şöyle burnundan kıl aldırmayan velilere çocuklarıni fanusta yetiştirsinler o halde hiç bir şey olmaz böyle deyin😊

1. Reflex ile elestirmis
3. Çok korkmus

Ama siz de bir egitimci olarak sizde öfkenizi kontrol edememis evladi icin endise duyup bagiran bayani sakinlestirememissiniz yani bence kusurlariniz esit gibi...

Ben kadina olabilir çocuk düşer kalkar oyle buyur herşeyi anlattım ama beni dinlemiyor bile çocuğu bile anne öğretmenim yanimdaydi demesine rağmen kadin beni anlamak istemiyor. Bos bos yorum yapmışsın

1. Reflex ile elestirmis
3. Çok korkmus

Biri size konuyla hic bir alakasi olmayan ahlak ile söz ederse bu kadar rahat konusamazsin

Oğlumun öğretmeni de sırf kızların yanında oturmak istemediği için küsmüş ve buz gibi betona gitmiş oturmuş üstelik soğuk da almıştı yeni toparlandı. Ve öğretmen okadar soğuk kanlı ki umursamamış. Bir veli oglumu kaldirip oturtmuş. Hatta sınıf öğretmeni sınıf ablasına karışma demiş. Böyle duyarsız hadsiz öğretmenlerde var işte. Ama normal düşmesi sonuçta oynuyorlar zipliyorlar Düşmesi normal çünkü normal hayattada olan birşey. Oda korkmuş. Siz hiç konuşmayın. Sizi suçlara sizde diyin ki ben bile bile niye dusurim yada düşmesine fırsat verim. Sonuçta öğrencim yani kim ister. Evde de hiç mi düşmüyor. O an sizde sinirlendiniz bende onun dışında muhatap olmayın. Mesleğiniz kutsal bir meslek.

valla konu sahibi ben sizi bilmem ama kızımın ana sınıf öğretmeni çok ilgisizdi.benim kizim sabahciydi genelde bir gün onu almaya giderken bktimki sabahtan altına isemis tuvaletler dolu olunca kendini uğramamış.kış ayıydı ve kizim biz gibi olmuştu öğretmeni hiç mi hiç farketmedi bunun gibi bir sürü şey daha

valla konu sahibi ben sizi bilmem ama kızımın ana sınıf öğretmeni çok ilgisizdi.benim kizim sabahciydi genelde bir gün onu almaya giderken bktimki sabahtan altına isemis tuvaletler dolu olunca kendini uğramamış.kış ayıydı ve kizim biz gibi olmuştu öğretmeni hiç mi hiç farketmedi bunun gibi bir sürü şey daha
Öğretmenin size haber vermesi gerekirdi. Benim öğrenciler azıcık kolunu islatsa bile annesindan yedek kıyafetlerini istetirim

Ben kadina olabilir çocuk düşer kalkar oyle buyur herşeyi anlattım ama beni dinlemiyor bile çocuğu bile anne öğretmenim yanimdaydi demesine rağmen kadin beni anlamak istemiyor. Bos bos yorum yapmışsın
Benim kızımda düşmüş ama öğretmeni beni aramadı bile krem sürmüşler tatlı dille ikna etmişler eve gelince anlattı anne öğretmenim bana mucizeli krem sürdü çok acımıştı ama hemen geçti dedi öpmüş öğretmeni sonra krem sürmüş acısını unutmuş kuzum oyuna devam etmiş benim aklıma arayıpta öğretmene çemkirmek hiç gelmedi çünkü bnm için öğretmenlik kutsal bir meslek ❤️

Merhaba hnimlar okulöncesi öğretmeniyim...
Bugün size yaşadığım olayi anlatmak istiyorum bna yardımcı olur musunuz?
Bugün bi öğrencim sinifta dengesini kaybetti yere düştü hafif boynunda kızarık oldu .bende annesini aradim. Kızınız yere düştü sizi istiyor gelip bi bakabilir misinz? Dedim ..kadin o kadar sinirlenmiş ki nasıl kızım düşer siz nerdeydiniz ilgisiz bir öğretmensiniz sizin gibi öğretmen görmedim bunlari söyledi o kadar üzüldüm ki sonra benim kafam atti bende benim ilgisiz olduğumu düşünüyorsaniz cocugunuzu alin dedim (normalde boyle bir şey soylenmesi yasak)neyse kadin bana terbiyesiz bilmem neler hakaretler saydırmaya başladı.. kadina ne söyleyeceğimi şaşırdım. Yüzüne bakmadan yanindan ayrıldım ....böyle kendini bilgili sanan hep ukalalik yapan kisiler neden cahil olma olasiginda hiç şaşmıyor ????
Çocuk bu düşe kalka büyüyecek tamam annedir falan ama çok pimpirikli olduğu konusmalarında anlaşılıyor olumsuz bişeyde direk karşıyı suçlama potansiyeli var

Benim kızımda düşmüş ama öğretmeni beni aramadı bile krem sürmüşler tatlı dille ikna etmişler eve gelince anlattı anne öğretmenim bana mucizeli krem sürdü çok acımıştı ama hemen geçti dedi öpmüş öğretmeni sonra krem sürmüş acısını unutmuş kuzum oyuna devam etmiş benim aklıma arayıpta öğretmene çemkirmek hiç gelmedi çünkü bnm için öğretmenlik kutsal bir meslek ❤
Bu sizin öğretmeninize güvendiğinizi gösterir. Keşke sizin gibi veliler olsa

Bu sizin öğretmeninize güvendiğinizi gösterir. Keşke sizin gibi veliler olsa
Şimdi taşındık kızımın kreşi de değişti burda ki öğretmene ısınamadım güvenmiyorum ona çocuk gelişimci de değil zaten ama ona da birşey diyemiyorum demem de çünkü o öğretmen ben birine nasıl davranırsam çocuğum da beni örnek alıyor o sevdi öğretmenini buda bana yetiyor ❤️ Allah'ım da sizn gönlünüze göre versin gerçekten çok zor

veli ve veliler arasında fark var
genelleme yapmışsınız.hamilesiniz galiba çok yoruluyor da olabilirsiniz ondan sinirlisiniz bence.

Kadinin tepkileri normal mi geldi size ben anlamadım..bazi veliler konuşurken beni kırmamak için laflarini seçip konusuyorlar bu kadin daha olayi anlamadan dinlemeden saygısızca bağırdı

Kadinin tepkileri normal mi geldi size ben anlamadım..bazi veliler konuşurken beni kırmamak için laflarini seçip konusuyorlar bu kadin daha olayi anlamadan dinlemeden saygısızca bağırdı
yok normal gelmedi.böyle cirkef insanlarda var malesef.
ama gerçekten benim mi şansıma denk geliyor, öğretmenlerden yana pek bi şansım yok malesef.cok fazla herşeyi abartan veli lerde öğretmenler var.

sanki evde uçarak dolanıyor çocukları. evde de düşüyor, sokakta da düşüyor. ama okulda düşünce vay öğretmen nerdeydi. yeni nesil veliler çekilmez cidden.

X