Şaşılık ve kaymalar

25 yaşındayım. gözlük kullanıyorum.şikayetlerim vardı.şikayetim ise karşımdaki kişi ve nesneleri tek gözle görüyormuşum gibi .gerçektende öyle. sol gözümle okuyorum yazıları sadece.doktora gittim.muane etti .şimdi doktor da 13 eylüle şaşılık randevü verdi. bakalım ne olacak :KK14:benimki birden bire oldu nedenini bilemiyorum anlayamadım ne oldu ne yaptım.:44:doğuştan değil yani

çok geçmişolsun...............:KK70:

merhaba arkadaşlar 7 yaşımdan gözlük kullanıyorum.şuan 17yim. gözlerim de 6 miyop 4 astigmat sanırım. sol gözümde içe doğru kayma var çok belirgin olmasa bile mesela fotoğraflarda belli oluyor. lazer olduğumda o da kendiliğinden yok olacak mı yoksa onun için ayrı bir tedavi mi olmam gerekiyor? şimdiden teşekkürler,herkese geçmiş olsun

2 yaş 10 aylık olan kızımda 1 ay önce farkettik,sol gözünde hafif bir kayma vardı,dünya göz hastanesine götürdük ve öğrendik ki kızımın sol gözü % 20 görüyormuş sadece. dr 3 hafta süre verdi,günde en az 6 saat kapatın sonra yine gelin dedi bu arada tabi ki gözlük de verdi sol 3.75 sağ 2.75.
renkli bantlardan aldık,ilk 1 hafta bandı çıkarırken çok zorlandık elmacık kemiğine denk gelen kısım tahriş etti ve sonra üzerine yağlı krem sürüp çıkarmak gerektiğini keşfettik (petekli bir dokusu olduğu için üstten sürünce aynen alta geçiyor krem) ilk gün 8 saat kapatma yaptık ve 3 hafta boyunca 6-8 saat arasında kapatma yaptık. Gözü bantlıyken sol gözünü odaklaması gerektiği için bilgisayar oyunları,boyamalar,kes yapıştır etkinlikleri,hafıza kartları ile vakit geçirdik. 3 hafta sonunda yani dün tekrar kontrole gittiğimizde öğrendik ki kızımın gözü artık % 100 görüyor ancak yakından bir nesneye odaklandığında 25 derecelik içe doğru bir kayma oluyor. Dr bunun ameliyat ile düzelebileceğini söyledi ve 4 gün sonraya gün verdi.

Aranızda bu ameliyatı yaptıran,memnun olan,tek seferde düzelen ya da hiç ameliyat olmadan kayması ortadan kalkan var mı?

Bu arada göz tembelliğinin ve kaymanın sebebi ırsi olması.

ameliyat 100de 100 çözüm değil ama kaymayı çok ama çok azaltıyor eğer durumunuz varsa yaptırın ileride daha çok güçlük çekersinzi

bende de dogustan sag gözümde ice dogru kayma vardi....3 yasimda ameliyat olmusum...ve gecen sene tekrar oldum... kayma 100% gecmedi ama öncesine nazaran daha iyi...ameliyat olali eylülde 1 sene olacak ..ameliyat bölgesinde kasinti, batmalar cogu zamanda kuruluk hissediyorum normalmi sizce?... göz dr.´um ve ameliyat eden dr. gözlerin iyi dediler...aksamlari göz kremi sürmeden yatamiyorum... sizce baska bir dr.a daha görüneyim mi... tavsiye veya tecrübelerinizi paylasirmisiniz ???

2 yaş 10 aylık olan kızımda 1 ay önce farkettik,sol gözünde hafif bir kayma vardı,dünya göz hastanesine götürdük ve öğrendik ki kızımın sol gözü % 20 görüyormuş sadece. dr 3 hafta süre verdi,günde en az 6 saat kapatın sonra yine gelin dedi bu arada tabi ki gözlük de verdi sol 3.75 sağ 2.75.
renkli bantlardan aldık,ilk 1 hafta bandı çıkarırken çok zorlandık elmacık kemiğine denk gelen kısım tahriş etti ve sonra üzerine yağlı krem sürüp çıkarmak gerektiğini keşfettik (petekli bir dokusu olduğu için üstten sürünce aynen alta geçiyor krem) ilk gün 8 saat kapatma yaptık ve 3 hafta boyunca 6-8 saat arasında kapatma yaptık. Gözü bantlıyken sol gözünü odaklaması gerektiği için bilgisayar oyunları,boyamalar,kes yapıştır etkinlikleri,hafıza kartları ile vakit geçirdik. 3 hafta sonunda yani dün tekrar kontrole gittiğimizde öğrendik ki kızımın gözü artık % 100 görüyor ancak yakından bir nesneye odaklandığında 25 derecelik içe doğru bir kayma oluyor. Dr bunun ameliyat ile düzelebileceğini söyledi ve 4 gün sonraya gün verdi.

Aranızda bu ameliyatı yaptıran,memnun olan,tek seferde düzelen ya da hiç ameliyat olmadan kayması ortadan kalkan var mı?

Bu arada göz tembelliğinin ve kaymanın sebebi ırsi olması.

çok gecmış olsun benım oglumda da böylebi problem çıktı amelıyat oldu mu bebegınız sonuç nedır?

benim 5 yaşındaki kızımda da Brown sendromu teşhisi konuldu.doktor ameliyat dedi ama ameliyatların çok başarısız olduğu kanısına vardım araştırmalarım sonucunda.bu hastalığı bilen varmı aranızda acaba?nedir ne değildir bilgilendirebilirmisiniz.

ıyi gunler ben dogustan ıkı gozumde kayma var astıgmatla ve hıpermetrop (uzagı gorememe)beraber yenı tanımını ogrendım sanırım goz tembellıgıde var yanı tek gozumle bakıyorum tv goz doktorun tanımı buydu(benım anladıgım) ıkı kere amelıyat oldum bırı 9 dıgerı 14 yasımda ve azda olsa kayma bellı gozluk takmam gerekıyor tek gozumu kullanmamın dısında pek sıkayetım yok ama ben gozlukten kurtulamak ıstıyorum Sorum su:
1: lazer amelıyatı olmam mumkun mu en azından tek gozumu kullanmak ıstemıyorum eskıden lazer amelıyatının kayma problemlerınde yapılamadını duymustum tıpta ılerleme oldumu acep
2:gecen tv da goz tembelıgıyle ve sasılıkta yenı bır tedavı seklı cıktını soyledı adı nerovizyon (soylenısı bu yazılısını bılmıyorum) bu tedavı seklı hakkında bılgınız var mı ınternetde bılgıye ulasamadım eger gozluklerımden kurtulma ımkanım varsa son bır kez daha amelıyat olmak ıstıyorum sıfırlanmasada gorme duzeyımın daha ıyı olmasını ıstıyorum yanlıs hatırlamıyorsam bır gozum 1.5 dıgerı 2.5 bılgısı olan arkadasların cevaplarını beklıyorum saygılarımla....
tedavi oldunuzmu yecrubelerinizi paylasirmisiniz

X